Що таке лонг та шорт

Що таке лонг та шорт

Зміст цієї статті:

Лонг та шорт на криптобіржі – це довга та коротка позиції. Обидва варіанти використовуються трейдерами для заробітку різниці курсів активу. Вперше угоди стали одержані назву «довгі» та «короткі» в середині 19 століття на американських товарно-сировинних та фондових ринках, сьогодні ці висловлювання використовуються на різних фінансових ринках, зокрема на криптовалютному. Незважаючи на назву, шорт позиція іноді утримується досить довго протягом тижня або навіть місяця. Розкажемо докладніше, що такі шорт та лонг на біржі

Що означає йти в шорт?

Шорти – це коротка позиція. Вибираючи такий вид угод, трейдер отримує прибуток від продажу активу під час падіння ціни. Шортні позиції розраховані на отримання прибутку в короткій перспективі. Як правило, трейдери беруть кошти в позику у брокерів, продають їх, очікуючи подальшого зниження курсу. Коли ціна активу впала, трейдер знову купує цей же актив, але за зниженою ціною повертає позику брокеру, а різницю залишає собі.

Шортні позиції часто використовуються на ринках з високою волатильністю, до яких відноситься криптовалютний. Власниками таких позицій у промисловості називаються ведмедями, вони грають зниження.

Як правильно торгувати у лонг?

Лонг – це довга угода, трейдер відкриває її в очікуванні зростання ціни активу. Якщо очікування виправдовуються, гравець продає актив, коли його ціна зросте. Наприклад, трейдер упевнений у тому, що вартість крипто монети незабаром збільшиться, а поточний курс – найкращий для покупки. Він купує актив, утримує його до моменту зростання, після чого продає та заробляє на різниці.

На криптовалютному ринку власників лонг позицій називають биками, оскільки вони купують та утримують актив, граючи на підвищення.

Важливо! Не варто буквально сприймати назву угод шорт та лонг. Іноді шорт позиції утримуються тижнями, а лонг закриваються за кілька годин.

Шорт і лонг у трейдингу: де більше ризиків

Як ми вже сказали, на криптовалютному ринку трейдерів поділяють за стилем торгівлі на биків та ведмедів. Гравці для підвищення – бики, зниження – ведмеді. При цьому більшість трейдерів переходять з однієї ролі в іншу, одночасно торгуючи в шорт і в лонг, використовуючи різні активи та змінюючи обсяги торгів.

Що вигідніше лонг чи шорт? Обидва варіанти дозволяють заробити за наявності ефективної стратегії. Вважається, що більше ризиків несе коротка позиція, тому цю торгову стратегію не рекомендують використати новачкам крипторинка. Ризики полягають у торгівлі із позиковими коштами. Трейдер може бути на 100% упевнений у своєму прогнозі, але немає жодних гарантій, що він вірний. Всупереч прогнозам курс активу може зрости, тоді трейдеру доведеться викуповувати актив за вищим курсом, щоб повернути борги брокеру. Для новачків це серйозна проблема, яка може коштувати депозиту. Якщо ж трейдер-початківець все-таки ризикує і вибирає шорт позиції, йому варто виставити стоп-лосс – це біржовий інструмент для обмеження збитків.

Довгі позиції також можуть бути ризикованими. Не завжди ціна зростає, як на те очікують трейдери.

Для чого потрібне хеджування?

Торгуючи на криптобіржі, трейдер має розуміти принцип хеджування. Це механізм страховки капіталу у разі руху курсу активу в протилежну позиції бік. Наприклад, відкрито лонг позицію, а курс криптовалюти знижується. І тут відкриття шорт позиції дозволить врівноважити лонг. В результаті трейдер не почне працювати, а вийде в нуль, якщо курс так і продовжить знижуватися.

Хеджування – це робочий механізм для середньострокових та довгострокових стратегій трейдингу. Він практично не підходить внутрішньоденній торгівлі, де трейдер заробляє на ринковій спекуляції та мінімальних коливаннях курсу валют протягом дня. Є багато варіантів хеджування при торгівлі криптовалютою, одними з найпопулярніших вважаються диверсифікація інвестиційного портфеля, короткий продаж та торгівля ф’ючерсами.

Дізнатися більше про те, що таке шорт і лонг у торгівлі криптовалютами, ви можете в ком’юніті Crypto Crew і на нашому курсі. Ми створили одне з найпопулярніших крипто співтовариств Європи та навчаємо новачків торгувати на біржах, контролюючи ризики.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали