
Зміст цієї статті:
Простими словами майнінг криптовалюти – це процес її створення. Один із варіантів перекладу слова «mining» означає «видобуток корисних копалин». Як працює майнінг криптовалюти? Якщо сенс самостійно добувати крипту сьогодні, і що для цього потрібно? Відповімо на ці та інші питання.
Що таке майнінг криптовалюти?
Щоразу після чергового переказу коштів у мережі Біткоїн або аналогічної йому криптовалюти дані про транзакцію зберігаються в блоці, а блок додається до ланцюга з безлічі блоків – це називається блокчейном. Майнінг є процес пошуку або видобутку блоків шляхом певних математичних обчислень, що вимагають високих потужностей. Одночасно обчислення виконують безліч комп’ютерів, розосереджених світом, але є частиною системи блокчейн.
Є кілька функцій майнінгу:
-
перевірка та підтвердження операцій у мережі;
-
формування нових блоків;
-
заробіток.
Майнери, які видобувають блоки, є конкурентами один одному. Хто швидше дістане блок, той і отримає винагороду.
Майнінг – це основна частина блокчейна Бікоїна та монет, аналогічних йому. У процесі видобутку розраховується хеш блоків, точніше їх заголовки. У кожному здобутому блоці містяться дані про попереднє (його заголовок), про транзакцію та випадкове число.
Майнер, який першим сформував нову ланку ланцюга, заробляє винагороду у вигляді криптовалюти. Шанси на успішний майнінг підвищуються за наявності потужного обладнання. Чим вища обчислювальна потужність, тим більше шансів першим знайти новий блок і заробити.

Что_такое_майнинг_криптовалюты
Чи вигідно майнути крипту самостійно?
Економічна вигода майнінгу визначається декількома факторами – це ціна електроенергії, витраченої на видобуток, вартість обладнання та ринковий курс активу. Обов’язковим компонентом видобутку є устаткування. Коли Біткоїн тільки-но з’явився, користувачам був доступний майнінг криптовалюти на домашньому комп’ютері, потрібно було лише розібратися в процесі. У міру розвитку мережі для видобутку нових блоків потрібні вищі потужності, яких звичайний комп’ютер дати не в змозі.
У 2012 році було популярно збирати майнінг-ферми криптовалюти – це установки з великої кількості з’єднаних потужних відеокарт. Пізніше з’явилося спеціальне та вдосконалене обладнання для майнінгу, ASIC. Це дорога техніка, обчислювальний ресурс якої значно перевищує потужність навіть топових на ринку комп’ютерів. Виробництво ASIC принесло своїм розробникам багатомільйонні прибутки. ASIC – це інтегральна схема, простими словами мікросхема, створена спеціально для майнінгу.
Незважаючи на різкі коливання курсу та збільшення складності видобутку блоків із розвитком мережі, майнінг все ще є прибутковим, проте займаються ним зараз переважно майнінг-пули, а не окремі користувачі. Майнути поодинці немає сенсу, тому що ціна обладнання для видобутку зростає, а нове потужніше обладнання необхідно постійно, адже мережа ускладнюється і вимагає більше потужностей. Крім цього, високопродуктивні пристрої споживають багато електроенергії, а для охолодження потрібні спеціальні системи, які теж коштують дорого.
Ще один аргумент на користь відмови від майнінгу поодинці – зниження суми винагороди. З появою кожних нових 210 тисяч блоків нагорода для майнерів зменшується. Це означає, що з кожним роком прибутковість видобутку нових монет знижуватиметься. Поодиноким майнерам іноді вдається добути блок, але набагато ефективніше і прибутковіше майнути криптовалюту в пулах. Це групи людей, які об’єднують свої обчислювальні потужності в єдину систему, причому вони можуть перебувати в різних містах і навіть країнах. Отриману за блок нагороду пул ділить між користувачами відповідно до обсягу роботи, виконаної кожним із них.
Приєднуйтесь до ком’юніті Crypto Crew, і ви дізнаєтеся все про майнінг криптовалют і не тільки. Ми навчаємо інвестиціям та трейдингу, розповідаємо про пасивні способи заробітку на цифрових активах, допомагаємо новачкові розібратися у складному світі крипти та почати успішно заробляти навіть із мінімальним стартовим депозитом.