Що таке Скам проекти

Що таке Скам проекти

Зміст цієї статті:

Багато крипт проектів закриваються, протримавшись на ринку навряд чи більше одного року. Тому досвідчені інвестори не поспішають співпрацювати з новими та маловідомими компаніями, про які не достатньо інформації. Поговоримо про скави проекти, розповімо, чому компанії стають скамами і перестають існувати, не встигнувши протриматися кілька років.

Що таке скам?

Скам – так називають проекти, які втрачають довіру користувачів та закриваються, не виконавши зобов’язання перед інвесторами. У бізнесі це поняття асоціюється з компаніями, які порушують умови співробітництва, не сплачують гроші інвесторам. Якщо проект назвали скамом, отже, він приречений і скоро закриється.

У криптовалютній індустрії скам проектів чимало. Такі компанії, як правило, стрімко розвиваються, використовуючи ефективні маркетингові стратегії із залучення клієнтів та інвесторів, потім закриваються, не проіснувавши і року. Вони заробляють за рахунок залучення нових людей, по суті, скам можна порівняти з фінансовою пірамідою. Якщо класичний мережевий бізнес заробляє під час продажу реальних товарів та послуг, заробіток скам – це інвестиції.

Ознаки скаму

Скам проекти навчилися грамотно маскуватися, і далеко не кожен криптовалютний інвестор чи трейдер може розпізнати їх. Але є ряд ознак, які часто зустрічаються у скам:

  • Технічні неполадки. Власники проекту не витрачаються на підтримку сайту, нехтують зверненнями користувачів.
  • Проблеми із виплатами. Проект затримує чи не виплачує гроші, іноді виплачує вибірково тим, хто залучає нових інвесторів.
  • Зміна правил. Організатор може різко змінити правила виведення коштів, внаслідок чого користувачі зіштовхнуться зі складнощами під час спроби обміну крипти на фіатну валюту. Може з’явитись додаткова верифікація для клієнтів, пройти яку виходить не у всіх.
  • Рестарт. Проект анулює зобов’язання перед існуючими інвесторами, намагається продовжувати роботу, набираючи нових вкладників.

Важливо! Однією з характерних ознак скам є образ жертви. Коли потік інвестицій припиняється, користувачі стикаються з проблемами і вимагають пояснень від розробника, скам-компанії нерідко намагаються уявити себе жертвою, заявляють про те, що майданчик зазнав хакерської атаки, зламано акаунт адміністратора, гроші вкрадені, підводять платіжні системи та банки.

Як проекти стають скамами?

Початок кінця для проекту, який незабаром стане скамом – припинення інвестицій та відтік грошей інвесторів. Чому так відбувається:

  • Обмеження цільової аудиторії. Коли проект перестає зростати, і нові інвестори не вкладають у нього, організаторам залишається лише оголосити про закриття або без попередження зникнути, ошукавши клієнтів.
  • Паніки. Коли інвестори та користувачі в паніці виводять свої гроші, проект йде на дно. Паніка може бути причиною об’єктивних обставин, наприклад, погіршення умов співпраці з проектом або економічна криза, а може бути створена штучно чорним піаром з боку конкурентів.
  • Швидкий старт. Маркетинг скам проектів ефективний доти, доки приходять нові інвестори. При запуску від швидко розвивається, після чого різко гальмує, борг компанії перед вкладниками зростає, а приплив нових інвестицій зводиться до нуля.
  • Хакери. Скамом проект справді може стати внаслідок хакерської атаки. Щоб цього не сталося, компанія має ще на старті подбати про систему безпеки та надійність транзакцій.

Коли компанія розуміє, що йде на дно, починаються серйозні проблеми, і система розсипається буквально на очах. Щоб убезпечити свій капітал та уникнути сумнівних проектів, навчайтеся інвестиціям ще до того, як вкласти гроші у цифрові активи. Підходьте до вибору інвестицій відповідально, не забувайте про диверсифікацію портфеля для захисту власних коштів. Проходьте курс навчання в Crypto Crew і ставайте учасником нашого ком’юніті! Ми навчимо відрізняти безпечні проекти від скав, інвестувати в крипту ефективно та вигідно, заробляти на віртуальних активах зручними для вас способами без ризику злити депозит.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали