Що таке трейдинг?

Що таке трейдинг?

Зміст цієї статті:

Трейдинг – один із способів заробітку на фінансових ринках, у тому числі й криптовалютному. Існує багато видів та стилів трейдингу, різноманітність торгових стратегій, які допомагають заробляти більше та з меншими ризиками. Розкажемо, що таке трейдинг криптовалют і як їм заробляють.

Що таке трейдинг і як він працює?

У криптоіндустрії використовують велику кількість специфічних термінів, і новачкам непросто відразу розібратися в них. Спробуємо пояснити мовою, що таке трейдинг на біржі. Отже, трейдинг криптовалют – основний метод заробітку на торгових платформах. Він передбачає купівлю та продаж активу, отримання прибутку від різниці курсів. Кожен трейдер намагається купити цифровий актив дешевше і продати його дорожче, і чим більше таких операцій відбувається, тим вищий дохід. Для заробітку криптовалютні трейдери можуть здійснювати короткі, середньострокові та довгострокові угоди, використовуючи різні торгові стратегії.

Що таке трейдинг та як почати заробляти на ньому?

Перше, що має зробити трейдер, – оцінити поточний стан ринку. Важливо звертати увагу на популярні монети, обсяг їх продажу та ліквідність, а також вміти розрізняти тренди. Працювати трейдер належить з торговими парами. Валютна пара може складатися з крипти та фіатної валюти (звичайні гроші, наприклад, долари) або двох криптовалют. Найпопулярнішими торговими парами, що складаються з крипт монет, на даний момент є BTC/ETH, ETH/LTC, BTC/LTC, USDT/BTC.

Більшість трейдерів заробляють на криптовалютних біржах. Найпопулярніша і більша криптобіржа – Binance, вона пропонує користувачам широкий функціонал, досить вигідні умови. Це централізована біржа, де можуть заробляти лише верифіковані (за паспортом) користувачі. Купувати крипту тут можна за фіатну валюту, зокрема за гривню.

Інструменти трейдингу

Знаючи, що таке трейдинг на біржі, варто приділити увагу фінансовим інструментам, на яких заробляють трейдери. У криптовалютному трейдингу, як і в класичній торгівлі акціями та цінними паперами, використовується ряд інструментів, але вони прив’язані до цифрових валют. Гравці біржі можуть торгувати не безпосередньо криптою, а ф’ючерсами. Це можливість захиститися від високої волатильності крипти та знизити ризики. Ф’ючерсний контракт гарантує трейдеру купівлю або продаж активу за зафіксованою на момент укладання договору ціною, хоча сама угода буде здійснена в майбутньому. Ф’ючерси бувають безстроковими, де обумовлюється лише вартість активу, і терміновими, у яких вказується вартість і дата вчинення угоди.

Трейдери можуть торгувати опціонами – договори, за якими гравець може купити актив за обумовленою раніше ціною, при цьому він все ж таки не зобов’язаний це робити, як у випадку з ф’ючерсами. По суті це ф’ючерс, який виконувати необов’язково.

Існують свопи – подвійні контракти. Суть проста: вам продадуть криптовалюту, якщо ви зобов’язуєтеся продати її тому ж трейдеру, на таких же або відмінних умовах.

Види трейдингу

Простими словами, трейдинг – це спекулятивний спосіб заробітку. Складніше розібратися не з поняттям трейдингу, а з його видами. Існує скальпінг – істратегія заробітку на дрібних коливаннях курсу. Трейдер відкриває позицію і закриває її відразу, як тільки досягнуто прибутку в кілька пунктів. Угода може тривати лише кілька хвилин, інколи ж секунд.

Інтрадей – торгівля усередині одного дня. Усі відкриття сьогодні угоди мають бути закриті до закінчення торгової сесії, переносити їх на завтра не можна. При цьому, трейдер сам вибирає тривалість угоди, вона може бути активною кілька хвилин або кілька годин.

Трейдинг може бути середньостроковим та довгостроковим, коли угоди відкриваються на кілька днів або навіть тижнів. Важливо не перетримати її, вчасно закрити, здобувши максимальну вигоду.

Дізнатися більше про те, що таке трейдинг і навчитися торгувати криптою на біржі ви можете в Crypto Crew. Ми створили найбільше крипто співтовариство в Україні та вчимо новачків успішно заробляти трейдингом на найкращих біржах.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали