Smart Money вже не smart?

Smart Money вже не smart?

Зміст цієї статті:

Smart Money – це метод трейдингу, заснований на дотриманні дій та рішення інформованих професійних гравців біржі та інвесторів. Таких трейдерів наймають інституційні банки, брокери та великі фонди, з їх допомогою централізовані фінансові організації заробляють та значно збільшують капітали.

Криптотрейдер, який самостійно торгує на біржі, також буде корисно познайомитися з системою Smart Money Trading. Ця стратегія допомагає робити менше помилок і досягати ефективніших результатів.

Що таке Smart Money?

Торгівля зі стратегії Smart Money перевершує багато інших методів торгівлі криптовалютними активами. Інституційний трейдинг є більш точним та продуктивним, оскільки має доступ до знань та ресурсів, необхідних для досягнення успіхів. Наслідуючи цю концепцію, трейдер отримують більш точну та достовірну картину ринку, розуміє, чого чекати від курсу активу.

Smart Money Concept використовується не тільки на крипто біржах, а й на інших фінансових ринках, наприклад, на Forex. Коли угоду здійснюють брокери, що мають великий досвід і певну інформацію про стан ринку, їх дії називають «рухом розумних грошей». Початківці ринку, слідуючи «руху розумних грошей», можуть також здійснювати успішні угоди і нарощувати капітал. Простими словами, Smart Money – це трейдинг із урахуванням дій великих гравців ринку. Деякі експерти скептично ставляться до методу, стверджуючи, що Smart Money Concept Trading не ефективніший, ніж інші стратегії торгівлі. Однак концепцію уважно вивчають, а багато трейдерів, які йдуть за нею, досягають дуже високих результатів.

Термін Smart Money прийшов у криптоіндустрію та інші ринки з азартних ігор, де «іти за розумними грошима» означало повторювати ставку успішного гравця.

Smart Money уже не smart?

Smart Money Concepts та параметри визначення

Smart Money трейдинг застосовується на криптовалютному ринку чи не від початку його існування. Концепція допомагає пророкувати рух курсу топових монет, а сьогодні ще й визначати рух ціни NFT. Незважаючи на невизначеність у криптоіндустрії, популярність Smart Money свідчить про зрілість сфери. Завдяки тому, що інституційні фінансові гіганти починають розуміти переваги криптовалюти та активніше використовувати її, збільшується поширення крипт серед різних груп, і все більше обивателів цікавляться цим ринком.

Щоб успішно торгувати, потрібно навчитися визначати тренди розумних грошей. Одні з них – опціони індексів, ціни на крипту або акції. Більш досвідчені інвестори користуються індексами цін, щоб передбачити рух розумних грошей.

Також визначити тренд можна за обсягом торгів. Для криптовалюти обсяг торгів вимірюється у кількості проданого активу. Якщо обсяг нетипово високий для конкретного активу, це може вказувати на рух розумних грошей і бути позитивною ознакою для інвестора.

Переваги та недоліки

Smart Money на криптовалютному ринку має як плюси, і мінуси. Спочатку розглянемо переваги. Серед них:

  • Зниження ризиків. Якщо ви впевнені, що точно визначили рух розумних грошей, є високий шанс на те, що обрана стратегія спрацює, принесе дохід і знизить ймовірність збитків.
  • Стабільність. Дотримання «розумних грошей» необов’язково приносить швидкий і великий дохід, але дозволяє стабільно отримувати непоганий заробіток. Це надійна стратегія для тих, хто поки що не готовий самостійно робити прогнози на ринку.
  • Впевненість. Для багатьох інвесторів-початківців концепція психологічно комфортна.

До недоліків методу можна віднести ризик зниження ліквідності активу, коли великий капітал рухається в одному напрямку, а також можливість утворення спекулятивного міхура. Це ситуація, коли інтерес до активу викликаний не цінністю самої монети, а певною моделлю поведінки гравців ринку. Надувшись максимально, міхур лопається, тобто різко обрушується ціна монети.

Навчитися ефективно використовувати Smart Money Concept можна на курсі Crypto Crew. Ми розповімо більше про цей метод, його особливості та тонкощі.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали