Що таке стейкінг криптовалюти, як заробляють на стейкінгу
19/08/22
#Для новачка

Стейкінг – це

Зміст цієї статті:

Стейкінг криптовалют – це заміна майнінгу, що дозволяє заробляти віртуальну валюту, не маючи дорогого обладнання з великою обчислювальною потужністю. Він відноситься до пасивних і простих способів заробітку, доступних навіть новачкам.

Що таке стейкінг криптовалюти?

Стейкінг – це метод підтвердження транзакції та створення нових блоків у блокчейні. Чим більше монет у стейкера, тим вищі його шанси створити новий блок та заробити монету. Це пасивний спосіб заробітку, який полягає у приміщенні крипти на зберігання. Процес здійснюється за рахунок алгоритму Proof of Stake (PoS), що означає доказ частки володіння активом. Цей алгоритм захищає блокчейн від стороннього втручання.

Вибравши криптовалюту, що працює на базі алгоритму PoS, та відправивши її на зберігання, власник активу отримує винагороду – аналог відсотків при відкритті банківського депозиту. Винагорода мотивує власників крипти активніше вкладати монети в стейкінг, що у свою чергу забезпечує працездатність та безпеку блокчейну.

Де і як заробити на стейкінгу криптовалют?

Послуги стейкінгу представлені на багатьох популярних криптовалютних платформах на біржах. Як це працює, розглянемо на прикладі Binance, однією з найприбутковіших бірж сьогодні. Для отримання винагороди користувач повинен розмістити актив на спеціальній платформі, на час зберігання монети не можна продавати.

На цій платформі стейкінг криптовалют може бути двох видів – фіксовані і DeFi. Якщо користувач вибрав фіксований варіант, потрібно вибрати актив і підтвердити згоду блокування. На час зберігання монета зникне зі спотового гаманця, а відсотки нараховуватимуться щодня. Договір можна розірвати достроково, але нараховані ранні відсотки будуть списані.

DeFi-стейкінг на Binance дозволяє користувачам брати участь у децентралізованих проектах, в яких зазвичай є високий поріг входу. Біржа об’єднує заблоковані активи користувачів, використовує їх для розвитку різних проектів, а отриманий дохід ділить між власниками крипти відповідно до їхнього внеску. Однією з переваг DeFi-стейкінгу є висока прибутковість, оскільки біржа приваблює фахівців для вибору проектів.

Деякі інші платформи крім фіксованого та DeFi-стейкінгу пропонують безстроковий. Вибравши такий варіант, користувач може будь-коли забрати свій актив і відсотки, які встиг заробити за час зберігання крипти. Можливість забрати токени будь-коли і не втратити відсотки – це перевага безстрокового стейкінгу перед фіксованим. У той же час, фіксована модель вигідніша, оскільки за контракт із встановленими термінами блокування активу нараховуються вищі відсотки, ніж за безстроковий.

Скільки заробляють на стейкінгу криптовалюти?

У випадку зі стейкінгом діє просте правило – чим більше монет користувач готовий заблокувати в гаманці, тим вищим буде його заробіток. Однак не варто забувати про високу волатильність криптовалюти, поточний курс монети впливає на кінцевий дохід.

Найприбутковішим варіантом стейкінгу є DeFi. Фіксований та безстроковий стейкінг у середньому дають власнику дохід у розмірі 10% річних. DeFi дозволяє отримати дохід у 100% річних та більше, залежно від терміну блокування активу, самої монети та біржі. Чим більша і популярніша біржа, тим перспективніші проекти, в які вона інвестує.

Які монети використовувати для стейкінгу?

Немає найкращої криптовалюти для стейкінгу, існує ряд токенів, які можна використовувати для цього способу заробітку. Для стейкінгу потрібні монети з алгоритмом Proof of Stake. Деякі з них:

  • Ethereum;
  • Tezos;
  • Solana;
  • Cardano;
  • TRON;
  • Algorand;
  • Cosmos.

Детальніше дізнатися про стейкінгу та інші способи пасивного заробітку на криптовалюті ви можете на курсі від Crypto Crew. Ми навчаємо інвестиціям та заробітку на віртуальних активах, розробили ефективний курс не лише для новачків, а й тих, хто вже спробував торгувати криповалютою на біржі самостійно та хоче робити це успішніше.

Реєструйся на біржах
Binance та Bybit

за унікальними умовами від CRYPTO CREW
Спотовий коефіцієнт:
Ви отримаєте
20%
Ф'ючерсний коефіцієнт:
Ви отримаєте
10%
Байбіт -50% на комісію
в перший місяць