Стекінг криптовалюти – що це

Стекінг криптовалюти – що це

Зміст цієї статті:

Стекінг криптовалюти – це один із пасивних способів заробітку. Стекінг підходить як досвідченим гравцям ринку, так і новачкам. Принцип полягає у здачі криптовалюти в оренду біржі або окремим користувачам за винагороду у вигляді відсотків.

Стекінг криптовалюти: що це, як він працює

Простими словами, стекінг у криптовалюті – це зберігання криптовалюти, за яке власник отримує відсотки. Для стекінгу використовується алгоритм PoS (Proof of Stake). PoS – це доказ частки володіння цифровим активом, один із методів захисту технології блокчейну від злому та недостовірних даних. Принцип PoS працює так: чим більша сума блокується на рахунку власника, тим більше блоків токена генерується. Стекінг у криптовалюті – це повноцінна альтернатива майнінгу, для якої не потрібне спеціальне дороге обладнання та вміння добувати крипту. PoS використовується у генерації монет Solana, TRON, Tezos, Cardano, DASH та інших.

Криптовалютні біржі та великі майданчики пропонують користувачам послуги стекінгу для підтримки стабільності, безпеки та працездатності блокчейну, а користувачі отримують можливість заробляти, не докладаючи зусиль.

Що таке стекінг у криптовалюті фіксований, безстроковий та DeFi?

Зрозуміти, що таке стекінг у криптовалюті, просто якщо ви знаєте, як працює банківський депозит. Власник активу дозволяє платформі заблокувати його на якийсь час без можливості використання, за це йому нараховуються відсотки. Чим більша сума, яку ви готові заморозити, тим вищий прибуток.

Ми розповіли, що таке стекінг криптовалюти, але треба розібратися з його видами. Їх декілька:

  • Фіксований (Locked Staking). Власник заздалегідь вказує на тривалість блокування крипти на рахунку. Вибравши потрібний період, власник активу не може його змінювати. Відсотки у разі фіксовані, ставка становить від 2 до 20%.
  • Безстроковий (Flexible Staking). Власнику монети не потрібно вказувати період блокування, він може забрати кошти будь-якої миті – відсотки нараховуються до того часу, як токени не виведені чи виставлені продаж. Як правило, відсотки можна одержати раз на місяць.
  • DeFi-стекінг. DeFi – це децентралізовані сервіси, що працюють на основі технології блокчейну. На відміну від фіксованого або безстрокового стекінгу в DeFi-стекінгу беруть участь треті особи, компанії або приватні користувачі, які отримують актив у кредит, а біржа також сплачує власнику відсотки. Користувачі DeFi-стекінгу можуть зняти відсотки протягом доби, винагорода за зберігання криптовалюти нараховується щодня.

Прибутковість стекінгу залежить від цифрового активу, який блокується на рахунку, суми, тривалості заморожування токенів, виду самого стекінгу та торгового майданчика. Деякі проекти пропонують винагороду лише окремим валідаторам, на рахунку яких зберігаються великі суми. Іноді користувачі об’єднують свої активи в одну суму, а отриману винагороду ділять між собою.

Як почати заробляти на стекінгу

Щоб почати заробляти на стекінгу, потрібно накопичити цифровий актив та вибрати майданчик для його розміщення. Платформи пропонують різні умови, обов’язково ознайомтеся з ними. Для більшої прибутковості варто використовувати кілька різних токенів – так ви знижуєте ризики втрат на випадок, якщо одна монета впаде в ціні і підвищуєте шанси на добрий заробіток.

Заробляти на стекінгу новачок може за допомогою популярної біржі Binance, вона пропонує два варіанти – фіксований стекінг та DeFi. Наприклад, для заробітку на фіксованому стекінгу необхідно вибрати монету та суму, яка буде заблокована, термін заморозки на рахунку біржі та підтвердити операцію. Система заблокує вказану вами суму, на період блокування монета зникне з переліку вашого активу, і її не можна буде використовувати для інших видів заробітку на біржі. Відсотки нараховуються щодня.

Щоб дізнатися більше про те, що таке стекінг криптовалюти, а також про інші способи заробітку на крипті, приєднуйтесь до ком’юніті Crypto Crew! Вчіться заробляти на нашому курсі, освоюйте основи криптовалютної торгівлі та пасивний заробіток просто, швидко та без ризику злити стартовий депозит.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали