Трейдинг технічний аналіз криптовалют

Трейдинг технічний аналіз криптовалют

Зміст цієї статті:

Імпульсивна торгівля на криптобіржі – не найкращий варіант для заробітку. Досвідчені трейдери не покладаються на інтуїцію, вони використовують інструменти, які допомагають аналізувати ринок та прогнозувати подальшу динаміку курсу обраного активу. Спираючись на інструменти технічного аналізу, простіше знайти оптимальну точку входу на ринок та підвищити ефективність трейдингу.

Що таке технічний аналіз і чим він відрізняється від фундаментального?

Технічний та фундаментальний аналіз відносяться до основних методів вивчення ринку для прийняття рішення відкрити угоду. Фундаментальний аналіз ґрунтується на вивченні трейдером зовнішніх факторів, що впливають на вартість криптовалюти – це можуть бути новини, здатні спричинити зміну котирувань на ринках.

Технічний аналіз дозволяє краще зрозуміти реальну ситуацію на ринку, він використовується для визначення поточного тренду, виходячи з динаміки курсу криптовалюти, прогнозування напряму подальшої динаміки. У трейдингу технічний аналіз криптовалют виконується за допомогою індикаторів та інших інструментів. Застосовуючи їх, трейдер не знайде причини зміни курсу активу, але побачить ймовірність зростання чи зниження курсу.

Аналіз цього будується на коливанні курсу і сигналах індикаторів. Мається на увазі, що зміна ціни продовжиться, сформувавши тренд. Він більше підходить трейдерам, які заробляють спекуляціями на біржі, довгострокові інвестори частіше спираються на фундаментальний аналіз.

Три базові правила технічного аналізу

Технічний аналіз у трейдингу криптовалют складається з безлічі інструментів, які трейдери вибирають, виходячи зі стилю торгівлі, що використовується, і стратегії. Але аналіз має три базові принципи:

  1. Ринковий курс враховує все. У графіку котирувань та обсягах торгів уже враховано всю інформацію, необхідну трейдеру для побудови стратегії. Це правило передбачає, що курс активу майже відразу реагує на чинники, здатні проводити нього.
  2. Ціна рухається залежно від тренду. На крипторинці настрої гравців залежать від тренда, який триває деякий час. Тенденція може бути висхідною чи низхідною, це залежить від співвідношення попиту на криптовалюту та пропозиції. Можлива корекція, рух вартості в протилежний бік за наявності тренда або відсутність тренда, коли курс довго рухається в горизонтальному напрямку.
  3. Історія завжди повторюється. Якщо в минулому курс змінився внаслідок певних обставин, висока ймовірність, що за наявності цих обставин знову курс відреагує так само.

Індикатори та графіки

Індикатори – основні елементи технічного аналізу трейдингу. Вони являють собою математичні алгоритми, побудовані на даних про торги, наприклад, обсяг. Аналізуючи графік та користуюся індикаторами, криптотрейдер може побачити зміну тренду, прихід великого біржового гравця, який змінює курс, сигнали до відкриття угод. Є безліч індикаторів, наприклад осцилятори, рівні Фібоначчі, RSI та інші. Кожен із них має певні переваги та недоліки.

Графіки, на яких базується аналіз індикаторів, теж бувають різними. Найпростіші – лінійні, на них курс представлений у вигляді ламаної лінії з точками, крапки відображають вартість відкриття та закриття на часовому інтервалі.

Є бари, графіки, що є рядом стовпчиків. Вони вказують на вартість відкриття та закриття, мінімальні та максимальні показники в межах одного стовпчика.

Ще одним поширеним типом графіка є японські свічки, одночасно є індикатором. Свічки активно використовуються трейдерами для вивчення ситуації на ринку, адже вони показують не тільки курс активу, а й його волатильність, і допомагають скласти найточніші прогнози.

Також у технічного аналізу криптовалют у трейдингу є фігури та патерни, які утворюються на графіках з індикаторів. Детальніше про кожен інструмент аналізу ви можете дізнатися у спільноті Crypto Crew та на нашому курсі для трейдерів. Проходите навчання, щоб ефективно використати аналіз для прибуткової торгівлі!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали