Від колекціонування до інвестування: як заробити на NFT

Від колекціонування до інвестування: як заробити на NFT

Зміст цієї статті:

NFT, що з’явилися в криптоіндустрії кілька років тому, швидко набрали популярність і стали трендом номер один у світі фінансів і творчості. Розберемося, у чому відмінності NFT від інших цифрових активів, таких як криптовалюти, та як їх можна заробити.

Що таке NFT, як вони працюють?

NFT називають незамінні токени. Щоб зрозуміти, що це означає, варто згадати визначення криптовалюти. Якщо просто, то криптовалюта – це цифровий актив на базі блокчейн, який є безперервним ланцюжком даних, публічним реєстром, де відображено кожну проведену з валютою транзакцію. Криптовалюта насправді є взаємозамінним токеном. Тобто, ви можете обміняти один Біткоїн на інший Біткоїн, тому що вони абсолютно однакові, мають однакову ціну.

NFT теж створюються на базі блокчейн, але вони унікальні, будь-який незамінний токен існує на ринку в єдиному екземплярі. Вони використовують переважно для віртуалізації різних предметів творчості. У NFT можна перетворити зображення, відео, аудіозапис, текст.

Приклади успішних проектів NFT, що існують на ринку:

  • Everydays: The First 5000 Days. Колекція дизайнера із псевдонімом Beeple. Продано за $69,3 млн.
  • Час. Віртуальний таймер намальований художником на ім’я Пак. Проданий за 16953 ETH (близько $52,7 млн на момент продажу).
  • Human One. Перша цифрова робота графічного дизайнера Beeple. Продано за $28,9 млн.

Які можливості надають NFT для заробітку і як їх можна використовувати?

Незамінні токени, як і криптовалюту, можна купувати і продавати. Вартість NFT залежить від суб’єктивних факторів, існують дуже рідкісні колекції токенів, за якими полюють колекціонери та криптоінвестори, готові вкладати тисячі та сотні тисяч доларів у них, а є недорогі та доступні всім екземпляри, які не мають особливої цінності.

Як почати колекціонувати та інвестувати в NFT, які стратегії можна використовувати для заробітку? Найочевидніший спосіб отримати NFT – купити його. Для цього потрібно вибрати маркетплейс. Сьогодні таких багато, наприклад OpenSea – найбільш популярний сервіс для придбання токенів. Рідкісні цифрові колекції можна знайти на SuperRare платформі. Ще більше об’єктів цифрового мистецтва представляє майданчик Nifty Gateway. Вони працюють за аналогією із звичайними маркетплейсами, де одні користувачі продають, а інші купують.

Чи є засоби отримати NFT безкоштовно? Так, і їх дещо. Найпопулярніші:

  • Play до earn. NFT-ігри – це захоплюючий спосіб заробітку токенів. За проходження рівнів та виконання певних завдань гравці заробляють NFT, які можуть продати на маркетплейсах. Таких ігор багато, наприклад Axie Infinity – одна з найпопулярніших, деякі її учасники стали мільйонерами.
  • NFT Airdrops. Це безкоштовна роздача токенів, вона проводиться творцями проекту та маркетплейсами для привернення уваги інвесторів та користувачів. Учасники Airdrops заробляють токени за виконання нескладних дій, наприклад, репост чи підписку на соціальні мережі проекту.
  • Самостійне створення NFT. На спеціалізованих сервісах можна перевести у формат NFT будь-який предмет творчості. Цей метод найменш прибутковий і перспективний, оскільки створення популярного NFT, здатного принести серйозний дохід, потрібна стратегія. Сьогодні на маркетплейсах є десятки тисяч однотипних та непопулярних токенів.

Які ризики можуть виникнути при інвестуванні та колекціонуванні NFT і як їх можна уникнути?

Інвестиції в NFT мають істотний ризик – провал проекту. Вкладаючи гроші в такі токени, варто пам’ятати, що ніхто не може гарантувати їх успішність та популярність. Варто диверсифікувати ризики, вкладаючи гроші в кілька активів, інвестувати кошти, які ви готові втратити безповоротно у разі непопулярності проекту.

Приєднуйтесь до Crypto Crew, щоб дізнатися, які навички та знання потрібні для успішного інвестування та колекціонування NFT! Навчимо вибирати перспективні криптовалютні та NFT проекти для інвестицій, мінімізувати ризики.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали