Вступаємо у світ DEX та CEX: введення у світ криптовалютних обмінників

Вступаємо у світ DEX та CEX: введення у світ криптовалютних обмінників

Зміст цієї статті:

На крипторинці користувач може змінювати криптовалюту на торговому майданчику, тобто, на біржі, в спеціальному обміннику криптовалют, на P2P-платформах. Біржі DEX та CEX надають користувачам широкий функціонал, на них можна не просто змінювати крипту, а й торгувати, а також отримувати пасивний дохід кількома способами. Розглянемо особливості DEX та CEX як майданчиків для обміну криптовалюти, роздеремося, які плюси та мінуси вони мають, і чому варто змінювати крипту саме на біржах.

Введення у світ DEX та CEX: що це простими словами

DEX – це децентралізована біржа, наприклад PancakeSwap або Uniswap. Це торгова платформа, де можна обмінювати цифрові активи та заробляти трейдингом. Вона працює на базі смарт-контрактів, за рахунок яких один актив конвертується в інший, а в ланцюжку блоків відображаються дані про торгові операції.

CEX – це централізована біржа, наприклад, Binance. Теж торгова платформа для обміну та трейдингу, де операції проходять через книгу замовлень чи ордерів.

Головна різниця між DEX та CEX – контроль рахунків користувачів. Централізовані платформи контролюють кошти клієнтів, поки ті користуються біржею, децентралізовані – немає контролю над активами користувачів, крипта клієнтів зберігається поза біржі на сторонніх гаманцях.

Переваги використання DEX та CEX

Щоб більше зрозуміти про DEX та CEX, варто розглянути їх плюси.

Переваги CEX:

  • Високий обсяг торгів та ліквідності. Для новачків це означає можливість безперешкодно обміняти актив на інший у будь-який час.

  • Конвертація криптовалюти у фіат і навпаки. Централізовані майданчики дозволяють купувати популярні крипто монети за звичайні гроші, наприклад, долари чи гривні, розплачуючись банківською карткою.

  • Широкий функціонал. Окрім обміну криптовалюти на централізованій біржі можна заробляти маржинальною чи арбітражною торгівлею, отримувати пасивний дохід, відправляючи кошти у пули ліквідності чи іншими популярними способами.

  • Простота використання. Централізовані платформи мають простий і зрозумілий інтерфейс, навіть новачки одразу розуміють, як купити чи продати крипту.

DEX теж мають низку переваг:

  • Конфіденційність та анонімність. Як правило, децентралізовані платформи не проводять перевірку особи клієнта. Для обміну криптовалюти потрібно лише підключити свій криптогаманець та підтвердити транзакцію.

  • Безпека криптовалютного обміну. Децентралізовані біржі безпечніші, ніж централізовані. Це пов’язано з тим, що користувачам не доводиться зберігати свої кошти на торговій платформі, а також відсутність перевірки особистості клієнта.

  • Інтеграція DeFi. Смарт-контракти та децентралізовані фінансові послуги підвищують рівень прозорості транзакцій між користувачами.

Висновок: чому DEX та CEX є кращими варіантами для обміну криптовалюти?

Криптовалютні обмінники працюють за принципом звичайних валютних обмінників лише онлайн. Після реєстрації та верифікації користувач може купити подані крипто монети за фіат або іншу крипту. Біржі працюють так само, тільки крім обміну пропонують інші опції.

З одного боку, обмінник здається кращим, якщо вам потрібно тільки обміняти крипту. Але біржа, крім додаткових можливостей заробітку, дає користувачам такі переваги:

  • Вигідні курси. Біржа виступає у ролі посередника, у своїй не отримує вигідні від обміну. Тому курс криптовалюти на біржі залежить від її користувачів, обсягу торгів та трендів, а на обмінних сайтах курс визначає власник.

  • Надійність. Чим більша торгова платформа, тим уважніше вона належить до правил безпеки.

  • Запаси активу. На торгових платформах через участь у них тисяч трейдерів запас активу практично не обмежений, тоді як обмінники часто обмежені кількістю крипт.

Приєднуйтесь до Crypto Crew, щоб дізнатися більше про способи обміну криптовалюти, ризики використання DEX і CEX та заходи захисту капіталу, правила перспективних інвестицій та ефективного трейдингу. Ми допомагаємо новачкам швидше та простіше розібратися у заплутаному світі криптовалюти та почати самостійно заробляти на ній.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали