Введення в децентралізовані фінанси (DeFi): поняття, принципи та практичні поради

Введення в децентралізовані фінанси (DeFi): поняття, принципи та практичні поради

Зміст цієї статті:

DeFi чи децентралізовані фінанси – альтернатива глобальній фінансовій системі. Це ціла низка фінансових інструментів на основі блокчейн, які використовуються для заощадження коштів, інвестицій, торгівлі і не тільки.

Відкриття дверей в DeFi світ

DeFi – це незалежна фінансова екосистема, потрапити до якої може кожен охочий. Користувачі децентралізованих фінансів безпосередньо взаємодіють між собою без посередників у вигляді банків або кредиторів. Розвиток DeFi дозволяє скорочувати тривалість транзакції та робити платіжні операції вигідніше, адже знижуються комісії.

Протоколи DeFi називають одними з найнадійніших на криптовалютному ринку. Їхня безпека забезпечується не лише технологією блокчейн, а й смарт-контрактами. Невід’ємний елемент децентралізованих фінансів – це смарт-контракти. Це комп’ютерні алгоритми, що запускають виконання певних дій за дотримання встановлених умов. Простими словами це механізм проведення транзакцій та інших операцій, який забезпечує чітке дотримання послідовності дій. Автоматизований процес гарантує учасникам ринку дотримання їхніх прав, захист активу та інформації.

Зараз найбільше протоколів DeFi створено і працюють на блокчейні мережі Ethereum, але також з’являються і на основі інших систем, наприклад, Polkadot.

Які переваги пропонує DeFi

  • Децентралізовані фінанси активно збільшують свою присутність на фінансових ринках, адже мають чимало плюсів. Основні переваги DeFi:
  • Децентралізація. Блокчейн DeFi – це мережа з величезної кількості учасників, тому змінити її та підробити практично неможливо.
  • Відсутність людського чинника. Система смарт-контрактів виключає помилки під час проведення транзакцій.
  • Прозорість. Ринок децентралізованих фінансів створено на основі відкритого вихідного коду, тому кожен користувач може отримати доступ до даних транзакції.
  • Різноманітність. На основі DeFi запускаються різні проекти, серед них торгові платформи, ігри з елементами метавсесвіту, обмінники криптовалют та інші.
  • Відсутність посередників. Угоди здійснюються максимально просто та швидко, а відсотки, як правило, низькі.

Чи є ризики у DeFi? Є, до них можна віднести ризик злому смарт-контракту на етапі його розгортання, помилки смарт-контрактів, допущені розробниками, а також високу волатильність криптовалютних активів та різкі стрибки курсів.

Рекомендації інвесторам-початківцям

Якщо ви розібралися з поняттям децентралізованих фінансів і готові інвестувати в проекти DeFi, пам’ятайте і ризики та дійте обережно. Головні поради для новачків:

  • Не вкладайте гроші по всі поспіль. Уважно підходьте до вибору проектів та намагайтеся дізнаватися максимум інформації про нього перед інвестицією.
  • Розподіліть інвестиції між кількома перспективними проектами, щоб диверсифікувати ризики.
  • Виводьте зароблене у фіатну валюту або стейблкоїни, щоб зафіксувати прибуток.

Децентралізовані токени та інші проекти DeFi

Перелік популярних DeFi продуктів постійно зростає та оновлюється. Сьогодні до найбільш затребуваних та успішних DeFi токенів можна віднести Uniswap, SushiSwap, PancakeSwap, Wrapped Bitcoin, Dai, Compound, Avalanche, Chainlink.

DeFi – це не тільки токени, а й повноцінні проекти, що дозволяють заробляти ці токени. Наприклад, перспективним криптопроектом називають FightOut. Це новий підхід до створення фітнес-додатку, де за виконання тренувань у залі або вдома користувачі отримують токени.

Ще один приклад перспективного DeFi-проекту – IMPT. Ця платформа створена для покращення клімату, а її користувачі мають можливість заробляти NFT.

Існує чимало DeFi-ігор, де можна не тільки весело проводити час, а й заробляти невзаємозамінні токени. Наприклад, гра Tamadoge, у якій гравці отримують NFT за виховання своїх віртуальних вихованців.

Дізнайтесь більше про інвестиції в DeFi та заробітку на віртуальних активах у спільноті Crypto Crew! Наша команда допоможе розібратися у найскладніших темах криптоіндустрії.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали