Як вибрати біржу криптовалют для торгівлі

Як вибрати біржу криптовалют для торгівлі

Зміст цієї статті:

Криптовалютна біржа – це майданчик, де ви можете купувати та продавати крипту за фіатну валюту (звичайні гроші) або за іншу віртуальну валюту. Функція біржі не обмежується обміном грошей на криптовалюту, популярні та великі торгові майданчики пропонують широкий функціонал. На біржах можна класти віртуальні активи на депозит, заробляючи на відсотках, здавати крипту в лендинг, заробляти на арбітражі (торгувати відразу на кількох курсах, одержуючи прибуток від різниці ціни активу), переказувати крипту на інші гаманці.

Чим біржа відрізняється від обмінника?

Криптовалютна біржа має низку важливих відмінностей від обмінника. Основне з них – це курс. В обміннику діє фіксований курс, що встановлюється щодня. Ціна активу на криптобіржі встановлюється самими учасниками угод. Користуючись послугами обмінника, ви купуєте цифровий актив саме у обмінника, на криптобіржі ви взаємодієте з іншими інвесторами та трейдерами, купуючи чи продаючи актив, як на маркетплейсі. Пропозиції про купівлю або продаж після їх створення потрапляють до «склянки» (перелік пропозицій про угоди), і користувач може вибрати відповідну угоду.

Обмінник заробляє на різниці курсів, а також стягує з користувачів комісії послуги. Криптовалюту обмінник викуповує на різних майданчиках, щоби продати клієнтам дорожче. Біржа заробляє на комісіях від транзакцій, обмін активами відбувається між користувачами майданчика, а платформа виступає у ролі посередника.

Централізовані та децентралізовані біржі

Вирішуючи, яку біржу криптовалюти вибрати, потрібно розібратися на їх відмінностях. Існують централізовані та децентралізовані платформи. Централізовані біржі мають доступом до коштів користувачів, їх структура нагадує традиційні банки. Щоб почати торгувати на централізованій криптобіржі, користувач повинен поповнити депозит із банківської картки або через платіжну систему. Особливість та перевага централізованих криптобірж – можливість купити віртуальну валюту за фіатну, тобто звичайні гроші. На децентралізованих майданчиках відбувається обмін криптовалютами.

Користувачі централізованих бірж проходять верифікацію, мають надати майданчику свої персональні дані. Найпопулярніша централізована біржа – Binance, вона проста та зручна у використанні, пропонує безліч функцій та варіантів заробітку.

На децентралізованих біржах відбувається обмін криптовалютою між користувачами. Обмін здійснюється за рахунок смарт-контракту – це спеціальна програма блокчейну, яка гарантує безпеку угоди. Користувачам децентралізованих бірж не потрібно заздалегідь поповнювати депозит, достатньо прив’язати свій гаманець криптовалютний і обмінюватися криптою безпосередньо. Особливість смарт-контрактів дозволяє обмін віртуальною валютою лише всередині одного блокчейн-ланцюга. Це означає, що обміняти Bitcoin на Ethereum не можна, тому ці криптовалюти створені в різних блокчейнах. Більшість децентралізованих платформ працюють на блокчейні монети Ethereum.

Визначаючись, яку біржу обрати для торгівлі криптовалютою, звертайте увагу на наявність техпідтримки. Децентралізовані біржі не мають технічної підтримки користувачів, а є лише спільноти. У разі виникнення проблеми користувачі не можуть звернутися за допомогою до фахівців біржі, вирішити проблему їм допоможуть лише учасники ком’юніті.

Яку криптовалютну біржу вибрати новачкові?

Вибирайте біржу криптовалюти за відгуками, кількістю аудиторії, репутацією. Великі торгові майданчики надійніші та безпечніші, пропонують широкий функціонал та вигідні умови.

При виборі криптовалютної біржі звертайте увагу на такі критерії:

  • розмір комісії послуги;
  • розмір мінімального депозиту та суми для виведення;
  • необхідність верифікації після реєстрації облікового запису;
  • набір інструментів для аналізу та створення вигідних угод;
  • популярність, чисельність спільноти;
  • репутація.

Важливо не тільки зареєструватися на надійній платформі, а й навчитися торгувати криптою ефективно, складаючи інвестиційний портфель правильно. Проходьте курс навчання в Crypto Crew і приєднуйтесь до нашої спільноти, щоб розвивати свої навички трейдингу! Розкажемо, яку біржу вибрати для криптовалюти у 2022 році, щоб успішно стартувати у трейдингу.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали