Як захистити криптовалюту

Як захистити криптовалюту

Зміст цієї статті:

Проводячи транзакції з криптовалютою, важливо уважно дотримуватись заходів безпеки, оскільки в більшості випадків повернути відправлені не на ту адресу монети неможливо, як і повернути вкрадені з гаманця токени. Варто відповідально підійти до вибору біржі для транзакцій, а також безпечно зберігати криптовалюту, вибравши оптимальний варіант. Інвестор може зберігати актив на біржі або використовувати спеціальні гаманці різних типів. Ми розповімо, як купити та зберігати криптовалюту безпечно.

Як зберігати криптовалюту на торгових майданчиках?

Купити цифрові активи можна декількома способами, для поповнення інвестиційного портфеля існують централізовані та децентралізовані біржі, P2P-платформи, крипто обмінники та навіть криптовалюті банкомати. Кожен варіант має ряд переваг, але найпопулярнішими є біржі та P2P.

Централізовані біржі гарантують клієнтам високий рівень безпеки, оскільки використовують низку заходів щодо регулювання операцій, протидії відмиванню грошей. Для використання майданчика клієнт має поповнити кастодиальний гаманець. Цей спосіб має плюс і мінус. Плюс – система досить проста і зрозуміла новачкам, які поки що не розуміються на особливостях різних видів гаманців. Мінус – особистий контроль коштів все ж таки надійніший, ризик злому біржі, навіть великої та добре захищеної, завжди залишається.

Віддаючи перевагу децентралізованим біржам, користувачеві варто перевірити наявність аудиту від авторитетних джерел. Якщо ж інвестор вибирає P2P-сервіс, йому необхідно переконатися, що майданчик проводить перевірку KYC («Know your customer» або «Знай свого клієнта») для продавців та покупців. Ще краще, коли сервіс не лише перевіряє клієнтів, а й має ескроу-систему. Це не гарантує безпеки на 100%, але скорочує ризики. А наявність ескроу, тобто зберігання токенів у системі третьої сторони, дає клієнтам додатковий захист.

Як убезпечити свій обліковий запис?

Щоб гарантувати безпеку криптовалюти на торговому майданчику, варто захистити свій обліковий запис. Це нескладно, якщо дотримуватися кількох правил:

  • Надійний пароль та його регулярне оновлення. У паролі не повинно бути персональних даних, наприклад, дати народження або імені.
  • Двофакторна автентифікація. Ця система допоможе захистити обліковий запис, навіть якщо пароль опиниться під загрозою.
  • Уникнення фішингу електронною поштою чи соціальних мережах. Для цього не варто відкривати підозрілі посилання та завантажувати програми з неперевірених сайтів.

Як зберігати гроші в криптовалюті надійно та безпечно у гаманці?

Якщо ви не плануєте зберігати криптовалюту на Бінанс або на іншій біржі, її варто перевести в гаманець. Існує кілька типів крипто гаманців, вони відрізняються принципом роботи та ступенем безпеки. Універсального гаманця, який безпечний та зручний для всіх, немає. Вибір залежить від суми, способу використання цифрового активу та вашого підходу до управління ризиками. Наприклад, якщо ви купуєте крипту для інвестицій і не використовуєте її для торгівлі на біржі, найкращим варіантом зберігання стане апаратний гаманець або холодний, не підключений до мережі. Важливо зробити резервну копію закритого та відкритого ключів у разі втрати пристрою.

Онлайн-гаманці, прості та зручні у використанні часто використовуються для зберігання невеликих сум, які власники планують витратити незабаром. Великі суми криптовалюти ризиковано зберігати в онлайн-гаманці, так як на відміну від апаратних вони працюють від мережі і схильні до зламів.

Тим, хто заробляє стейкінгом, трейдингом і бере позики, краще зберігати криптовалюту в кастодіальному гаманці. Ця програма має доступ до адрес і ключів користувачів. Клієнти таких програм проходять верифікацію особистості, тобто, KYC.

Дізнатися більше про те, як купувати та зберігати криптовалюту без ризику, ви можете у спільноті Crypto Crew і на нашому навчальному курсі. Ми вчимо прибутково інвестувати та заробляти на цифровій валюті, допомагаємо новачкам освоїтися у криптовалютній сфері, щоб припускатися мінімум помилок і швидше дійти бажаного заробітку.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали