Яких ризиків дотримуватись при торгівлі криптою

Яких ризиків дотримуватись при торгівлі криптою

Зміст цієї статті:

Інвестиції та торгівля криптовалютою – це ризики. Всім гравцям цього ринку доводиться ризикувати, оскільки криптовалютний ринок є наймолодшим із усіх фінансових ринків, і курси активів можуть стрімко збільшуватися або зменшуватися буквально протягом кількох днів, а іноді годин. Щоб заробити успішно і не втрачати вкладення, досвідчені інвестори та трейдери вміють керувати ризиками. Ми розповімо про ризики при інвестуванні в криптовалюту та способи зменшити можливі збитки.

Чи пов’язане інвестування в криптовалюту з ризиками?

Перше, що повинен зрозуміти трейдер-початківець – інвестування в криптовалюту пов’язане з ризиком завжди. Тому варто визначити собі суму, яку ви готові втратити при невдачі. Це має бути сума, втрата якої не вплине на ваш рівень життя.

Ризики інвестиції в криптовалюту полягають у зміні курсу активу, яка часто є нераціональною. Вартість криптовалюти формується попитом та пропозицією. Інвестор має бути готовим до того, що курс криптовалюти може зменшитися в рази, і він втратить більшу частину вкладених коштів.

Що таке ризик-менеджмент для трейдера?

Зменшити ризики від інвестування в криптовалюту можна диверсифікацією інвестиційного портфеля, а також ретельним вибором активів для вкладень. Якщо ви не просто інвестуєте, а торгуєте криптою на біржі, ризиків набагато більше, і керувати ними складніше.

Перш ніж вибрати торгову стратегію та стиль трейдингу, варто подумати про ризик-менеджмент. Це стратегія, що дозволяє заздалегідь визначити суму можливих ризиків та контролювати їх. Класичний план ризик-менеджменту трейдера включає кілька видів ризиків: одну позицію, торговий день, тиждень, місяць і загальний ризик. Сума ризику залежить від самого капіталу, чим більший депозит, тим меншим має бути відсоток збитку. Наприклад, розмір ризику однією угоду ні перевищувати 2% від капіталу. А максимально допустимий ризик на період торгівлі варто тримати на рівні 20-25%. Дотримуючись такої стратегії, навіть за невдалого тижня трейдингу ви збережете 75-80% капіталу і без серйозних втрат продовжите заробляти на біржі, виправивши помилки у торговій стратегії.

Помилки новачків

Ризики при інвестуванні в криптовалюту завжди є, неможливо захиститися від них на 100%. Щоб зберегти капітал і заробляти успішно, необхідно керувати ризиками і не допускати помилок.

Поширені помилки новачків:

  • інвестиції всіх доступних коштів на одну монету;
  • емоційні дії, бажання відігратися після закриття кількох провальних угод;
  • невиправдано високі ризики на позицію;
  • невміння вчасно закрити невигідну позицію;
  • нехтування стоп-лоссом.

Керування ризиками: основні правила

Ризики на ринку криптовалюти практично не відрізняються від ризиків на інших фінансових ринках, за винятком того, що волатильність найвища крипторинка, і курс активу може різко впасти або різко піднятися. Щоб зменшити ризики вкладень у криптовалюту, новачкові варто інвестувати поступово. Навіть якщо ви прямо зараз готові витратити велику суму на купівлю крипт, краще щомісяця інвестувати потроху, поступово вивчаючи ринок та активи, спостерігаючи за динамікою курсу.

Через волатильність ринку трейдер, який інвестує у криптовалюту, ризикує втратити частину коштів, якщо обраний актив подешевшає. Зменшити ризики та компенсувати втрати допомагає диверсифікація. Вкладати гроші варто у кілька різних монет. Портфель успішного інвестора складається з токенів із різною ліквідністю.

Перш ніж відкрити позицію, трейдер має порахувати, чи варто очікуваний прибуток можливого ризику. Оптимальне співвідношення прибутку та ризику становить 3:1. Ризикувати багатьом заради отримання сумнівного прибутку – поширена помилка, яка сприяє зливу депозиту.

Вчіться ефективно інвестувати та торгувати криптою, користуючись ризик-менеджментом. Проходьте навчання у Crypto Crew та приєднуйтесь до нашого ком’юніті! Команда досвідчених трейдерів допоможе вам освоїти навички для успішної торгівлі на біржі та управління ризиками інвестицій у криптовалюту.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали