ATR індикатор: як використовувати для оцінки волатильності ринку

ATR індикатор: як використовувати для оцінки волатильності ринку

Зміст цієї статті:

Криптовалютний ринок має високу волатильність, через що курси монет постійно змінюються. Висока волатильність робить інвестиції в крипту та торгівлю цифровими активами на біржах ризикованим видом заробітку. Щоб відстежувати рівень волатильності та контролювати ризики, трейдери використовують технічний аналіз та спеціальні індикатори. Один із таких називається Average True Range. Розкажемо, як застосовується індикатор ATR, які переваги він має.

Що таке індикатор ATR?

Технічний індикатор ATR використовується для вимірювання середньої волатильності курсу криптовалюти за встановлений період. Інструмент з’явився на фінансових ринках ще у 1978 році і швидко став одним із найпопулярніших індикаторів, що використовуються трейдерами. Цей інструмент за промовчанням є на всіх торгових платформах, застосовується для аналітики. Зазвичай індикатор відображається під ціновим графіком.

Абсолютні значення ATR залежить від цифр, у яких вимірюється вартість конкретного фінансового інструмента. Наприклад, на п’ятихвилинному ціновому графіку BTC значення ATR може бути на рівні 140. Це означає, що при поточному тренді ціна монети протягом 5 хвилин може змінитися приблизно на $140 – очікувана норма для трейдерів.

Як працює індикатор ATR?

Індикатор ATR вимірює відстань між найвищою та найнижчою ціною монети на графіку за певний відрізок часу. Він використовує True Range, так звану величину істинного діапазону. True Range є максимальною з таких значень:

  • різниця між найвищою та найнижчою ціною монети за день;
  • різниця між найвищим курсом та попередньою закритою ціною;
  • різниця між найнижчою та попередньою закритою ціною.

Далі індикатор розраховує середнє значення True Range за вибраний період. Чим вищий показник ATR, тим вища волатильність криптовалюти.

Переваги індикатора ATR

Індикатор ATR має кілька переваг, які вигідно відрізняють його від інших аналогічних інструментів, що вимірюють волатильність. Основні плюси:

  • Інструмент вимірює середню волатильність за вибраний період, допомагаючи трейдерам коригувати торгову стратегію або взагалі вибирати стратегію.
  • Інструмент універсальний, підходить не лише для криптовалютних бірж, а й для інших фінансових ринків. Індикатор можна використовувати на будь-якому таймфреймі.
  • ATR допомагає трейдерам виставляти оптимальні стоп-лоси.

Важливо розуміти, що інструменти технічного аналізу доповнюють один одного, і що більше ефективних індикаторів використовує трейдер, то точніше результати аналізу.

Як використовувати індикатор ATR для виставлення стоп-лоссів?

Вимірюючи волатильність активу, ATR допомагає приймати правильні торгові рішення, і навіть виставляти стоп-лоссы, оскільки показує середній рівень волатильність за певної час. Наприклад, якщо ви вирішили купити актив і хочете виставити стоп-лосс на рівні 2 ATR нижче за вартість покупки, індикатор розрахує необхідний рівень відкладеного ордера.

Приклад розрахунку:

  1. Розрахувати значення ATR останні кілька днів.
  2. Помножити отримане значення на 2.
  3. Вирахувати результат множення вартості покупки.

Таким чином, ви зможете встановити стоп-лосс на відстані двох середніх дійсних діапазонів від вартості, за якою купили актив. Так ви захистите позицію від потенційних високих втрат при різкій зміні курсу та зниження вартості.

Також при використанні ATR трейдери визначають оптимальний розмір позиції, що виставляється, ґрунтуючись на актуальному рівні волатильності. Чим вищий показник ATR, тим меншою має бути сума позиції – це дозволяє знижувати ризики можливих збитків.

ATR вважається одним із найбільш корисних індикаторів, за допомогою якого трейдери на криптовалютному та інших фінансових ринках оцінюють волатильність активу, використовують ці дані для ухвалення торгових рішень. Але для більшої впевненості у результатах аналізу варто скористатися й іншими інструментами, зіставляючи дані. Приєднуйтесь до Crypto Crew, щоб освоїти технічний аналіз та навчитися самостійно оцінювати ринок!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали