HODLing: стратегія довгострокової інвестиції у криптовалюти

HODLing: стратегія довгострокової інвестиції у криптовалюти

Зміст цієї статті:

Криптовалютний ринок пропонує безліч способів заробляти. Щоб отримувати дохід, необов’язково цілими днями продавати криптовалюту на біржах. Трейдинг – це складний вид заробітку, що потребує спеціальних знань та навичок. Є й інші варіанти, наприклад HODLing. Що це і як заробляють ходлери, розповімо далі.

Що таке HODLing?

HODLing чи HODL – це стратегія довгострокових інвестицій у криптовалюту. Суть стратегії полягає у купівлі активу та тривалому зберіганні. Інвестори, які обрали цей вид заробітку, можуть утримувати активи місяці і роки, ігноруючи короткострокові коливання курсів. Мета ходлера – отримати максимальну вигоду у довгостроковій перспективі, дочекавшись значного зростання ціни.

Чому HODL, а не HOLD?

У деяких джерелах цю стратегію довгострокових інвестицій називають НЕ HODL, a HOLD. І це виглядає логічно, тому що «hold» у перекладі з англійської означає «утримувати», а слова «hodl» не існує. Але все ж таки в криптоіндустрії прийнято називати стратегію саме HODL. Цей термін з’явився ще у 2013 році на форумі BitcoinTalk, де один із учасників опечатався, написав «hodl» замість «hold». З того часу термін широко використовується у спільноті інвесторів та трейдерів.

Але є ще одна версія появи терміну. HODLing – це акронім від фрази «Hold On for Dear Life», її можна перекласти як «тримайся щосили». Цією фразою описується впертість і наполегливість інвесторів, які намагаються максимально довго зберігати актив у гаманці, очікуючи на справді значне зростання курсу.

Плюси та мінуси стратегії

Як і будь-яка інвестиційна стратегія, HODLing має плюси та мінуси. До її переваг можна віднести простоту. Інвесторові не потрібно постійно стежити за ринком, щодня аналізувати цінові графіки. Потрібно лише вдало вибрати актив та вкласти в нього гроші. А віра у потенціал обраної монети дозволяє інвесторам почуватися спокійніше, не хвилюватися через дрібні стрибки курсу, які відбуваються постійно.

Нестача цієї стратегії, як і багатьох інших, – ризики. З усіх фінансових ринків криптовалютний має найвищу волатильність, іноді спостерігаються досить сильні та різкі коливання курсів, викликані і зовнішніми, і внутрішніми факторами. Вклавши велику суму в актив, трейдер може так і не дочекатися значного зростання курсу, навпаки, монета може втратити в собі. В цьому випадку варто пам’ятати про правила диверсифікації та не вкладати всі гроші в одну монету.

Рекомендації для ходлерів

Якщо ви вирішили заробляти інвестиціями в криптовалюту і вибрали для себе стратегію HODLing, використовуйте наведені нижче рекомендації. Отримати максимальну вигоду допоможуть ці кілька правил:

  1. Ви завжди можете втратити інвестиції, тому вкладайте стільки, скільки не боїтеся втратити безповоротно.
  2. Стежте за ціною активу. Так, HODLing передбачає ігнорування дрібних коливань курсів, але іноді все ж таки варто аналізувати ринок і динаміку ціни, щоб помічати зміну трендів і бути готовим швидко приймати рішення, якщо ціна активу почне різко знижуватися.
  3. Вкладайте гроші у кілька різних монет, щоб зменшити ризики для інвестиційного портфеля.
  4. Вивчайте принципи фундаментального аналізу ринку, щоб розуміти, які фактори можуть впливати на курси активів у довгостроковій перспективі.
  5. Не інвестуйте безцільно. Складіть план інвестування на певний термін, пропишіть цілі, ризики, на які ви готові піти. Дотримуйтесь власного плану та дотримуйтесь обраної стратегії. Це допоможе не робити спонтанних та ризикованих вчинків.

Інвестиції в криптовалюти завжди ризиковані, оскільки цей вид активів має високу волатильність. Щоб вкладати гроші з мінімальними ризиками, потрібно вчитися аналізувати ринок, розпізнавати тренди, правильно вибирати проекти для інвестування та вибудовувати власну стратегію. Усьому цьому ви навчитеся Crypto Crew. Наша освітня програма створена спеціально для новачків, які готові навчатися та хочуть зробити цифрові активи своїм основним джерелом заробітку.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали