Ішимоку Спан: застосування індикатора у торгівлі на біржі

Ішимоку Спан: застосування індикатора у торгівлі на біржі

Зміст цієї статті:

Ішимоку Спан відноситься до популярних індикаторів технічного аналізу, які трейдери використовують для визначення трендів на крипторинку, а також прогнозування подальшого руху курсу. Розберемося, як використовувати Ішимоку Спан для прогнозування ринку на біржі.

Що таке Ішимоку Спан та як його використовувати у торгівлі на біржі?

Індикатор Ішимоку Спан є графічним зображенням, побудованим з п’яти ліній. Всі вони використовуються для визначення тренду, пошуку рівнів підтримки та опору, прогнозування руху курсу. Індикатор застосовується під час аналізу цінового графіка. За наявності явного тренда його можна використовувати для пошуку підтримки та опору. Якщо вартість монети пробиває підтримку, тренд з висхідного змінюється на низхідний, якщо ціна пробиває опір – тренд змінюється на висхідний.

Ішимоку Спан: основні принципи роботи та практичне застосування

Практичні використання Ішимок Спан полягає в аналізі ринку криптовалют при торгівлі на біржах. Аналізуючи графік із індикатором, трейдер може визначити момент входу та виходу з ринку, а також правильно встановити рівень слоп-лосса.

Інструмент складається з п’яти елементів:

 • Лінія перевороту або Tenkan-sen. Це ковзна середня за 9-денний період.
 • Лінія стандарту або Kijun-sen. Розраховується за 26-денний період.
 • Ковзає між Tenkan-sen та Kijun-sen – Senkou Span A. Проектується на 26-денний період вперед.
 • Ковзання між Tenkan-sen та Kijun-sen за 52-денний період – Senkou Span В. Проектується на 26-денний період вперед.
 • Курс закриття або Chikou Span. Розраховується за попередній 26-денний період.

Важливо! Область між Senkou Span A та Senkou Span B є «хмарою Ішимоку».

Ця багатокомпонентна система дає безліч сигналів трейдерам. Основні з них:

 • Поточний курс знаходиться над ковзною стандарту – бичачий сигнал, вартість активу може зростати. Він знаходиться під ковзною стандарту – сигнал ведмежого ринку, ціна активу може падати.
 • Лінія перевороту розташована над стандартом – бичачий тренд, якщо під – ведмежий.
 • Поточний курс рухається вище хмари Ішимоку – сигнал висхідного тренду. Якщо поточний курс розташований під хмарою, тренд змінюється на ведмежий.
 • Ціна закриття знаходиться над поточним курсом – тренд змінюється на висхідний. Якщо вона рухається під ринковим курсом, тренд змінюється на низхідний.
 • Нагадаємо, бичачим ринком є висхідний тренд, коли вартість активів зростають. Ведмежий ринок – протилежність, спадний тренд, вартість падає.

Як використовувати Ішимоку Спан для прогнозування ціни?

Для прогнозування цін на біржі за допомогою Ішимок Спан потрібно навчитися розпізнавати сигнали індикатора і вчасно визначати зміну трендів. Так, якщо індикатор вказує на зміну тренда з бичачого на ведмежий, вартість активу збільшуватиметься. І тут варто виставляти ордер з його покупку. І навпаки, якщо тренд змінюється на ведмежий, варто очікувати на зниження курсу – трейдери виставляють ордери на продаж криптовалюти.

Переваги використання Ішимоку Спан у технічному аналізі ринку

Індикатор Ішимоку Спан не найпростіший у розумінні, особливо для новачків. Але в цьому полягає одна з його переваг. За рахунок наявності в ньому кількох компонентів інструмент дає безліч сигналів, що доповнюють один одного. Що більше позитивних сигналів від індикатора, то вище ймовірність подальшого зростання ціни активу і навпаки.

Як правильно настроїти Ішимоку Спан для торгівлі на біржі?

Знайти індикатор можна на різних платформах, наприклад, на MetaTrader 4. Вибравши інструмент і натиснувши на нього, можна побачити налаштування. Новачку варто залишити стандартні налаштування, для зручності можна змінити кольори ковзних та їх товщину.

Розрахунки за замовчуванням:

 • Tenkan-Sen – 9;
 • Kijun-Sen – 26;
 • Senkou-Span-B – 52.

Змінювати значення періодів можна, підлаштовуючи під свою торгову стратегію. Але роблять це зазвичай досвідчені трейдери. Якщо і ви хочете стати досвідченим трейдером та успішно торгувати криптовалютою на біржі, приєднуйтесь до ком’юніті Crypto Crew!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали