Ліквідність на ринку криптовалют: що це означає і як це впливає на торгівлю

Ліквідність на ринку криптовалют: що це означає і як це впливає на торгівлю

Зміст цієї статті:

Ліквідність на криптовалютному ринку – важливе поняття, що має значення для трейдерів та інвесторів. Ми розповімо, що таке ліквідність на ринку криптовалют і як це впливає на торгівлю, розберемося, чим забезпечується ліквідність. Також розглянемо ефективні стратегії трейдингу в умовах високої та низької ліквідності.

Введення в поняття «ліквідність на ринку криптовалют»

Ліквідність на криптовалютному ринку – це здатність швидко і просто продати або купити актив за поточним ринковим курсом. Висока ліквідність монети свідчить про те, що продати її простіше, і навпаки. Ліквідність є ключовим фактором, що визначає, наскільки швидко інвестор чи трейдер зможе продати актив та отримати прибуток.

Як ліквідність на ринку криптовалют впливає на торгівлю

Низька ліквідність на крипторинку істотно впливає на торгівлю. Неліквідний ринок – це проблеми з продажем чи купівлею активу. За низької ліквідності трейдери не завжди можуть вдало вийти зі своїх позицій, продавши монети за бажаною ціною. Іноді при низькій ліквідності монети вкрай складно продати, що призводить до зниження попиту на них, а потім зниження курсу.

Які заходи вживаються для забезпечення ліквідності на ринку криптовалют

Є кілька заходів для забезпечення ліквідності на ринку цифрових активів. Одна з них – створення бірж власного ринку ліквідності, де користувачам надається можливість продавати та купувати криптовалюту за встановленими цінами.

Учасники ринку також можуть впливати на ліквідність активів, наприклад, використовувати алгоритмічні торгові стратегії, які підвищують ефективність трейдингу, внаслідок чого збільшується обсяг торгів, підвищується ліквідність ринку. Деякі з цих стратегій передбачають примусове виконання ордерів, миттєве виконання ордерів та торгівлю на спреді.

Як розпізнати наявність низької ліквідності ринку криптовалют, і які ризики це представляє

Є кілька способів визначити низьку ліквідність ринку. Деякі з них:

  • Різке зниження курсу. Якщо ціна активу різко знижується без будь-яких фундаментальних причин, це може бути ознакою низької ринкової ліквідності.

  • Невеликий обсяг торгів. Низька активність торгівлі одна із ознак зниження ліквідності ринку. Обсяг торгів – це кількість криптовалют, продана або куплена за певний період часу.

  • Розриви у ціні. Якщо між цінами, якими закриваються угоди, великі розриви, можливо, зниження ліквідності.

Низька ліквідність на крипторинку – це ризики для інвесторів та трейдерів. Вона може призвести до різкого коливання цін, надмірно високої волатильності. Подібна ситуація ускладнює продаж активу, заважає трейдерам своєчасно закривати угоди. Неліквідний ринок – це неможливість продати монети за бажаною ціною, що спричиняє збитки та зниження довіри до ринку.

Які стратегії торгівлі можуть бути використані при високій та низькій ліквідності на ринку криптовалют

При високій ліквідності на крипторинку трейдери можуть користуватися стратегією торгівлі на спреді, арбітражною торгівлею та скальпінгом. Такі стратегії дають змогу заробляти на незначних змінах курсу. Наприклад, скальпінг – це високочастотний трейдер. Завданням трейдера є закрити якнайбільше угод на дрібні суми протягом дня, сумарно отримавши непоганий дохід.

Якщо ліквідність крипторинка низька, трейдерам варто використовувати менш ризиковані стратегії, що базуються на технічному аналізі та сигналах. І тут часто ставляться слоп-лосси, обмежують збитки.

Висновок та рекомендації для трейдерів на ринку криптовалют

Трейдерам та інвесторам варто звертати увагу на показник ліквідності, стежити за обсягом торгів та котируваннями. Важливо враховувати, що показник ліквідності не є постійним, він змінюється, тому учасникам ринку варто бути готовими адаптувати свої торгові стратегії при змінах.

Приєднавшись до ком’юніті Crypto Crew, ви навчитеся вибирати найбільш гнучкі та ефективні стратегії заробітку на крипті, щоб отримати дохід за будь-якої ситуації на ринку.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали