MACD індикатор: як застосовувати його у торгівлі на біржі

MACD індикатор: як застосовувати його у торгівлі на біржі

Зміст цієї статті:

MACD індикатор – один із найпопулярніших інструментів технічного аналізу. З його допомогою визначають тренди ринку, сили можливих точок розвороту. Інструмент дозволяє проаналізувати динаміку курсу активу для ухвалення прибуткових інвестиційних та торгових рішень.

Що таке MACD індикатор і як він працює?

MACD складається з двох ковзаючих, швидка (EMA) та повільна (EMA), а також однієї лінії сигналу (SMA), яка є ковзною середньою від різниці між двома EMA. На графіках значення індикатора коливаються від позитивних негативних, залежно від динаміки курсу.

Швидка лінія оперативно реагує зміну курсу активу – це допомагає визначати короткострокові тренди. Коли вона перетинає повільну лінію у напрямку зверху донизу, тренд спадає. І навпаки, перетин у напрямку знизу нагору вказує на зростання ринку.

Як використовувати MACD індикатор для технічного аналізу

Технічний аналіз із застосуванням MACD допомагає трейдерам отримати сигнали до продажу чи купівлі активу. Розповімо коротко, як це працює:

  • Перетин ліній у напрямку зверху вниз вказує на зниження ціни – варто продавати криптовалюту.
  • Перетин ліній у напрямку знизу вгору вказує на можливе зростання курсу – можна замислитись про купівлю активу.

Лінія сигналу допомагає підтверджувати ці сигнали. Наприклад, коли ви бачите перетин швидкої лінії та лінії сигналу у напрямку зверху вниз, варто продавати актив. І навпаки, перетин знизу нагору дає сигнал до покупки.

Які стратегії торгівлі можна використовувати з індикатором MACD?

Існує кілька ефективних стратегій торгівлі з використанням MACD. Одна з них – торгівля за трендом. Для аналізу трейдери використовують перетин двох ліній, швидкий і повільний, а також рівні підтримки та опору. Як реагувати на перетин, ми написали вище.

Найскладніша стратегія – дивергенція. Вона ґрунтується на припущенні того, що рух індикаторів у різних напрямках може свідчити про можливий розворот тренду. Наприклад, коли курс монети продовжує зростати, а індикатор MACD указує на низхідний тренд, це можна інтерпретувати як ознака розвороту тренду вниз, тобто, до зниження курсу криптовалюты.

Переваги та недоліки застосування MACD індикатора у торгівлі

Немає ідеальних індикаторів для вивчення та оцінки криптовалютного ринку, всі інструменти мають плюси та мінуси.

Переваги MACD індикатора:

  • швидке визначення актуального тренду;
  • визначення точок розвороту поточного тренду;
  • простота налаштувань та використання;
  • висока популярність серед трейдерів, ефективність.

Недоліки MACD індикатора:

  • можливі помилкові сигнали у періоди бічного руху ринку;
  • висока чутливість до змін ціни призводить до появи хибних сигналів;
  • не підходить для всіх криптовалют та таймфреймів.

Які активи найкраще торгувати за допомогою MACD індикатора?

Як ми вже сказали, MACD не можна назвати універсальним інструментом технічного аналізу. Він підходить для використання на різних фінансових ринках, у тому числі криптовалютному. Однак він недостатньо ефективний при аналізі активів із низькою ліквідністю.

Найкращі активи для торгівлі з використанням MACD – це криптовалюта з високою ліквідністю та стійкими трендами. Також індикатор добре проявляє себе при трейдингу на довгих таймфреймах, денному та щотижневому – у цьому випадку тренди зберігаються досить довго.

MACD або інші технічні індикатори не гарантують успіху, особливо при використанні їх поодинці. Трейдерам важливо застосовувати комплексний аналіз та вміти правильно читати його результати. А навчитися цьому ви можете у Crypto Crew. Ми розповімо, які інструменти технічного аналізу дозволяють найточніше оцінити поточні ринкові умови, як правильно налаштовувати індикатор MACD та інші, щоб отримувати максимально чіткі сигнали. Приєднуйтесь до найбільшої крипто спільноти України, і ви переконаєтеся, що пройти шлях від новачка у трейдингу до професіонала не так складно, як здається!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали