Настрій ринку: як він впливає на торгівлю на біржі

Настрій ринку: як він впливає на торгівлю на біржі

Зміст цієї статті:

Настрій на криптовалютному ринку є важливим фактором, який впливає на торгівлю. Настроєм у разі називають емоційну складову всіх учасників ринку. Від нього залежить, які рішення ухвалюють інвестори та трейдери, куди рухатиметься ціна активу, чи зміниться тренд. На настрій крипторинка впливає багато чинників, від макроекономічних до політичних.

Що таке настрій ринку та як його визначити?

Криптовалютний ринок має високу волатильність, ціни активів більшою мірою залежать від попиту та пропозиції, а дії інвесторів та трейдерів не завжди раціональні. Настрій крипторинка – це емоційний стан усіх гравців, який відображає їхню впевненість у обраній стратегії, зацікавленість в активі, тривожність.

Визначити настрій ринку при торгівлі криптовалютою можна за допомогою комплексного аналізу, різних індикаторів та показників: обсяг торгів, фон новин, рівень волатильності та інші. Є навіть спеціальні технічні індикатори, такі як індекс настрою споживачів (Consumer Sentiment Index) та індекс довіри до споживання (Consumer Confidence Index).

Чи впливає настрій ринку зміну цін криптовалюты?

Настрій впливає на стан ринку. Наприклад, майже завжди можна помітити зв’язок між настроєм ринку та обсягом торгів криптовалютою. У період оптимістичного настрою учасників ринку інвестори виявляють велику зацікавленість у купівлі активу, більше довіряють конкретній криптовалюті, що позитивно впливає на обсяг торгів – ринок зростає.

Якщо настрій учасників ринку песимістичний, ціни на крипту зазвичай знижуються. Інвестори менше довіряють монеті, що втрачає в ціні, і перемикаються на інші активи.

Стратегії торгівлі в залежності від настрою ринку

Важко однозначно сказати, які стратегії торгівлі може бути найефективнішими у різних настроях ринку. Але настрій майже завжди змушує трейдерів коригувати торгові стратегії. Наприклад, у період зростання ринку та оптимістичного настрою багато трейдерів купують актив на дипах (Buy the Dip). Ця стратегія передбачає купівлю активу, що дешевшає (зазвичай через зовнішні фактори) в очікуванні його подальшого зростання. Так часто буває з Біткоїном. Його курс регулярно зростає та падає, але інвестори впевнені у найпопулярнішій криптовалюті, період спаду вони використовують для поповнення інвестиційного портфеля.

У період песимістичного настрою ринку часто можна побачити продажі на сплесках (Selling Rallies). Трейди виставляють короткі позиції на продаж активу за невеликого та короткочасного зростання курсу, очікуючи подальшого зниження ціни в майбутньому.

Які фактори впливають на настрій ринку?

Настрій крипторинка крихкий і нестійкий, на нього впливає безліч факторів. Основні з них:

  • політичні події;
  • макроекономічні дані;
  • новини від великих компаній чи регуляторів;
  • геополітичні ризики;
  • зміни на світових фінансових ринках;
  • дії китів (великих гравців ринку, що володіють великими масивами активів).

Як правильно використовувати настрій ринку для прийняття рішень на біржі?

Для визначення настрою ринку можна використовувати інструменти: технічний та фундаментальний аналізи, індекс страху та жадібності, Bull & Bear Index (індекс бичачого та ведмежого трендів). Наприклад, індекс страху та жадібності Біткоіна дозволяє оцінити ставлення більшості учасників ринку до криптовалюти. Індекс використовує низку показників: динаміка ринку, волатильність, опитування, соціальні мережі, Google Trends. Домінація BTC.

Для прийняття торгових рішень необхідно аналізувати як самий настрій ринку, а й чинники, що впливають нього. Варто використовувати перелічені вище та інші інструменти. Важливо мати кілька торгових стратегій для різних настроїв чи варіанти корекції однієї стратегії.

Навчитися оцінювати настрій крипторинка та приймати оптимальні рішення при торгівлі активом ви можете у Crypto Crew. Приєднуйтесь до ком’юніті, щоб розуміти психологію ринку цифрових активів та відчувати себе на ньому впевнено!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали