Потік заявок: як розуміти настрій ринку

Потік заявок: як розуміти настрій ринку

Зміст цієї статті:

Настрої учасників криптовалютного ринку не завжди відображають фундаментальні показники активів, але нерідко серйозно впливають на їхню ціну. Аналіз ринкових настроїв проводиться трейдерами для прогнозування цін. Відстежуючи динаміку курсів криптовалют, можна зрозуміти, наскільки інвестори зацікавлені у тій чи іншій монеті.

Потік заявок – один із показників, який можна використати для вивчення актуальних настроїв учасників ринку. Розкажемо, як пов’язані настрій ринку та потік заявок, як трейдеру приймати правильні рішення.

Що таке потік заявок, і як він пов’язаний із настроєм ринку?

Потоком заявок називають безперервний ланцюжок ордерів на купівлю або продаж криптовалюти, яку бачать трейдери на біржі. Проаналізувавши кількість та напрямок ордерів, можна оцінити настрої інвесторів та трейдерів у даний момент. Наприклад, якщо більшість ордерів виставлені на продаж активу, настрій ринку можна інтерпретувати як негативний, учасники зацікавлені у продажу криптовалюти, щоб захистити капітал від збитків в очікуванні зниження ціни. І навпаки, велика кількість ордерів на покупку може вказувати на позитивний настрій ринку – трейдери очікують на збільшення вартості монети, тому хочуть поповнити інвестиційний портфель.

Як аналізувати потік заявок на розуміння ринку?

Щоб розуміти настрій ринку за допомогою потоку заявок, потрібно розглядати два основні показники – загальну кількість ордерів, і на купівлю, і на продаж, зміну кількості цих ордерів із часом.

Варто відстежувати, як із зміні курсу активу змінюється обсяг торгів, як змінюється співвідношення ордерів на купівлю та продаж активу, розмір ордерів. Якщо ви бачите, що суми угод на купівлю криптовалюти збільшуються, можна припустити, що інтерес інвесторів у конкретній криптовалюті зростає.

Які інструменти використовуються для аналізу потоку заявок?

Існує кілька інструментів для аналізу потоку заявок на ринку криптовалюти. На біржах варто користуватися графіками потоку заявок – на них можна відстежити динаміку зміни кількості та співвідношення ордерів.

Додатково варто користуватися технічними індикаторами для оцінки ринку, такими як Delta, яка відображає різницю між заявками на купівлю та продаж активу.

Переваги та недоліки використання потоку заявок в аналізі ринку

Будь-який інструмент для аналізу крипторинка має ряд переваг та недоліків. Перевагою використання потоку заявок в аналізі ринку є його висока чутливість до змін цін – це дозволяє побачити настрій учасників ринку, використовувати ці дані для ухвалення торгових рішень.

Недолік методу – складність аналізу для трейдерів-початківців. Крім цього, варто знати про можливість появи хибних сигналів, особливо у періоди низької ліквідності ринку.

Як використати аналіз потоку заявок у торгівлі на біржі?

Обсяги торгів та потік заявок варто аналізувати для прийняття рішень про вхід та вихід із угод. Як це можна робити:

  • Визначити напрямок тренду. Проаналізувавши потік заявок, трейдер може побачити, який тренд активний на ринку, висхідний або низхідний. Якщо більшість ордерів виставлені на продаж, тренд низхідний і навпаки.
  • Визначити рівні підтримки та опору. Якщо ви бачите велику кількість ордерів на продаж криптовалюти за певним курсом, це може бути показником опору, купівля – показником підтримки.
  • Пошук точок входу та виходу. Коли напрямок потоку заявок змінюється у певному напрямі, можна інтерпретувати це як сигнал входу чи виходу з позицій, залежно від поточного тренда.

Щоб ефективно оцінювати настрій ринку та приймати прибуткові рішення, важливо використати комплексний технічний аналіз. Ви можете освоїти його в Crypto Crew. Наші ментори навчать користуватися найбільш ефективними індикаторами, правильно інтерпретувати сигнали, робити найменш ризиковані інвестиції та використовувати складні торгові стратегії.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали