Рівні опору та підтримки: як використовувати їх для прийняття рішень у криптовалютній торгівлі

Рівні опору та підтримки: як використовувати їх для прийняття рішень у криптовалютній торгівлі

Зміст цієї статті:

Рівні підтримки та опору – одне з ключових понять для трейдера, який заробляє на криптовалютних біржах. Визначення цих показників при аналізі ринку криптовалют допомагає знайти оптимальні точки для входу до угоди та виходу з неї. Розкажемо, як використовувати рівні опору та підтримки для прийняття рішень у криптовалютній торгівлі.

Поняття рівнів опору та підтримки на криптовалютній біржі

Рівні підтримки та опору – важливий показник при технічному аналізі крипторинку. Це точки балансу між покупцями та продавцями активу. Підтримка – ціновий рівень, при досягненні якого очікується зростання вартості монети. Опір – ціновий рівень, при досягненні якого ціна активу знижуватиметься.

Використання рівнів опору та підтримки для аналізу криптовалютного ринку

Рівні опору та підтримки у криптовалютній торгівлі використовуються трейдерами для оцінки поточної ситуації на ринку.

Отже, як діяти трейдерам:

  1. Опір – ціновий рівень, який актив не може подолати в поточному висхідному русі. Якщо ціна монети досягла цієї точки, актив потрібно продавати. Якщо вона подолала опір, можна припустити, що рух ціни вгору продовжиться.
  2. Підтримка – рівень на ціновому графіку, який монета не може подолати у поточному спадному тренді. Після досягнення активом цієї точки трейдеру варто купувати. Якщо ж курс долає підтримку, то висока ймовірність його подальшого зниження.

Технічний аналіз та рівні опору та підтримки у криптовалютній торгівлі

Технічний аналіз криптовалютного ринку – це різноманітність графіків, індикаторів та інших інструментів, що визначають ринкові тренди, що відображають патерни повішення цін, що прогнозують їхню динаміку. Рівні підтримки та опору вважаються трейдерами одними з головних елементів технічного аналізу.

Приймати рішення про відкриття угоди на підставі слабкого рівня підтримки чи опору ризиковано. Сильним вважається той рівень, від якого ціна активу відскакує багато разів на графіку. Якщо курс монети відскакує від рівня на звороті – на крипторинці це називається тестуванням. Якщо ціна перетинає точку – це називається пробоєм, зазвичай він відбувається після кількох провальних спроб.

Слабким вважається той рівень підтримки чи опору, який ціна монети пробила вже з другої чи третьої спроби.

Як визначити оптимальні рівні опору та підтримки у криптовалютній торгівлі

Спосіб визначення рівнів підтримки та опору в трейдингу залежить від використовуваних аналітичних інструментів. Це можуть бути найпростіші цінові графіки, такі як лінії тренду або горизонтальні лінії. Деякі трейдери користуються складними технічними індикаторами, наприклад, середніми ковзними або RSI (відносна сила).

У будь-якому торговому терміналі є кілька форм відображення необхідних нам рівнів. А найпоширенішими інструментами є:

  • Паралельні прямі, що формують ціновий коридор, де змінюється курс.
  • Ковзаючі середні з різними великими періодами. Значення періодів зазвичай починається від 100, завжди є круглим числом.
  • Рівні Фібоначчі – ефективний інструмент визначення відкатів ціни.

Керування ризиками у криптовалютній торгівлі з використанням рівнів опору та підтримки

Для отримання високого прибутку на криптовалютній біржі важливо вчасно продати та купити актив. Купувати треба дешевше, а продавати дорожче – це головний принцип трейдингу незалежно від стратегії. Рівні підтримки та опору допомагають визначити, коли краще купити чи продати актив, а також знизити ризики для інвестиційного портфеля. Наприклад, ви бачите, що курс монети підходить до рівня опору. Швидше за все, він не підніметься вище – отже, варто продавати монети, щоби зафіксувати прибуток і не втратити гроші.

Про те, як приймати найбільш прибуткові інвестиційні та торговельні рішення ви дізнаєтесь у спільноті Crypto Crew.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали