Склянка заявок: як аналізувати попит та пропозицію на криптовалютних біржах

Склянка заявок: як аналізувати попит та пропозицію на криптовалютних біржах

Зміст цієї статті:

Склянка заявок показує поточну ринкову ситуацію. Аналізуючи його, можна визначити обсяг ринку, рівень популярності монети, оцінити попит її у. Подані дані відображаються в режимі реального часу, змінюються разом із ринковими умовами.

Що таке склянка заявок на криптовалютних біржах? Він є таблицею, де відображені найбільш вигідні курси на купівлю активу та продаж, обсяги крипти, які учасники ринку готові продати або купити за вказаними курсами. Біржова склянка складається з двох колонок – у лівій представлені ордери на продаж криптовалюти, а у правій на купівлю. Розкажемо, як аналізувати попит та пропозицію на криптовалютних біржах через склянку заявок.

Як читати склянку заявок на криптовалютних біржах

В обох колонках таблиці ордери від користувачів розташовані від меншої вартості до більшої – це дозволяє швидко та просто визначити рівень попиту та пропозиції на конкретну монету.

Кожен рядок – це один ордер, у ньому вказується ціна та обсяг активу. Чим вище розташована позиція трейдера в таблиці, тим вища її ціна і менше обсяг валюти, який продавець готовий продати за вказаним курсом. Загальний обсяг за кожним курсом, відображеним у таблиці, називають сумою обсягів всіх позицій за даною вартістю.

Якими є особливості склянки заявок на криптовалютних біржах? Це важливий інструмент для трейдера, і для його використання не доводиться шукати сторонні програми та сервіси – журнал ордерів є на кожній біржі, доступний всім користувачам. Він дозволяє оцінити актуальну ситуацію на крипторинку, визначати ціни, за якими учасники готові продати актив чи купити.

Аналіз попиту та пропозиції на криптовалютних біржах

Усі біржі та торгові платформи надають склянку заявок для аналізу попиту та пропозиції на криптовалютних ринках. Один із основних параметрів для ухвалення торгового рішення – це рівень попиту та пропозиції на конкретну монету. Якщо ви бачите, що кількість позицій на продаж крипти більша, ніж на покупку, це означає, що пропозиція вища за попит. У цьому випадку курс криптовалюти швидше за все знизиться. І навпаки, якщо кількість ордерів на купівлю більша, ніж на продаж – попит перевищує пропозицію, варто очікувати підвищення вартості незабаром.

Аналіз біржової склянки часто допомагає трейдерам, які заробляють арбітражем криптовалют. Вони купують монету на одній біржі та продають на іншій, де курс активу вищий, заробляючи на різниці.

Як використовувати склянку заявок для ухвалення торгових рішень

Є кілька способів використання склянки заявок для визначення точки входу та виходу з угоди та прогнозування ціни. Наприклад, визначити поточну ліквідність. На високу ліквідність активу вказує велика кількість позицій на купівлю та продаж, коли вартість попиту та пропозиції розташовані близькі. І навпаки, якщо ціни на купівлю та продаж значно відрізняються, ліквідність нижча.

Можна визначити напрямок ринку. На зростання ринку вказує більшість позицій купівлю.

Аналізуючи таблицю, можна визначити рівні підтримки та опору курсу монети. Якщо ви бачите, що багато трейдерів бажають купити монети за певним курсом, це може вказувати на формування рівня підтримки. Якщо ви бачите багато заявок на продаж активу за певною ціною, найімовірніше, це є рівень опору.

Переваги та недоліки аналізу склянки заявок на криптовалютних біржах

Перевага аналізу ринку по біржовій склянці – можливість точніше визначити рівні попиту та пропозиції для ухвалення торгових рішень. Недолік – такий аналіз не можна назвати повним. Щоб отримати більше корисних даних, потрібно скористатися журналом ордерів у комплексі з інструментами технічного аналізу, наприклад свічкового графіка. Додатково варто засвоїти принципи фундаментального аналізу – це допомагає точніше прогнозувати вартість активу у довгостроковій перспективі.

Бажаєте навчитися ефективно використовувати дані біржової склянки? Проходьте навчання у Crypto Crew! Ви дізнаєтеся, які стратегії торгівлі ґрунтуються на аналізі склянки заявок на криптовалютних біржах.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали