Тейк-профіт: як зафіксувати прибуток і уникнути втрат

Тейк-профіт: як зафіксувати прибуток і уникнути втрат

Зміст цієї статті:

Серед безлічі торгових інструментів, які активно використовуються трейдерами, варто приділити особливу увагу тейк-профіту. Саме він допомагає зафіксувати прибуток. Розкажемо, як правильно використовувати тейк-профіт в інвестуванні та трейдингу.

Що таке тейк-профіт і як він працює в інвестуванні

Тейк-профіт – це інструмент, який дозволяє трейдерам фіксувати прибуток на певному рівні ціни. Встановивши ордер на тейк-профіт, трейдер вказує ціну, де він хоче закрити позицію і зафіксувати прибуток. Після досягнення курсом цієї позначки ордер автоматично виконується, позиція закривається.

Наприклад, ви купили криптовалюту за $1000 та встановили тейк-профіт на $1100. Коли ціна досягне заданого рівня, ордер на продаж автоматично спрацює, незалежно від того, чи ви активні на біржі в даний момент. Це дозволить одержати прибуток у розмірі $100. Тейк-профіт виставляється на очікуванні трейдером підвищення курсу, допомагає не лише заробити, а й захистити активи у разі розвороту тренду та зниження ціни.

Як налаштувати тейк-профіт для захисту капіталу

Налаштування тейк-профіту залежить від індивідуальної стратегії трейдера, його цілей, ризик-менеджменту та ринкових умов на момент відкриття угоди. Але є кілька універсальних рекомендацій, які допомагають налаштувати тейк-профіт та захистити капітал.

Для початку варто визначити рівень бажаного прибутку, який відповідає вашій стратегії. Варто оцінити ринок та визначити тренд, використовуючи технічний аналіз, знайти рівні підтримки та опору ціни. Далі потрібно встановити тейк-профіт за кілька пунктів від встановленого раніше рівня стоп-лосса.

Щоб уникнути передчасного закриття позиції та зниження прибутку, не варто встановлювати тейк-профіт надто близько до поточної ціни активу. Іноді коригуйте рівень тейк-профіту, якщо ринок швидко змінюється. Зважайте на високу волатильність і не забувайте аналізувати ефективність ваших налаштувань.

Як вибрати правильну стратегію тейк-профіту в залежності від інвестиційної стратегії

На крипторинку тейк-профіт допомагає захистити капітал, але важливо використовувати його правильно, вибравши оптимальну стратегію. Наведемо кілька поширених стратегій:

  • Фіксований тейк-профіт. Встановлюється для кожної угоди на певній відстані від ціни, що автоматично спрацьовує при досягненні курсом певної позначки.

  • Тейк-профіт за рівнями підтримки та опору. Ордер встановлюється на рівнях, де очікується зміна напряму руху курсу.

  • Динамічний тейк-профіт. Рівень тейк-профіту змінюється в залежності від поточного курсу криптовалюти та волатильності ринку.

Вирішувати, який тейк-профіт на криптовалютному ринку використовувати, потрібно в залежності від досвіду в трейдингу та поставлених цілей. Наприклад, якщо ви торгуєте на довгих інтервалах, можна використовувати ширші рівні тейк-профіту, на коротких – навпаки, менші інтервали.

Переваги використання тейк-профіту в інвестуванні

Вибравши правильну стратегію тейк-профіту, трейдер має чимало переваг. Основні плюси:

  • фіксація та захист прибутку;

  • управління ризику, пов’язаних із високою волатильністю ринку;

  • зниження емоційного напруження від трейдингу з допомогою фіксації прибутку;

  • оптимізація торгової стратегії;

  • дисциплінованість, дотримання плану та стратегії торгівлі.

Як уникнути помилок під час використання тейк-профіту

Щоб максимально ефективно та безпечно використовувати тейк-профіт, користуйтесь технічним аналізом. Тейк-профіт та технічний аналіз – це вчасно зафіксований прибуток та оптимальний час входу на ринок.

Не встановлюйте тейк-профіт надто близько до поточної ціни – це може призвести до частого спрацювання ордера через дрібні коливання курсу. Не забувайте періодично коригувати рівні тейк-профіту, стежачи за змінами ринку.

Навчання від Crypto Crew допоможе краще розібратися у правилах використання тейк-профіту та інших торгових інструментів. Приєднуйтесь до найбільшого крипто-ком’юніті України та вчіться заробляти на крипті ефективніше!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали