Теорія Елліотта та її застосування в аналізі ринку криптовалют

Теорія Елліотта та її застосування в аналізі ринку криптовалют

Зміст цієї статті:

Теорія Елліотта або хвиля Елліотта – це один із принципів, які застосовують трейдери для технічного аналізу криптовалютного ринку. Він ґрунтується на припущенні, що динаміка ринків змінюється залежно від певних поведінкових моделей учасників. Відповідно до теорії, крипторинок змінюється разом із природними циклами психології інвесторів і трейдерів, а патерни формуються під впливом актуальних ринкових умов, де ведмежий тренд змінюється бичачим і навпаки. Ми розповімо, що таке теорія Елліотта, як використовувати її для оцінки ситуації на ринку.

Основи теорії Елліотта: що це таке і як працює

Теорія Елліотта – це спосіб аналізу цінових графіків, вона розроблена на початку 20 століття. Теорія полягає в припущенні, що курси активів рухаються певними циклами, які з хвиль. Ці хвилі класифікуються як імпульсні та корекційні, можуть формуватися у більші цикли.

Теорія Елліотта в криптовалюті ґрунтується на п’яти імпульсних та трьох корекційних хвилях. Імпульсні позначаються цифрами від 1 до 5, корекційні – літерами А, В і С. Хвилі повторюються у всіх масштабах, від невеликих часових інтервалів до великих циклів, наприклад річних.

Як застосовувати теорію Елліотта в аналізі цін на криптовалюти

Щоб використовувати теорію при аналізі криптовалюнтого ринку, потрібно визначити основний тренд та хвилі на підставі хвильової структури руху курсів. Для цього аналітики використовують графіки та інші інструменти, наприклад лінії тренду, індикатори, рівні підтримки та опору. Базовий набір індикаторів та аналітичних інструментів є у торгових терміналах на криптобіржах.

Суть хвиль у тому, що динаміка ринку змінюється стрибкоподібно. Зростання і падіння тренди складаються з декількох фаз, етапів стрімкого зростання ціни та відкатів. Наприклад, трейдери, які використовують свінг-стратегії торгівлі (створюють позиції на кілька днів), за допомогою хвиль визначають вигідні етапи тренду для входу на ринок, а під час відкатів нарощують обсяг активу.

Переваги та недоліки використання теорії Еліотта у криптовалютній торгівлі

Перевагою використання теорії Елліотта у криптовалютній торгівлі є можливість визначити рух курсу активу, а також рівнів підтримки та опору. На підставі цих даних трейдерам простіше приймати обґрунтовані торгові рішення, вибирати оптимальний час для відкриття та закриття угод.

Недоліком теорії є її складність для розуміння, особливо новачками. Без глибоких знань у технічному аналізі крипторинка та досвіду роботи з ціновими графіками трейдеру-початківцю буде складно визначати хвилі. Ця теорія перестав бути універсальним інструментом з метою оцінки ринку.

Реальні приклади використання теорії Елліотта в аналізі ринку криптовалют

Розглянемо реальний приклад використання теорії Елліотта для прогнозування ціни Біткоіна. У 2020 році експерти та аналітики використали хвилі Елліотта при оцінці графіка ціни монети. Вони визначили, що курс монети знаходиться на початку третьої хвилі зростання, що передбачало зміцнення висхідного тренду та подальше збільшення ціни. У грудні 2020 року курс Біткоїна справді помітно підвищився, підтвердивши прогноз.

Ще один приклад успішного застосування теорії – передбачення корекції курсу Біткоіна на початку 2021 року. Експерти використовували теорію, щоб визначити закінчення третьої хвилі зростання вартості та початку корекції.

Як використовувати теорію Елліотта для прогнозування ціни криптовалют

Для правильного використання теорії Елліотта у торгівлі криптовалютою важливий ретельний аналіз графіків цін. Комплексний технічний аналіз дозволяє визначити основний тренд та правильно інтерпретувати значення хвиль. Теорія ефективна при поєднанні з фундаментальним аналізом та індикаторами. Дізнатися про це більше та освоїти технічний аналіз ви можете під час навчання у Crypto Crew. Навчимо аналізувати ринок, щоб робити вигідніші торгові рішення і уникати поширених помилок трейдерів-початківців.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали