Ведмежа пастка: як уникнути втрат у торгівлі

Ведмежа пастка: як уникнути втрат у торгівлі

Зміст цієї статті:

Усі фінансові ринки, у тому числі криптовалютні, мають динаміку, не стоять на місці. Рух рику призводить до зміни трендів, ціни активу зростають чи знижуються. Для успішної та прибуткової торгівлі криптовалютою трейдеру варто навчитися вчасно визначати тренди, швидко реагувати на зміни та обертати їх на свою користь. Недосвідчений трейдер має шанс потрапити в ведмежу пастку. Що це таке ми розповімо далі.

Що таке ведмежа пастка на крипторинку?

Ведмежа пастка – це ситуація на криптовалютному ринку, коли ціна активу знижується після періоду зростання. Інвесторам така ситуація загрожує втратою вагомої частки капіталу, вкладеного у криптовалюту на піку. Зазвичай ведмежа пастка спостерігається після періоду бичачого тренду на ринку (висхідний тренд, при якому вартість активу різко зростає).

Аналізуючи ринок, трейдер може помітити ведмежу пастку на технічних патернах, коли ціна активу показує хибний розворот. Простими словами, це хибне зниження курсу активу, через який трейдери можуть почати поспіхом продавати криптовалюту, хоча робити цього не потрібно. Жертвами ведмежої пастки зазвичай стають недосвідчені трейдери.

Причини появи ведмежої пастки на крипторинку

Є кілька факторів, що викликають появу ведмежої пастки на ринку криптовалют. Можливі причини:

  • суттєві зміни на світових фінансових ринках;
  • геополітичні події;
  • чутки про рецесію;
  • дії або висловлювання великих гравців ринку (здатні посіяти паніку та змусити трейдерів сумніватися у надійності активу).

Потрапивши в ведмежу пастку, трейдери масово починають продавати актив, через що його ціна реально падає, хоча раніше для зниження курсу не було передумов. Очікуючи на розворот, жертви пастки виставляють короткі позиції. Чим більше коротких позицій на ринку, тим більше падає ціна активу, поки не досягне рівня підтримки і відскочить від нього для подальшого зростання. Рівень підтримки визначає сам ринок, як правило, це курс, на якому інвестори починають більше купувати монету, провокуючи високий попит та зростання ціни.

Ведмежа та бичачі пастки: у чому різниця

На крипторинку буває зворотна ситуація – бичача пастка. Бичачий ринок характеризується зростанням ціни активу, а ведмежий падінням. Бичачою пасткою називають ситуацію, коли в період спаду трейдери ловлять помилковий сигнал про підвищення курсу та починають купувати актив. Попадають у бичачу пастку зазвичай ті, хто роблять дії на емоціях, нехтуючи детальним аналізом ринку.

Як не потрапити в ведмежу пастку?

Щоб не стати жертвою ведмежої пастки, важливо бути обережним та стриманим при купівлі чи продажу криптовалюти. Не варто вкладати всі заощадження в одну монету або купувати її на піку вартості. Важливо постійно стежити за новинами з криптоіндустрії, ретельно опрацьовувати торгову стратегію і неухильно слідувати їй, не забувати ставити стоп-лоси та дотримуватися плану ризик-менеджменту.

Декілька способів не потрапити в ведмежу пастку:

  • Стежте за обсягом торгів. Невеликий обсяг торгів може зазначати, що негативне зміна ціни є тимчасовим явищем.
  • Ставте стоп-лоси, щоб контролювати ризики та уникати серйозних збитків.
  • Вивчайте технічний аналіз, користуйтеся кількома інструментами аналізу та зіставляйте результати.
  • Користуйтесь індикаторами. Допоможуть вчасно помітити ведмежу пастку патерни «Вічна зірка», «Три чорні ворони», «Ведмеже поглинання».

Торгуючи на крипторинку, важливо зберігати спокій та вміти контролювати емоції. Саме зайва емоційність шкодить недосвідченим трейдерам, змушуючи їх ухвалювати необдумані рішення. Не поспішайте з прийняттям рішень, завжди уважно вивчайте цінові графіки, не забувайте про вашу стратегію ризик-менеджменту, яку варто заздалегідь опрацювати, покращуйте навички трейдингу. А допоможуть вам у цьому ментори Crypto Crew. Наша освітня програма з трейдингу та інвестування у цифрові активи створена для новачків. Приєднуйтесь, щоб освоїти необхідні навички та знання швидше та простіше!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали