Ведмежий ринок: як заробити на падінні цін на активи

Ведмежий ринок: як заробити на падінні цін на активи

Зміст цієї статті:

Тренди на криптовалютному ринку – це визначальний чинник настрою інвесторів та трейдерів. Від тренду залежить рух ціни, обсяг торгів, ліквідність та волатильність активів. Є два основні тренди, бичачий та ведмежий. Сьогодні розберемося, що таке ведмежий тренд, які ознаки його виділяють і як діяти на такому ринку.

Що таке ведмежий ринок?

Ведмежий ринок – це тривалий період зниження цін на криптовалюту. У цей час спостерігається невпевненість інвесторів та трейдерів, які сумніваються у надійності та стабільності активів. Боячись втратити гроші, дедалі більше інвесторів припиняють вкладати в цифрові валюти, в результаті падає обсяг торгів, помітно знижується ліквідність активів, а їхня волатильність навпаки підвищується.

Тривале падіння курсів призводить до песимістичних настроїв на ринку, що сприяє ще більшому зниженню цін. Можливі прояви оптимізму, різкі стрибки курсу, але вони зазвичай короткочасні. Важливо розуміти, що ведмежий ринок майже завжди триває довго, низхідний тренд може тривати кілька років.

Як зрозуміти, що ринок став ведмежим?

Головна ознака ведмежого ринку – тривале зниження цін криптовалюти. Наскільки сильно має впасти курс, щоб назвати тренд ведмежим? Існують різні думки, наприклад, щодо оцінки американської комісії з цінних паперів, ведмежим можна вважати тренд, при якому курси валют впали на 20% і більше. Тривалість такого падіння – щонайменше два місяці.

Варто відрізняти ведмежий тренд від корекції. Ведмежий ринок продовжується місяцями, ціни падають на 20% і більше. Будь-які рухи курсів у рамках зростаючого ринку, які не відповідають цим двом показникам (мінімум 2 місяці та мінімум 20%), можна вважати корекцією.

Ведмежий тренд – це непростий час для трейдерів та інвесторів, але навіть у цей період трапляються несподівані тенденції. Наприклад, деякі активи, незважаючи на песимістичні настрої ринку, можуть продовжувати зростати.

Ведмежий тренд легко визначається, але практично неможливо наперед спрогнозувати, коли він почнеться. Використовуючи технічний аналіз, різні макроекономічні показники, індикатори рівнів волатильності можна лише припустити, що входить у зону ведмежого тренду.

Відмінності ведмежого тренду від бичачого

Ведмежий тренд завжди змінюється на бичачий – це повна його протилежність. Бичачий ринок характеризується оптимізмом учасників, викликаним тривалим зростанням цін на криптовалюту. Бичачий ринок динамічніший, ціни на ньому зростають досить швидко, інвестори різко активізуються, спостерігається високий обсяг торгів, підвищується ліквідність активів, а їхня волатильність знижується.

Які стратегії торгівлі криптовалютою підходять для ведмежого ринку?

Немає ідеальної стратегії торгівлі на криптобіржі чи інвестицій у цифрові активи, яка на 100% ефективна у період ведмежого тренду. Якщо трейдер вчасно помітив початок низхідного тренду, він може оперативно підготувати свій інвестиційний портфель диверсифікувати його. Різноманітність портфеля є найкращим способом захисту капіталу від серйозних збитків.

На ведмежому ринку можна використати так звану стратегію коротких продажів. У цьому випадку трейдери спочатку продають актив, а потім купують такий самий обсяг криптовалюти, коли ціна на неї знизиться.

Ще одна стратегія, яка підходить для цього тренду, – довгострокові інвестиції. На зниженні курсу можна поповнити свій інвестиційний портфель, купивши криптовалюту, що подешевшала, з метою продати її, коли тренд з ведмежого зміниться на бичачий. Чи є гарантії, що ціни зростуть? Ні, в цьому й полягають ризики інвестицій у крипту, але на практиці ми бачимо, що ціни Bitcoin та популярних альткоїнів зазвичай зростають після різких падінь.

Незалежно від тренду, трейдинг та інвестиції у криптовалюту – це ризики, про які треба пам’ятати. Навчитися контролювати їх, вибирати оптимальні торгові стратегії та самостійно аналізувати ринок ви можете у Crypto Crew. Ми вчимо новачків інвестувати усвідомлено та торгувати криптовалютою з найменшими ризиками.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали