Як використовувати ковзну середню для аналізу ринку криптовалют

Як використовувати ковзну середню для аналізу ринку криптовалют

Зміст цієї статті:

Досвідчені трейдери знають, що тренд ринку – це один із найважливіших факторів, який потрібно враховувати під час ухвалення торгових рішень. При бичачому тренді курси криптовалют у більшості випадків продовжують зростати, а при ведмежому знижуються. Але як правильно визначити тренд та напрямок руху курсу? У цьому нам допоможе інструмент Moving Averages, середня, що ковзає. Що таке ковзна середня, і як нею користуватися для аналізу ринку криптовалют, ви дізнаєтесь далі.

Ковзна середня: простий і ефективний інструмент для аналізу ринку криптовалют

Ковзна середня – один з найпопулярніших індикаторів криптовалютного ринку. Цей індикатор відображає середнє курс криптовалюти за вибраний трейдером період. З його допомогою учасники ринку можуть визначити загальний тренд і ухвалити рішення про купівлю або продаж активу. Ковзна середня вважається індикатором трендів, вона допомагає визначити напрямок руху курсу, незважаючи на волатильність активу.

Як правильно вибрати період ковзної середньої для аналізу ринку криптовалют

Який період ковзної середньої вибрати для аналізу ринку криптовалют, залежить від торгової стратегії та мети трейдера. Якщо потрібно визначити тренд ринку в довгостроковій перспективі, слід вибрати триваліший період, наприклад, 200 днів. Для визначення короткострокового тренда варто вибирати період менше, наприклад, 50 днів. Точніші результати дає використання відразу декількох періодів.

Як використовувати ковзну середню для визначення тренду на ринку криптовалют

Ковзна середня дозволяє визначити тренд на біржі криптовалют, завдяки чому і є одним з інструментів, що найчастіше використовуються. Якщо курс криптовалюти вище МА, це сигналізує про можливе формування висхідного тренду. Якщо ж курс активу нижче МА, тренд, швидше за все, низхідний.

Ковзна середня допомагає визначити напрямок і силу тренду. Для цього аналізується положення курсу крипти щодо МА. Щоб визначити тренд, трейдери використовують одночасно дві ковзні середні – довгу та коротку. Довга розраховується на основі курсів за тривалий період від 50 днів, коротка – за менший інтервал, наприклад, 20 днів.

У ситуації, коли ціна активу знаходиться вище обох МА, трейдери визначають висхідний тренд, і навпаки, коли вартість нижча за ковзні середні – ринок можна назвати падаючим. Якщо ж курс активу розташований між короткою та довгою лініями, можна говорити про бічне рух ринку.

Для визначення ринкової тенденції можна використовувати і перетин двох ковзаючих. Коли коротка лінія перетинає довгу зверху вниз, висхідний тренд змінюється низхідним. Якщо коротка перетинає довгу лінію знизу вгору, ринок, що росте, приходить на зміну низхідному тренду.

Використання ковзної середньої для визначення сигналів купівлі та продажу на ринку криптовалют

Отже, як учаснику ринку розпізнавати сигнали та які рішення приймати? Наприклад, коли курс криптовалюти перетинає ковзну середню у напрямку зверху донизу, варто відкривати ордер на продаж активу. Коли ціна монети перетинає лінію у напрямку знизу нагору, потрібно продавати монету.

Налаштувати графік використання індикатора та аналізу ринку криптовалют можна без використання сторонніх сервісів, індикатор є у більшості торгових терміналів на криптобіржах.

Як використовувати ковзну середню для покращення результатів торгівлі на ринку криптовалют

Розібравшись, як користуватися інструментом Moving Averages, трейдер може покращити результати торгівлі. Один із варіантів використання – вибір різних періодів МА для визначення найкращих точок входу та виходу з позиції.

Користуючись цим інструментом у комплексі з іншими елементами технічного аналізу, наприклад індикатором відносної сили (RSI), можна визначити періоди, коли ціна монети несправедливо завищена або занижена.

Проходьте навчання в Crypto Crew, і ви навчитеся правильно інтерпретувати дані ковзної середньої на ринку криптовалют для вигідної торгівлі та інвестицій.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали