FUD на ринку криптовалют: як розпізнати недостовірну інформацію та уникнути паніки

FUD на ринку криптовалют: як розпізнати недостовірну інформацію та уникнути паніки

Зміст цієї статті:

Розібратися в тому, що таке FUD на ринку криптовалют, необхідно новачкам, які тільки-но вчаться контролювати емоції та діяти раціонально. Розкажемо, що таке FUD, чим викликане це явище, яким буває, і який впливає на інвесторів та трейдерів.

Введення у FUD на ринку криптовалют

Термін FUD – це акронім, що означає страх, невпевненість та сумнів. У криптовалютному світі FUD називають синдром, піддавшись якому інвестори та трейдери в паніці продають активи. Коли криптовалютний ринок охоплений хвилею FUD, різко зростає кількість ордерів продаж крипти, внаслідок чого її курс знижується.

Які типи FUD можуть з’являтися на ринку криптовалют

Типи FUD на ринку криптовалют відрізняються факторами, якими вони спричинені. Можна виділити два основні типи:

  1. FUD на тлі введення державою регулюючих або обмежувальних законів, що гойдаються криптовалюти, або чуток про можливе регулювання та посилення законодавства.

  2. FUD на тлі висловлювань відомих людей, які міркують про небезпеку криптовалюти або перебільшення її значущості.

Яскравим прикладом FUD є заборона ICO в Китаї, а також подальша заборона обміну криптою в країні. Новини про те, що торгівля цифровою валютою в Китаї буде утруднена мільйонам власників активу, викликали панічні настрої на ринку.

Наслідки поширення недостовірної інформації

Поширення недостовірної інформації, що викликають ринку FUD, призводять до зниження котирувань активу. Наприклад, генеральний директор JP Morgan Chase & CO Джеймі Даймон одного разу назвав Біткоїн шахрайським проектом, міхуром, який незабаром лусне, залишивши інвесторів без коштів. Його слова викликали паніку серед власників Біткоіна, спровокували масовий продаж BTC та зниження його вартості на 6%. Пізніше Даймон змінив свою думку про криптовалюту, висловив співчуття про сказане.

Відстеження новин та джерел інформації вкрай важливе, як і розвиток критичного мислення. Щоб знизити негативний вплив FUD на ринок криптовалют, необхідно перевіряти ще раз джерела, не піддаватися паніці, вчитися аналізувати ситуацію самостійно.

Як знизити вплив FUD на свої рішення

Контроль емоцій під час FUD – важливе вміння інвестора та трейдера. Дії мають бути продумані, а чи не спонтанні. Щоб інвестувати ефективно та примножувати капітал, необхідно більше часу приділяти розробці власного плану ризик-менеджменту та мані-менеджменту, а не моніторингу новин та чуток.

Зменшити вплив FUD на рішення учасника ринку допомагає аналізувати. Варто освоїти технічний та фундаментальний аналізи та навчитися самостійно оцінювати ситуацію на ринку, робити прогнози. Ефективним інструментом контролю впливу FUD стане звичка розглядати ситуацію з різних сторін. Важливо вивчати усі аргументи, аналізувати новини, використати кілька авторитетних джерел інформації, перевіряти дані.

Поради від експертів, як контролювати вплив FUD на рішення

У відкритому доступі ви можете знайти безліч рекомендацій для новачків у криптовалюті, які стосуються інвестицій та трейдингу. Але боротьбі з FUD приділяється набагато менше уваги. Ми зібрали кілька ефективних порад від професійних інвесторів, які точно знають, як стати жертвою FUD.

Порадада № 1. Не припиняйте вчитися, дізнавайтеся максимум корисної інформації про крипторинку, інвестиції та ризики. Знання та розуміння сфери допоможуть критично ставитися до гучних заголовків і не піддаватися емоціям.

Порада №2. Використовуйте стейблкоїни. Ці монети допомагають інвесторам та трейдерам фіксувати прибуток, зберігати капітал у неспокійні для ринку часу та бути впевненішими.

Порада №3. Спробуйте пасивні способи заробітку на криптовалюті, наприклад, стейкінг або лендінг. Це непогане джерело додаткового доходу та спосіб уникнути необдуманих торгових рішень, оскільки частина вашого активу буде тимчасово недоступною для продажу.

Ставши частиною Crypto Crew, ви знайдете компанію та співтовариство у боротьбі з FUD. Наша команда навчить аналізувати ринок, не піддаватися емоціям та ефективно заробляти на криптовалюті.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали