
Зміст цієї статті:
Індекс відносної сили вважається одним із найпопулярніших індикаторів серед трейдерів на крипторинку. Інструмент допомагає підвищити ефективність внутрішньоденної торгівлі, але важливо використовувати його правильно. Докладніше про інтерпретацію даних RSI розповімо далі.
Як працює відносна сила індекс (RSI), і навіщо він потрібен у криптовалютній торгівлі
RSI у криптовалютній торгівлі – це один із технічних індикаторів, його використовують для оцінки сили та швидкості зміни вартості монети. Інструмент допомагає трейдерам зрозуміти, коли актив стає перекупленим або перепроданим. Перекупленим вважається монета, вартість якої несправедливо завищена, перепроданою – актив, вартість якого несправедливо занижена.
Індикатор заснований на відношенні середнього значення позитивної динаміки курсу криптовалюти за вибраний період середнього значення негативної динаміки за той же час. Результат індексу відносної сили лежить у діапазоні від 0 до 100. 0 у разі 0 свідчить, що це коливання ціни були негативними, 100 – позитивними.
Основні показники, що використовуються у криптовалютній торгівлі
Використання RSI визначення рівня перекупленности і перепроданості досить ефективно. Для розрахунку використовуються два показники: перший – період, другий – порогові значення. Періодом називають кількість свічок, що використовуються для розрахунку індикаторів. Зазвичай період RSI для криптовалютних пар становить 14-21 свічка.
Порогові значення змінюються в залежності від поточних ринкових умов та стратегії трейдера. Як правило, використовуються порогові значення 30 та 70 – це стандарт для визначення рівня перекупленості та перепроданості активу.
Як правильно інтерпретувати дані RSI та приймати рішення на основі аналізу
Початківцям трейдерам потрібно зрозуміти, як використовувати RSI для визначення вхідних та вихідних точок на ринок, прийняття торгових рішень. Коли показник RSI перевищує рівень 70, ринку спостерігається перекупленность – це, незабаром обрана криптовалютная пара скоригується, курси знизяться. Коли RSI нижче 30, на ринку перепроданість – можлива корекція криптовалютної пари нагору.
Індикатори в криптовалютній торгівлі є універсальними інструментами аналізу, RSI – виняток. Цей інструмент не може гарантувати на 100% точні результати аналізу, оскільки він не враховує фундаментальні фактори, що впливають на ціни, може бути схильний до помилкових сигналів, особливо при сильному тренді.
Які фактори можуть вплинути на RSI і як з ними працювати при торгівлі криптовалютами?
Індекс відносної сили піддається впливу кількох факторів – це новини зі світу криптовалюти та фінансових ринків, гучні події на біржах, а також інші технічні індикатори. Наприклад, при сильному висхідному тренді RSI може вказувати на перекупленість активу, але це не завжди означає, що ціна скоро скоригується вниз, адже при сильному ринковому тренді зростання може тривати довше, ніж очікують трейдери.
Робота з фейковими сигналами на RSI призводить до передчасного продажу або купівлі активу, внаслідок чого трейдер заробляє менше, ніж міг би, або втрачає більше, ніж очікував. Щоб уникнути цього, варто використовувати RSI в комплексі з іншими інструментами ринку, наприклад індикатором ковзні середні.
Як використовувати RSI для побудови успішної стратегії торгівлі криптовалютами
Торгові стратегії на основі RSI бувають дуже успішними за умови використання комплексного аналізу, куди входять інші індикатори та оцінка фундаментальних факторів. Наприклад, коли RSI вказує на перекупленість ринку, а інші індикатори та фундаментальний аналіз показують, що обрана торгова пара знаходиться у сильному висхідному тренді – у цьому випадку трейдер може утримувати позицію, незважаючи на перекупленість.
Грунтуючись на даних про перекупленість і перепроданість, можна вигідніше визначати рівні стоп-лоссів і тейк-профітів. Дізнатися про це більше ви можете у спільноті Crypto Crew. Вчіться трейдингу у професіоналів, щоб робити мінімум помилок та ефективніше використовувати капітал на крипторинку!