
Зміст цієї статті:
Від того, який криптогаманець ви використовуєте, залежить безпека ваших засобів. Розкажемо про види криптогаманців, їх особливості та відмінності, розглянемо популярні варіанти. На прикладі Trust Wallet розберемося, як використовувати криптогаманці.
Видео с YouTube канала Crypto Crew
Що таке приватний та публічний ключі?
Криптогаманець – це сховище приватних та публічних ключів. Більшість сучасних гаманців пропонують користувачам простий та зручний інтерфейс для управління фінансами у будь-якому місці, у будь-який час.
Що таке громадський ключ? Це адреса гаманця, куди вам можуть надіслати гроші.
Що таке приватний ключ? Це пароль, без нього кошти неможливо відправити з гаманця на інші публічні адреси.
Різновиди криптогаманців
Існують різні варіанти гаманців для зберігання криптовалюти. Усіх їх можна розділити на три основні групи за механізмом роботи:
- Апаратні.
- Програмні.
- Паперові.
Також гаманці діляться на гарячі та холодні. Отже, гарячі це гаманці, підключені до інтернету. Їх легко налаштовувати та зручно використовувати не тільки для зберігання активу, а й переказів коштів на інші гаманці та сервіси. Гарячі гаманці можуть мати форму веб-сервісу, мобільного додатка, десктопної комп’ютерної програми, наприклад Electron Cash Wallet або Exodus.
Мобільні гаманці дуже зручні у використанні, вони встановлюються на смартфон та доступні користувачеві у будь-який час. Через QR-код, згенерований додатком, власники крипт використовують мобільні гаманці для регулярних переказів коштів, виведення активу та інших транзакцій.
На окрему увагу заслуговують апаратні гаманці, вони призначені саме для зберігання коштів, а не здійснення транзакцій. Апаратний гаманець – це маленький пристрій, який зберігає приватні ключі користувача. Це найбільш безпечні варіанти, оскільки вони не потребують підключення до Інтернету. Апаратні гаманці – оптимальний вибір для довгострокових інвестицій, коли інвесторам не потрібно мати постійного доступу до активу.
Що таке паперові криптогаманці? Це надруковані на аркуші паперу приватний та публічний ключі, представлені у вигляді QR-коду, його можна просканувати. Для створення таких кодів існують спеціальні сайти. Але паперові гаманці мають суттєвий недолік – просканувавши гаманець, відправити з нього можна весь баланс, а не частину коштів.
Популярні криптогаманці
Розглянемо кілька популярних гаманців. Одні з топових – MetaMask та Trust Wallet. Вони підтримують різні активи, доступні на iOS та Android, мають прості та зручні у використанні інтерфейси, працюють стабільно та досить безпечні.
Онлайн гаманець Electron Cash Wallet обробляє близько 10% усіх транзакцій із Bitcoin. Він забезпечує швидке проведення операцій.
Мультивалютний та один з найкращих криптогаманців – Exodus. Він підтримує велику кількість ліквідних активів, якими щодня користуються сотні тисяч трейдерів та інвесторів.
Тепер розглянемо найпопулярніші приклади холодних гаманців. Перший – Ledger Nano X. Він належить до другого покоління апаратних криптогаманців, що підтримує 1800 криптовалютних активів.
Ще один приклад другого покоління холодних гаманців – Trezor Model T. Він забезпечує власнику швидкий доступ до інтернету, якщо необхідно підключитися до мережі, високий рівень безпеки та зручність використання.
Як користуватися Trust Wallet
Торгуючи криптовалютою на біржі, наприклад, на Binance, користувач може зберігати актив прямо на торговому майданчику. Це кастодіальний гаманець, доступ до нього має не лише власник крипти, а й сама біржа. Вибираючи цей варіант зберігання, ви повинні пам’ятати, що не контролюєте кошти на 100%.
Якщо ж ви хочете мати повний контроль над вашою криптовалютою, варто віддавати перевагу некастодіальним гаманцям, таким як Trust Wallet та його аналогам. Розглянемо правила використання саме цього гаманця.
Завантажити оригінальний гаманець Trust Wallet можна на сервісі CoinMarketCap. У гаманця Trust Wallet є свій токен, він називається Trust Wallet Token. Ви можете знайти його у рядку пошуку CoinMarketCap. Знайшовши цей токен, ви побачите посилання на оригінальний гаманець Trust Wallet, просто перейдіть по ньому, скачайте гаманець App Store або Google Play або встановіть веб-версію в Chrome. Нас цікавить остання.
Завантаживши програму для браузера і встановивши розширення, ви можете почати ним користуватися. Що потрібно зробити:
- Натисніть на “Створити новий гаманець”.
- Придумайте надійний пароль для нього. Ви повинні точно пам’ятати свій пароль, при цьому він не повинен бути простим. Пароль повинен складатися з 8 символів, включати одну велику літеру, мінімум одну цифру і мінімум один спецсимвол, наприклад, значок $ або інший.
- Погодьтеся з умовами використання гаманця, поставте галочку.
- Створіть резервну копію.
- Створіть секретну фразу та запам’ятайте її, натисніть ОК. Будьте уважними, втративши секретну фразу, ви не зможете відновити доступ до гаманця. Обов’язково запишіть секретну фразу та зберігайте її у надійному місці.
- Гаманець готовий до використання, його можна відкрити.
Тепер варто ознайомитись із функціоналом криптогаманця. Ви побачите різні опції, наприклад, переведення токенів на інші криптогаманці або на торгові платформи. Ви також побачите адресу свого щойно створеного гаманця, його можна скопіювати та використовувати для поповнення з інших, раніше створених вами гаманців.
Наступний етап – налаштування криптогаманця. Перейшовши до налаштувань, ви побачите можливість підключитися до мережі Ethereum, Polygon або іншої. Вам потрібно вибрати мережу, в якій ви хочете відправляти токени або мережу, доступну на криптобіржі.
У налаштуваннях можна вибрати мову інтерфейсу, тему для його оформлення, світлу або темну, яка вам більше подобається.
Отже, створивши гаманець Trust Wallet, ви можете переводити та отримувати кошти. Перевагою цього криптогаманця є досить високий рівень безпеки. Оскільки це некастодіальна програма, доступ до засобів маєте лише ви. Головне – зберегти приватний пароль та секретну фразу, не передавати будь-кому.
Підіб’ємо підсумки
Ми розглянули варіанти зберігання криптовалютних активів, розповіли про типи криптогаманців та їх особливості, навели приклади і на одному з них розібралися з правилами створення та початкового налаштування гаманця.
Розбиратися в різновидах гаманців важливо для того, щоб вибрати найкращий варіант для вас. Якщо ви не торгуєте криптовалютою на біржі, а купуєте її тільки для довгострокового зберігання, гаманець із постійним доступом до мережі вам не потрібен. У цьому випадку найкращий варіант – надійний апаратний гаманець.
Якщо ж ви активний користувач крипти, часто робите різні транзакції, варто вибрати надійний мобільний додаток та зручний онлайн некастодіальний гаманець, де крім зберігання коштів є додаткові функції.
У спільноті Crypto Crew і на нашому YouTube каналі ви дізнаєтеся ще більше про найкращі криптогаманці різних видів.