Чому закриваються криптовалютні біржі, поширені причини
08/02/23
#NFT #Для новачка #Досвідчений Трейдер

Чому багато бірж закриваються

Зміст цієї статті:

Існує багато криптовалютних бірж, і щороку з’являються нові. Але не всі проекти працюють довго та успішно. Наприклад, лише у 2020 році закрилися 75 бірж – цей показник на 56% вищий, ніж у 2019 році. Чому багато бірж закриваються? Спробуємо відповісти на це запитання.

Основні причини закриття криптовалютних бірж

Причини закриття торгових майданчиків з’ясувала аналітична платформа Cryptowisser, представивши на своєму сайті перелік бірж, що вже не працюють. Аналітики виділяють кілька основних причин:

  • Зростаюча конкуренція. Щорічно з’являється безліч нових платформ, особливо багато серед них децентралізованих бірж, які гарантують клієнтам анонімність. Через високу конкуренцію біржам доводиться постійно пропонувати клієнтам більш комфортні та вигідні умови, і не всі проекти здатні витримати такі перегони.
  • Посилення правил регулювання інфраструктури. Наприклад, 2020 року Євросоюз випустив п’яту директиву, згідно з якою криптовалютні біржі зобов’язані проводити верифікацію користувачів. Це змусило багато проектів закритися. Так про припинення роботи через загрозу конфіденційності клієнтів оголосив ігровий сервіс Bitcoin Chopcoin.
  • Хакерські атаки. Завжди є ризик злому біржі та викрадення коштів користувачів. На злому зазнала біржа KuCoin, з рахунків якої викрали близько $280 млн у стейблкоїнах та інших токенах. Крім цього, є й шахрайські проекти, чиї творці раптово зникають разом із інвестиціями клієнтів.

Чому впала ціна на Біткоїн?

10 листопада 2022 року курс Біткоїна оновив свій мінімум за останні кілька місяців – вартість монети опустилася до $15,6 тисяч, хоча за тиждень до цього її ціна становила понад $21 тисяч. За повідомленням платформи CoinGlass, трейдери всього за день втратили більше $717 млн ​​через примусовий продаж монети, достроково закривши близько 330 тисяч заявок.

Причиною такого різкого зниження курсу Біткоїна називають корупційний скандал із криптовалютною біржею FTX та обвалу її нативної монети FTT. Досить довгий час платформа FTX мала успіх, була третьою за капіталізацією, а її власник вкладав інвестиції користувачів у різні крипто активи, у тому числі маловідомі монети. Все змінилося у листопаді 2022 року, коли експерти CoinDesk опублікували розслідування, надавши факти неспроможності біржі. Розслідувачі запевняють, що активи платформи не підкріплені реальними коштами. Паралельно з цим у ЗМІ з’явилася інформація про те, що американська Комісія з цінних паперів та бірж вже давно веде розслідування про діяльність FTX та її власника, підозрюючи його в незаконному використанні грошей інвесторів. У паніці власники FTT почали масово позбавлятися токена, привівши біржу до краху.

До чого тут Біткоїн? Оскільки в криптовалютній сфері всі активи до певної міри об’єднані між собою блокчейном, частками та взаємною участю, гучний провал такої великої платформи, як FTX, не міг не позначитися на курсі Біткоїна та популярних альткоїнів.

Як закриття бірж впливає на всю інфраструктуру?

Криптовалютний ринок активно розвивається, але поки що він не настільки зрілий, як традиційні фінансові ринки. Цю нову нішу прагнуть зайняти тисячі компаній, але не всі можуть утриматися на плаву та проіснувати більше року. Більшість бірж, створених після 2018 року, не передбачили кризи, внаслідок чого змушені були закритися через відсутність фінансової подушки безпеки.

Масове закриття торгових майданчиків – це добре та погано одночасно. З одного боку, зникнення кількох десятків компаній за короткий період підриває довіру до всього сектора. З іншого боку, щоб боротися за увагу користувачів, розвиватися та успішно залишатися на ринку, біржам доводиться активно розширювати функціонал, пропонувати конкурентоспроможні умови та покращувати якість сервісу.

Приєднавшись до ком’юніті Crypto Crew, ви дізнаєтеся ще більше причин, через які криптовалютні біржі закриваються, а також навчитеся вибирати надійні та безпечні торгові майданчики для інвестицій та заробітку.

Реєструйся на біржах
Binance та Bybit

за унікальними умовами від CRYPTO CREW
Спотовий коефіцієнт:
Ви отримаєте
20%
Ф'ючерсний коефіцієнт:
Ви отримаєте
10%
Байбіт -50% на комісію
в перший місяць