Криптовалютний арбітраж – як трейдери заробляють

Криптовалютний арбітраж – як трейдери заробляють

Зміст цієї статті:

Біржовий криптовалютний арбітраж – це один із способів заробітку, він полягає в купівлі крипти за низькою ціною на одній біржі та продажу за вищою ціною на іншому торговому майданчику. На перший погляд, цей стиль трейдингу може здатися простим, але, як і будь-яка стратегія торгівлі криптовалютою, арбітраж має особливості та ризики.

Криптовалютний арбітраж: що це, як на ньому заробляють?

Арбітраж криптовалютою – це стратегія торгівлі, коли він трейдер одночасно відкриває дві і більше угоди різної спрямованості різних торгових платформах. Як заробляють на криптовалютному арбітражі? Суть стратегії досить проста і не несе великих ризиків: порівнявши курс крипти на різних майданчиках, трейдер купує актив на одному і продає на інший, отримуючи прибуток з різниці курсів. Ця стратегія передбачає довгострокового прогнозування динаміки курсу, вимагає серйозних вкладень. Водночас необхідно розбиратися у видах арбітражу та застосовувати стратегію правильно. Слідкувати за курсами та порівнювати вартість активів можна за допомогою спеціальних сервісів, наприклад, CoinMarketCap або CoinGecko.

Існує класичний біржовий арбітраж. Це найпростіший спосіб заробітку. Трейдер повинен швидко купити і продати один і той самий актив на різних платформах. Наприклад, купивши крипту за 100 доларів на одній біржі, і продавши її на 101 долар на іншій, він отримає прибуток в 1 долар.

Більш складний варіант – трикутний арбітраж. Ця стратегія передбачає трейдинг кількома торговими парами у межах однієї біржі. Для заробітку використовується різниця курсів між трьома криптовалютами. Наприклад, трейдер зауважив, що на біржі курс Bitcoin завищено порівняно з Litecoin, але занижено порівняно з Ethereum. Для отримання прибутку може придбати Litecoin за Bitcoin (використовуючи його як базову монету), придбати Ethereum за Litecoin, і наприкінці викупити Bitcoin, продавши Ethereum. Якщо розрахунки спочатку вірні, зрештою Bitcoin у трейдера буде більше, ніж до проведених угод.

Переваги арбітражу криптовалюти

Існує чимало способів, як трейдеру заробити на криптовалюті, і арбітраж вважається одним із найменш ризикованих, а освоїти цю стратегію можуть навіть новачки, пройшовши навчання. Арбітражні операції прибуткові практично у 100% випадків, головне – правильно провести розрахунки та здійснювати угоди швидко.

Переваги криптовалютного арбітражу:

  • Немає необхідності робити довгострокові прогнози зміни курсу крипти, вигода отримується тут і зараз.
  • Практично завжди угоди приносять прибуток, хай і невисокий.
  • Арбітражні операції вирівнюють курси активів різних ринках, врівноважуючи їх.

Які ризики несе арбітраж

Грамотне інвестування та криптовалютний арбітраж дозволяють заробляти з мінімальними ризиками. Але все ж таки приховані ризики є:

  • Комісія. Важливо заздалегідь дізнатися та прорахувати, яку комісію за транзакцію буде знято біржею. Через порівняно невисоку прибутковість стратегії трейдер на оплаті комісії може втратити більше, ніж заробить на угоді.
  • Швидкість угоди. Щоб успішно заробляти на арбітражі криптовалют, угоди потрібно здійснювати максимально швидко, оскільки курс віртуальних активів іноді змінюється за лічені хвилини.
  • Технічні проблеми. Порушити плани трейдера може технічний збій на біржі, через який він не встигне продати актив, заробивши на різниці. Збої трапляються рідко, але не варто виключати ризик технічних проблем.

Де навчитися заробляти на криптовалютному арбітражі?

Навчання криптовалютного арбітражу – перше, що потрібно зробити трейдеру, якщо він вибрав такий спосіб заробітку. Торгувати криптовалютою непросто, якщо ви не розібралися, як працює ринок, що впливає на курси віртуальних активів, які існують тренди, і як правильно на них реагувати. Дізнатися максимум про трейдінг та навчитися ефективно заробляти на криптовалюті допоможе Crypto Crew. Ми розробили навчальний курс для новачків та створили популярну в Україні крипту спільноту. Ставайте частиною команди та розвивайтеся у криптовалютній сфері!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали