Найбільші скам проекти в історії

Найбільші скам проекти в історії

Зміст цієї статті:

Інвестуючи гроші в криптовалюту, варто уважно вивчати активи та проекти. На крипторинці існує чимало шахраїв, які чудово маскуються під перспективні стартапи. Ми розповімо, що таке скам, які проекти стали найгучнішими в історії, і як не стати жертвою шахраїв.

Що таке Скам проекти?

Криптовалютний скам – це проект, створений шахраями. У сфері криптовалюти у шахраїв чимало способів обдурити користувачів. Все через те, що в більшості країн світу досі не запроваджено законодавчих норм, які б регулювали віртуальні активи. Особливо популярні серед скам’ян проектів токени. На відміну від криптовалюти токени не є платіжними засобами, вони використовуються для створення цифрового балансу активів, отримання доступу до деяких сервісів крипто або як цифрова альтернатива цінним паперам. Для токенів не потрібно створювати власний блокчейн, наприклад, платформа Ethereum дозволяє просто та швидко генерувати токени кількох стандартів.

Найбільші скам проекти

Одним з найвідоміших проектів в історії криптоіндустрії став PlexCoin. Його творця Домініка Лакруасу заарештували у листопаді 2017 року за шахрайство на суму понад 15 мільйонів доларів. Лакруасу пообіцяв інвесторам 13-кратне збільшення доходів від їх вкладень і зібрав гроші нібито на вдосконалення системи транзакцій, яка мала конкурувати з Біткоіном.

Не менш гучний скандал стався із ICO монетами CoinDash. Стало відомо, що гаманець для збирання грошей не належить творцям та власникам проекту. Платформа була зламана хакерами, шахраї змінили адресу гаманця, після чого власники активу втратили понад 7 мільйонів вкладених у монети коштів.

Одним із найбільших скам проектів називають біржу Cryptsy. Користувачі помітили, що платформа працює з технічними помилками, часто затримуючи виплати. Після нетривалого мовчання адміністрація майданчика заявила про атаку хакерів. В результаті шахраям вдалося вкрасти 130 тисяч Біткоїнів та 300 тисяч Лайткоїнів. Протягом року платформа намагалася реабілітуватися та відновитися, але потім виявилося, що її творець зник, а разом із ним зникли близько 5 мільйонів доларів інвесторів.

Як вибрати безпечний проект для інвестицій?

Від помилок не застраховані навіть досвідчені гравці крипторинка, і кожен може стати жертвою шахрайства. Одна уважний підхід до проектів інвестицій допомагає убезпечити свої кошти. Перш ніж вкласти власні гроші, детально вивчайте пропозицію:

  • оцініть затребуваність та перспективу ідеї;
  • дізнайтеся максимум інформації про творців проекту, вивчіть біографії, їх особи не повинні бути приховані;
  • ознайомтеся з попередніми проектами розробників;
  • вивчіть запропоновану стратегію та її адекватність;
  • оцініть технічну складову проекту;
  • ознайомтеся з думками експертів;
  • прочитайте відгуки про активні проекти розробника.

Чому проект LUNA не скачений, і чому він провалився?

Проект розробника Terra з його токеном LUNA та стейблкоіном UST у мережі нерідко називають лавкою, проте це не так. Це один із найгучніших провалів в історії крипти, але проект не створювався для шахрайства.

Токен LUNA входив до десятки найбільших на ринку з капіталізації, а сьогодні практично нічого не варте. Курс токена впав більш ніж на 99% у травні 2022 року. LUNA створена як частина екосистеми Terra, для зв’язку фіатної валюти та крипти компанія випустила стейблкоїн Terra USD, який коштував 1 долар. Для стабільності стейблкоїну було створено алгоритм: як тільки вартість токена падала нижче за долар, алгоритм автоматично випускав нові монети, вони обмінювалися на Terra USD доки курс стейблкоїну знову не досягав 1 долара. До краху токена призвели дії інвестора компанії, який виставив на торги стейблкоїни на суму 300 мільйонів доларів.

Бажаєте заробляти на криптовалюті та інвестувати безпечно? Проходьте навчання у Crypto Crew! Наша команда допоможе розібратися, які проекти можна і потрібно інвестувати, як робити це вигідно, без ризику злити капітал.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали