Токен у криптовалюті – що це

Токен у криптовалюті – що це

Зміст цієї статті:

Інвестиції у криптовалюту та заробіток на криптовалютній біржі – одна з ТОП тем. В останні роки з’явилися тисячі криптовалют, але це не єдиний вид віртуальних активів. Сьогодні в криптовалютній індустрії набирає популярності тема токенів. Ми розповімо, що таке токени в криптовалюті простими словами, про їх види, функціонал, відмінності від крипти.

Що таке токени в криптовалюті?

Токен у криптовалюті – це віртуальна валюта, точніше цифровий сертифікат, що підтверджує зобов’язання розробника перед покупцем активу. У сфері криптовалюти токени порівнюють із акціями, які можна купити чи продати на фондовій біржі.

Купуючи токен, ви отримуєте цифрову умовну одиницю, її ціна виражена певному активі. У перекладі з англійської “token” означає жетон. Компанії, що працюють на основі блокчейну, випускають токени як внутрішню валюту, її власники можуть використовувати лише в рамках конкретного проекту.

Варіанти використання токенів у криптовалюті:

  • ідентифікація, доказ причетності до інвестицій у певний проект;
  • купівля сервісів чи послуг компанії, що працює на блокчейн;
  • розрахунок усередині ігор та сервісів.

Види токенів криптовалют

Сьогодні існує багато видів токенів, що відрізняються функціоналом. Основна класифікація:

  • Security tokens або інвестиційні токени. Це аналоги акцій, їх компанії випускають для того, щоб інвесторам було простіше вкладати гроші та отримувати прибуток.
  • Utility tokens або службові токени. Вони створюються для створення цифрової валюти, що використовується в рамках конкретного проекту. Наприклад, службовий токен може використовуватися як ігрові гроші.
  • Asset-backed tokens або сировинні токени. Цей вид цифрових монет, курс яких підкріплений реальними активами з високою ліквідністю. Курс сировинних токенів може залежати від ціни золота чи нафти, і навіть вартості певних послуг. Компанія-розробник токена зобов’язується виплатити клієнту вартість активу або обміняти його на конкретний товар чи послугу.

Для довгострокового інвестування досвідчені гравці криптовалютного ринку часто обирають саме сировинний токен. Завдяки підкріпленню віртуальної валюти реально існуючими ліквідними товарами або послугами вона не схильна до коливання настільки, наскільки схильні до криптовалюти, вона стабільніша, надійніша і безпечніша для вкладень.

Різниця між токеном та криптовалютою

Криптовалюта децентралізована – це одна з головних її особливостей. Простими словами, вона функціонує завдяки нерегульованому алгоритму. На відміну від крипти токени можуть бути централізованими та децентралізованими. За роботу централізованого токена відповідає розробник. Ця компанія проводить усі транзакції, пов’язані з токеном, обробляє інформацію про нього, контролює випуск монет та їх кількість.

Курс токена, як і криптовалюти, залежить від попиту та пропозиції, але не тільки. Також ціна цього виду віртуальних активів може змінюватись в залежності від умов емісії. Ще одна відмінність – особливість блокчейну. Криптовалюта має унікальний незамінний блокчейн, а токен унікального блокчейна не має.

Де купити та зберігати токени?

Купувати токени користувачі можуть на торгових майданчиках або обмінниках, як і криптовалюту. Процес придбання дуже схожий на покупку Bitcoin або будь-якої іншої криптовалюти. Зберігати токени потрібно на спеціальних додатках-гаманцях, які випускає розробник активу. Для захисту гаманця з токенами власники використовують цифрові підписи. Як правило, програми-гаманці для зберігання токенів безкоштовні.

Заробіток на різних видах віртуальних активів – це ризики, якими потрібно вміти керувати, щоб зберігати та примножувати власні гроші. Дізнайтесь більше про те, що таке токени в криптовалюті, і навчитеся заробляти на них, пройшовши курс від Crypto Crew! Ми створили перше та одне з найпопулярніших криптовалютних ком’юніті в Україні, та пропонуємо вам стати частиною команди. Наші ментори навчать робити перспективні інвестиції та з нуля заробляти на крипті без великих вкладень. Вже через місяць навчання ви зрозумієте, як працює токен у криптовалюті, що це дає інвестору, як допомагає заробити та зберегти кошти.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали