Види диверсифікації

Види диверсифікації

Зміст цієї статті:

Одним із ключових правил успішного інвестування у віртуальні активи є вміння диверсифікувати портфель та правильно розподіляти активи. Стратегій диверсифікації та їхніх видів кілька, але всі вони спрямовані на зниження ризиків та захист капіталу. Поговоримо про види диверсифікації ризиків, які підходять для криптовалютного та інших фінансових ринків.

Що таке диверсифікація та розподіл активів?

Диверсифікація та розподіл активів – це не те саме, але обидва методи використовуються для зниження ризиків та управління ними. Розподіл активів – це стратегія управління капіталом, за якою інвестор вкладає гроші у активи різних класів. Диверсифікація та її види – це розподіл коштів у межах класів обраних активів. Тобто розподілом активів можна вважати вкладення коштів у криптовалюту, акції, облігації, а диверсифікацією в цьому випадку буде розподіл коштів між різними криптовалютами, акціями та облігаціями різних компаній.

Стратегії та види диверсифікації використовуються для того, щоб отримати максимальний прибуток від інвестицій та скоротити потенційні ризики. У рамках стратегії інвестор комбінує кілька класів активів, які не залежать або майже не залежать один від одного, збирає збалансований портфель, здатний компенсувати збитки від одних активів прибутком від інших.

Криптовалюти різної функціональності

Один із видів диверсифікації діяльності інвестора та криптотрейдера полягає у купівлі активів з різною функціональністю. На ринку існує багато криптовалютних проектів, що відкривають перед інвестором широкі можливості.

Види крипти з різним функціоналом:

  • Транзакційні криптовалюти, які використовуються як платіжний засіб, такі як Bitcoin або Litecoin.
  • Монети смарт-контрактів, які дозволяють використовувати блокчейн для створення децентралізованих програм, смарт-контрактів на власній платформі, однорангових платежів. Це Ethereum чи Polkadot.
  • Токени, випущені окремими біржами для внутрішнього використання, наприклад, придбання доступу до сервісів платформи. Це Binance Coin, UNUS SED LEO, Huobi token та інші.
  • Стейблкоїни, курс яких прив’язаний до долара США або інших високоліквідних фіатних валют. Найпопулярнішим стейблкоїном є USDT, випущений компанією Tether. Його курс дорівнює одному долару, курс може змінюватися лише на частки відсотків.

Інші види диверсифікації на ринку віртуальних валют

Диверсифікація може бути виконана не лише за класом активів, а й за галузями. Наприклад, диверсифікація за видами цінних паперів – це інвестиції в активи із різних секторів економіки. У періоди криз одні галузі страждають, інші активно розвиваються, та їх акції зростають у ціні. Наприклад, у період пандемії постраждала галузь авіаперевезень, тоді як фармацевтика та IT-сектор виграли від ситуації, що склалася.

Ще один вид диверсифікації – географічний. Інвестиції на різних міжнародних ринках захищають капітал інвестора у разі, якщо економіка однієї чи групи країн перебуває у рецесії. Прикладом такої диверсифікації є вкладення грошей у біржові фонди, орієнтовані на міжнародний ринок, або купівля акцій компаній, більша частина бізнесу яких знаходиться за кордоном.

Ефективне використання стратегії диверсифікації дає інвестору такі переваги:

  • Скорочення потенційних збитків. Вибравши кілька перспективних активів, можна зберегти більшу частину капіталу, навіть якщо один із них подешевшає в рази.
  • Зростання потенціалу інвестиційного портфеля. Диверсифікація покращує позиції інвестора у довгостроковій перспективі, правильно обравши активи, надалі він стає власником ліквідного капіталу.
  • Зниження залежності портфеля від настроїв ринку. Володіючи активам із різних галузей, інвестору не доведеться переживати за обвал однієї чи кількох складових портфеля.

Дізнатися більше про стратегію диверсифікації, види стратегії зниження ризиків для трейдерів та інвесторів ви можете у спільноті Crypto Crew та на нашому курсі. Ми навчаємо новачків заробляти на віртуальних активах ефективно управляючи ризиками.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали