Лінії Боллінджера: як використовувати їх для успішної торгівлі

Лінії Боллінджера: як використовувати їх для успішної торгівлі

Зміст цієї статті:

Різноманітність технічних індикаторів дозволяє трейдерам отримувати більш точну інформацію про тренди та актуальний стан ринку криптовалют. Один із популярних індикаторів технічного аналізу – лінії Боллінджера. Вміння правильно використовувати їх допомагає трейдерам приймати вигідніші та прибуткові торгові рішення, а також уникати помилок. Ми розповімо, як працюють лінії Боллінджера у технічному аналізі, і яку інформацію вони надають учасникам ринку.

Що таке лінії Боллінджера, і як вони працюють

Індикатор лінії Боллінджера використовується під час аналізу динаміки ціни активу на фінансових ринках, у тому числі на криптовалютному. Він з’явився в 1980 році, з того часу став одним із найефективніших інструментів технічного аналізу, які часто використовуються трейдерами.

Індикатор будується на основі стандартного відхилення курсу монети від середньої ковзної. Він складається з трьох ліній – верхня, середня та нижня. Середня лінія (SMA) являє собою ковзну середню цін за вибраний для аналізу період. Верхня та нижня лінії розташовані на певній відстані від середньої – ця відстань визначається стандартним відхиленням цін за той самий період часу.

Як правильно налаштовувати лінії Боллінджера

Правильне налаштування ліній Боллінджера відіграє ключову роль у застосуванні індикатора. Якщо лінії неправильні, сигнали індикатора будуть неточними. При зміні параметрів ліній трейдери завжди бачать різні результати аналізу.

Декілька основних принципів налаштування індикатора:

  • Здебільшого лінії налаштовуються на денних свічках. Середня ковзна при цьому показує дані за період 4 тижнів.
  • На фондових ринках використовується 20 SMA, оскільки зазвичай вони працюють 5 днів із 7. На крипторинку, що працює без перерв, використовується 28 SMA та 30 SMA.
  • Якщо ви налаштовуєте лінії на короткий період, вони генерують більше торгових сигналів, але ці сигнали менш надійні. Настроювання ліній на тривалий період дає менше сигналів, але вони точніші.
  • У більшості торгових терміналів значення стандартного відхилення дорівнює 2 – ширина ліній у цьому випадку відображає 2 стандартні відхилення від ковзної середньої. Якщо змінити значення відхилень з 2 на більше, сигналів, що генеруються, стане менше.

Застосування ліній Боллінджера у торгівлі на крипторинку

Стратегії торгівлі з використанням ліній Боллінджера дозволяють трейдерам визначати періоди найвищої та найнижчої волатильності цін, так карається перекупленості чи перепроданості активу. Коли курс монети знаходиться близько до верхньої лінії індикатора, актив перекуплено – це означає, що його курс незабаром почне знижуватися. І навпаки, коли ціна монети наблизилася до нижньої лінії, актив перепродано – варто чекати на підвищення вартості.

Як використовувати лінії Боллінджера для визначення точок входу та виходу з ринку

Лінії Боллінджера використовуються для прогнозування ринку, а також для пошуку кращих точок входу та виходу з угод. Наприклад, коли індикатор вказує на перекупленість активу, трейдер може очікувати на зниження ціни – на підставі цього йому варто прийняти торгові рішення. Оптимальним варіантом буде продаж активу до зниження курсу, щоб зафіксувати прибуток. Якщо індикатор вказує на перепроданість монети і сигналізує про можливість зростання курсу, варто розглянути можливість купівлі криптовалюти для поповнення інвестиційного портфеля.

Цей індикатор допомагає визначити рівні підтримки та опору. Коли ціна близька до верхньої лінії, але не пробиває її, це показник сильного рівня опору. Ціна близька до нижньої лінії, але також не може її пробити показник сильного рівня підтримки. В цьому випадку варто відкривати позиції по тренду, залежно від торгової стратегії використовувати стоп-лосс (для скорочення збитків) або тейк-профіт (для фіксації прибутку).

Приєднуйтесь до ком’юніті Crypto Crew, і ви дізнаєтесь, як налаштувати лінії Боллінджера на основі своєї стратегії трейдингу. Навчимо правильно користуватися цим та іншими популярними інструментами технічного аналізу.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали