Кити на ринку криптовалют: як вони впливають на ціну і що з ними робити

Кити на ринку криптовалют: як вони впливають на ціну і що з ними робити

Зміст цієї статті:

Криптовалютний ринок, як і будь-яка сфера діяльності, регулярно поповнюється новими термінами. Вивчаючи індустрію, ви можете дізнатися про биків, ведмедів, хом’яків, китів – все це групи учасників ринку. Сьогодні ми розповімо, хто такі кити на ринку криптовалют і як їх дії впливають на курс цифрових активів.

Введення в поняття “кити” на ринку криптовалют

На будь-якому фінансовому ринку є великі гравці, які не просто мають великі обсяги активу, але й можуть впливати на ціну крипти. На крипторинку таких гравців називають «китами». До цієї групи належать як індивідуальні інвестори, і великі фонди, інвестують у цифрові активи. Нерідко своїми діями кити навмисно чи ненавмисно викликають серйозні зміни на ринку, наприклад, різкий обвал курсу Біткоіна та інших топових монет.

Як кити впливають на ціну криптовалюти

Найчастіше кити навмисно впливають вартість активів, щоб підвищити чи знизити курс монети у своїх інтересах. Для цього вони використовують різні методи, наприклад, скуповують великі обсяги крипт, викликаючи стрімке зростання курсу, або продають велику кількість монет, знижуючи ціни. Для маніпуляції дрібними учасниками ринку та впливу на котирування кити можуть створювати ілюзію неспроможності активу та його безперспективності. З цією метою кити використовують соціальні мережі, залучають медіа, застосовують інші методи інформаційного тиску.

Як розпізнати наявність китів на ринку криптовалют

Щоб розпізнати наявність китів на ринку, слід звертати увагу на обсяги торгів. Поява на ринку великих ордерів на продаж або купівлю криптовалют може свідчити про активність китів. Також варто звертати увагу на динаміку курсу криптовалюти – якщо ціна різко змінюється в короткий термін, при цьому обсяг торгів великий, можна визначити дії китів на ринку.

Яких заходів можна вжити для захисту від дій китів на ринку?

Інвестор і трейдер мають чимало способів захистити капітал і не стати жертвою китів. Перше, що важливо зробити, – знизити ризики, пов’язані з волатильністю активу. І тому використовується диверсифікація інвестиційного портфеля. Не менш важливим є технічний аналіз для визначення рівнів підтримки та опору ціни, на яких можлива поява великих ордерів, виставлених китами.

Як захистити свої інвестиції від дій китів на ринку криптовалют:

  • Збалансуйте інвестиційний портфель. Не вкладайте гроші лише в одну монету, вибирайте активи з різною капіталізацією та різним рівнем ризику.

  • Освоюйте інструменти технічного аналізу, вчіться користуватися графіками та індикаторами. Це необхідно визначення відповідного моменту входу ринку.

  • Обмежуйте ризики, ставте стоп-лосс для автоматичного продажу активу у разі зниження ціни до певного рівня.

  • Слідкуйте за новинами, пов’язаними з криптою та фінансовими ринками. Перевіряйте ще раз джерела і вчитеся не піддаватися паніці.

  • Використовуйте різні аналітичні інструменти, такі як індикатори або сигнали, які допомагають прогнозувати динаміку цін на крипту.

Висновок та рекомендації для інвесторів

Незалежно від трендів ринку, інвестор повинен діяти обережно, заздалегідь встановлюючи допустимий розмір втрат і керуючи ризиками. Ці прості рекомендації допоможуть робити вигідніші та безпечніші інвестиції:

  • Вивчайте криптовалюти, у які вкладайте гроші. Варто розбиратися в технології монети, її особливостях та функціоналі.

  • Не інвестуйте суми, які не можете дозволити собі втратити безповоротно. Пам’ятайте про ризики, пов’язані з інвестиціями у цифрові активи.

  • Дійте раціонально, керуйте своїми емоціями та не панікуйте при зниженні курсу активу. Ціна монети може суттєво змінюватися в короткий період, а поспіх та паніка створюють додаткову загрозу вашому капіталу.

  • Слідкуйте за новинами про регулювання криптовалюти у вашій країні та інших країнах, де зареєстровані найбільші криптобіржі.

У Crypto Crew знають, як інвестору використати знання про китів на ринку криптовалют у своїх інтересах. Приєднуйтесь до нашого ком’юніті та вчіться розпізнавати тренди ринку, визначати дії китів та правильно реагувати на них.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали