Стратегії технічного аналізу

Стратегії технічного аналізу

Зміст цієї статті:

Технічний аналіз є ефективним методом прогнозування більшості фінансових ринків. Різні види технічного аналізу застосовуються на Форекс, криптовалютному ринку та ф’ючерсному. Майже кожного типу стратегій використовується технічний аналіз. Розберемося, які інструменти вибирають трейдери.

Що таке технічний аналіз, навіщо він потрібний?

Ефективна торговельна стратегія та технічний аналіз підвищують шанси трейдера на успіх. Технічний аналіз – це низка різних інструментів, за допомогою яких учасники ринку вивчають минулі курси активів та прогнозують рух ціни надалі. Залежно від обраного методу, трейдер може передбачити, в який бік піде ціна в найближчі хвилини, години або дні.

Існують різні способи проаналізувати динаміку курсу. До найпопулярніших належить графічний, свічковий, індикаторний аналізи. Всі вони мають особливості, набір інструментів, переваги та недоліки.

Наслідуючи стратегію технічного аналізу, трейдер на графіку може побачити необхідні фактори, що впливають на курс, покладаючись на математичні формули, закладені в інструменти аналізу. У порівнянні з фундаментальним технічний аналіз простіше для розуміння і використання, він складається з безлічі інструментів, застосовних для різних ринків і трендів. У професійному середовищі практично всі трейдери автоматизували рутинні процеси торгівлі на біржі, вони активно використовують комп’ютерні технології підвищення ефективності трейдингу. І в міру розвитку технологій технічний аналіз стає більш ефективним та зручним у застосуванні.

Переваги біржових індикаторів

Серед різноманітності стратегій з технічного аналізу багато хто вибирає саме індикатори, вони досить інформативні. Існує безліч індикаторів для вирішення різних завдань, їх можна поділити на групи:

  • трендові;
  • індикатори волатильності;
  • осцилятори;
  • індикатори об’єму.

Використовувати перший індикатор, що попався, не варто. Щоб вирішити поставлене завдання, важливо підібрати потрібний інструмент. А для цього трейдеру доведеться вивчити найбільш популярні індикатори, що часто використовуються на біржах, розібратися в їх особливостях і протестувати на своїй торговій стратегії. Технічний аналіз акцій або криптовалют за допомогою індикаторів порівняно простий, наприклад, новачкові легше буде почати вивчення індикаторів, ніж освоєння свічкового аналізу, барів або хвиль Еліотта.

Причини популярності індикаторів:

  • Наочність. Напрям тренда і його фаза індикаторами показані наочно, і трейдер витратить менше часу на прочитання аналізу.
  • Простота. Активний розвиток комп’ютерних технологій постійно полегшує роботу аналітиків, індикатори вбудовані в торгові термінали, будуються автоматично.
  • Чіткі сигнали. Індикатори чітко показують точки входу.

Стратегія Форекс на технічному аналізі

Price Action – це одна із найпопулярніших стратегій технічного аналізу на Forex, нею користується більшість трейдерів. Торгувати можна за трендом або проти нього. Обидва варіанти дозволяють вийти в плюс на основі цінових патернів. Використовуючи цінові патерни, важливо правильно визначити рівні підтримки та опору.

Підтримкою називають тенденцію зростання від встановленого до цього мінімуму, а опором – тенденцію зниження від зафіксованого максимуму. Коли курс активу підходить до мінімуму, встановленого нещодавно, трейдери поспішають скуповувати актив за привабливою ціною, а продавці хочуть зафіксувати прибуток. І навпаки, коли курс близький до максимального значення, продавці відкривають шорт позиції за максимальним курсом, а покупці поспішають зафіксувати прибуток. Тому нещодавні рівні мінімуму та максимуму є ключовими факторами для оцінки ринку у поточний момент.

Як визначаються підтримка та опір? За допомогою індикаторів та інших інструментів. А як це робити швидко, правильно та ефективно, ви дізнаєтесь на курсі Крипто Крю. Ми створили курс для новачків, які планують стати професійними трейдерами. Приєднуйтесь до Крипто Крю, щоб освоїти технічний аналіз та почати використовувати його на практиці вже за кілька тижнів!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали