Свічки у криптовалюті що це

Свічки у криптовалюті що це

Зміст цієї статті:

Динаміка курсу криптовалюти відбивається на графіках різними фігурами та патернами. Один із популярних та інформативних інструментів для аналітика – японські свічки. Розберемося, що таке свічки на графіку криптовалюти, як їх читати.

Що означають свічки в криптовалюті?

Японськими свічками називають графічні постаті, які використовуються аналізу цінової динаміки активу. Це один із найстаріших методів аналізу, що використовуються на біржах. Свічки з’явилися ще у 17 столітті на японських рисових біржах, звідки й одержали свою назву.

Свічки криптовалюти та інших активів є елементом їх двох компонентів: вертикальний прямокутник – це тіло, що вказує на рівень ціни відкриття та закриття торгів, вертикальні лінії зверху або знизу прямокутника – це ґноти, вони показують коливання курсу в інтервалі відкриття та закриття.

На відміну від лінійного чи барного графіків свічковий дає кілька ключових показників:

 • high – максимальна ціна за вибраний інтервал часу;
 • low – мінімальна ціна за вибраний інтервал;
 • open – вартість відкриття інтервалу;
 • close – вартість закриття інтервалу.

Щоб отримати всі ці показники на лінійному графіку, доведеться одночасно використовувати 4 індикатори, що робить процес незручним та ускладнює сприйняття. Графік зі свічками криптовалюти наочніше та простіше для розуміння.

Види свічок у криптовалюті

Свічки варто розділити на дві великі групи за трендами – бичачі та ведмежі. Бичача свічка криптовалюти формується, коли ціна на момент закриття інтервалу вища, ніж на момент відкриття. Ведмежа формується у протилежній ситуації.

Різні поєднання бичачих і ведмежих свічок утворюють фігури, які вказують на зміну тенденції або її збереження. Існує кілька десятків таких фігур, основні з них:

 • Доджі – мають маленькі тіла та довгі ґноти, вони говорять про низький рівень волатильності активу та розвиток бічного тренду.
 • Довгі свічки мають велику загальну довжину, в основному вона припадає на тіло. Вказують на зміну тренда або збереження, що залежить від розташування.
 • Молот – мають коротке тіло і довгий нижній гніт (гніт довше тіла приблизно в 1,5-2 рази), верхній гніт дуже короткий або його немає. Молот свідчить про розворот тенденції.

Знати всі свічки немає необхідності, варто вивчити хоча б поширені: довгі та короткі, доджі, молот, марубозу, зірка та її різновиди (ранкова, вечірня, падаюча), вікно.

Як читати свічки в криптовалюті?

Читати свічки криптовалют непросто, особливо трейдерам-початківцям. Аналізуючи їх, важливо враховувати такі фактори:

 • Розмір тіла вказує на різницю ціни активу на закриття та відкриття торгів. Велике тіло вказує на велику різницю у курсах.
 • Розмір ґнотів вказує на ступінь віддалення курсу від рівнів відкриття та закриття, відображає психологію учасників ринку.
 • Розташування свічки вказує на домінуючий тренд. Наприклад, коли довга ведмежа свічка стоїть перед короткою бичачою, на ринку домінує ведмежий тренд.

Щоб навчитися читати по свічках у криптовалюті, потрібно знатися на психології крипторинку. На свічковому графіку відбивається характер дій трейдерів, позитивні та панічні настрої на біржі. Для отримання найбільш точних та повних даних важливо також правильно встановити таймфрейм.

Переваги трейдингу зі свічок

Свічки на графіку криптовалютного курсу відображають дані наочно та докладно. Вони допомагають трейдеру швидко визначити, в який бік рухатиметься тренд. Швидкий аналіз та визначення оптимальної точки входу до угоди підвищує шанси на отримання високого доходу від позиції.

Переваги свічок на біржі криптовалют:

 • більш детальний аналіз порівняно з багатьма іншими інструментами;
 • актуальність даних; аналіз у реальному часі;
 • наочність завдяки фігурам різних кольорів, простота сприйняття;
 • висока ефективність, у комплексі з іншими популярними інструментами аналізу свічки дають повну картинку.

Навчіться працювати зі свічковими графіками в Crypto Crew! Проходячи наш курс, ви розберетеся в складнощі теми, навчитеся ефективно використовувати цей та інші елементи технічного аналізу.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали