Трикутник

Зміст цієї статті:

Технічний аналіз на ринку криптовалют включає низку інструментів, які допомагають трейдеру прогнозувати рух ціни активу. Фігури та графічні патерни використовуються аналітиками для визначення відповідної точки входу в угоду. Один із популярних патернів – трикутник. Розкажемо, що означає фігура трикутник у трейдингу, як торгувати за її допомогою.

Що означає фігура трикутника у трейдингу?

Паттерн трикутник відноситься до патернів продовження, ця фігура вказує на високу ймовірність розвитку та продовження тренду, коли його ознаки вже помітні. Трикутник активно застосовується в аналізі при торгівлі Біткоїном та іншими популярними монетами. Трейдери, що вибирають топову криптовалюту для угод, за допомогою трикутника в технічному аналізі визначають найкращий час відкриття позицій.

3 типи патерну

Трикутник є дві лінії тренду, з’єднаних в одній точці. Щоб зрозуміти, як торгувати трейдеру трикутником, потрібно розібратися у видах цього графічного патерна. Їх три:

  • Висхідний. Він показує посилення «бичачого» тренду. Верхня лінія патерна вказує на верхній рівень опору, нижня – на висхідний напрямок ринку та підвищення рівня підтримки в міру посилення тренду. Ціна рухається у вузькому діапазоні, але “бичачий” тренд все одно домінує, тому такий патерн можна вважати досить надійним сигналом для відкриття лонг позицій.
  • Східний. Він показує протилежний тренд ринку – “ведмежий”. Нижня лінія трикутника свідчить про зниження рівня опору з формування тренда. У цій ситуації знижується волатильність курсу, чим сильніший тренд, тим нижча волатильність активів. Східний трикутник можна вважати надійним сигналом для відкриття шорт позицій.
  • Симетричний. Висхідний і низхідний трикутники явно показують висхідний чи низхідний тренд над ринком, а симетричний трикутник – це ознака невизначеності. Він являє собою дві з’єднані лінії тренду з вузьким діапазоном підтримки та опору, де обидва рівні знаходяться близько один до одного. Симетричний трикутник сигналізує трейдерам про те, що можна чекати на обвал або прорив курсу незабаром, але конкретний тренд поки не очевидний. Варто зазначити, що симетричний трикутник рідко буває ідеальної форми, хоч і не явно, але він уже вказує на певний рух курсу згідно з наміченим трендом ринку.

Як торгувати трикутником у трейдингу?

За допомогою трикутника в аналізі трейдери, як правило, намагаються визначити та зафіксувати прорив – його можна помітити наприкінці ліній фігури. Щоб використати патерн, потрібно додати лінію тренда на графік. Після виявлення фігури на графіці слід визначити її вигляд, висхідний, низхідний чи симетричний. Далі варто дочекатися прориву ціни, і вже після відкривати угоду, слідуючи напрямку тренду. Це оптимальний варіант використання патерну, особливо для початківців.

Просунуті гравці нерідко застосовують фігуру для прогнозування напряму прориву, після чого відкривають позицію, керуючись своїм прогнозом. Наприклад, якщо формується висхідний трикутник, який сигналізує про наближення прориву «бичачого» тренду, трейдер може відкрити позицію поблизу лінії підтримки. Розмістивши ордер на такому рівні, а не чекаючи на прорив, він може добре заробити. Це ризикована стратегія, що безпечніше відкривати угоду вже після прориву, але там, де високі ризики, високий прибуток.

Резюмуючи, слід сказати, що новачкам у трейдингу варто стежити за найбільш явними патернами на графіку, і трикутник є одним із них. Щоб успішно використовувати його у торгівлі, важливо правильно визначити лінії, вміти відрізняти трикутник від інших схожих фігур та відкривати позиції по тренду.

У співтоваристві Crypto Crew і на нашому навчальному курсі ви дізнаєтесь докладніше, що таке трикутники в трейдингу, як торгувати за допомогою цього та інших патернів технічного аналізу. Навчимо правильно читати графіки та ефективно використовувати аналіз для підвищення прибутковості трейдингу.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали