Аналіз ринку у скальпінгу: як правильно проаналізувати дані

Аналіз ринку у скальпінгу: як правильно проаналізувати дані

Зміст цієї статті:

Скальпінг у трейдингу – це популярний стиль торгівлі, який має кілька окремих стратегій. Яку б тактику не вибрав трейдер, йому треба навчитися аналізувати стан ринку. Це допоможе прогнозувати рух ціни та вибирати найкращі точки для входу в угоду. Розкажемо докладніше про аналіз у скальпінгу та інструменти, які допомагають трейдерам підвищувати ефективність торгівлі.

Особливості скальпінгу

Скальпінг – це вид внутрішньоденного трейдингу, спекулятивний спосіб заробітку на різниці курсів криптовалюти. Скальпери протягом дня здійснюють велику кількість дрібних та коротких угод, щоб отримати невеликий прибуток з кожної з них та сумарний вагомий дохід за всю торгову сесію. Залежно від стратегії, обраної скальпером, угода купівлю чи продаж активу утримується кілька хвилин і навіть секунд. Такий підхід дозволяє закривати десятки, а іноді сотні угод за день, прибуток із яких становить лише кілька пунктів.

Головне про скальпінг:

  • Усі відкриті протягом дня операції мають бути закриті до закінчення поточної торгової сесії, без перенесення наступного дня.

  • Для підвищення прибутку важлива продумана стратегія та план торгівлі, а також ризик-менеджмент, що передбачає встановлений розмір ризику на одну угоду та максимальний відсоток денного просідання.

  • Підвищення прибутковості досягається за рахунок використання торгових ботів, що автоматично створюють і закривають угоди максимально швидко.

  • Для обмеження збитків виставляються стоп-лоси.

  • Трейдинг здійснюється на ринку з високою волатильністю, де курси криптовалют трохи, але постійно змінюються.

Технічний аналіз у скальпінгу

Досвідчений скальпер швидко реагує на зміни курсу активу – це дозволяє йому отримувати максимум прибутку протягом дня. Вибравши цей стиль торгівлі, трейдер має бути послідовним, тобто мати пропрацьований план дій і дотримуватися його. Крім цього, він має вміти працювати з графіками та іншими інструментами технічного аналізу.

Скальпери не витрачають час на фундаментальний аналіз, він більше підходить для здійснення довгострокових інвестицій. А технічний аналіз при скальпінгу відіграє ключову роль. Щоб визначити потрібний час для відкриття угоди, трейдери визначають короткострокові рівні підтримки та опору. Підтримкою є рівень курсу монети, при якому до торгівлі входить достатня кількість трейдерів, щоб зупинити зниження ціни та розгорнути курс вгору. Опір – це рівень курсу, за якого в торгівлю входить достатньо гравців для гальмування зростання ціни та розвороту курсу у зворотний бік.

Крім індикаторів рівнів підтримки та опору скальпери активно користуються й іншими інструментами технічного аналізу:

  • Ковзна середня (MA) – вказує на середню ціну активу за обраний часовий проміжок, допомагає визначити напрямок курсу.

  • Індекс відносної сили (RSI) – індикатор показує силу тренду та ймовірність його зміни.

  • Свічковий графік показує основні зміни ціни за вибраний період.

Кластерний аналіз у скальпінгу

Кластерний аналіз – це ефективний інструмент вивчення ситуації над ринком. Він допомагає вибрати оптимальну торгову стратегію для досягнення різних цілей. Зовні кластер є свічковим графіком, де до кожної фігури додаються горизонтальні смуги із зазначенням обсягу. Графік показує обсяг кожної свічки на вибраному таймфреймі (період торгівлі).

Аналіз кластерів у скальпінгу допомагає фільтрувати угоди. Торгуючи криптовалютою, скальпери відкривають угоди на пробій (момент, коли курс долає встановлені цінові рівні) або навпаки, на відскок від рівня. Для більшої ефективності кластерний аналіз можна використовувати у комплексі з технічним.

Аналіз ринку – це велика та важлива тема щодо трейдингу. Існує безліч інструментів аналізу, освоїти які допоможуть наставники Crypto Crew. Проходьте наш навчальний курс, щоб самостійно торгувати криптовалютою на найкращих біржах, підвищуючи прибутковість та знижуючи ризики!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали