ATOM криптовалюта огляд

ATOM криптовалюта огляд

Зміст цієї статті:

Cosmos – це криптовалюта та ціла екосистема, розроблена для створення зв’язку між різними блокчейнами. В основі цієї монети лежить технологія PoS Tendermint, а для роботи екосистеми випущено токен ATOM. Розглянемо цю монету, її особливості та відмінності від іншої крипти.

Огляд криптовалюти Cosmos (ATOM)

Cosmos – екосистема, що розширюється, що дозволяє розробляти власні ланцюжки блоків набагато швидше, ніж багато інших компаній. Система використовує власну розробку Tendermint, завдяки технології нові ланцюжки блоків вдається додавати протягом кількох місяців, тоді як іншим на це потрібно кілька років. Швидкість створення блоку в Tendermint BFT – 1-8 секунд, а створення блоку всередині хаба потрібно трохи більше 7 секунд.

Cosmos Network блокчейни між собою працюють через Cosmos Hub, що є базовим блокчейном. В екосистемі Cosmos сьогодні запущено понад 240 децентралізованих програм, а капіталізація випущених блокчейнів перевищує $70 млрд.

Токен компанії називається ATOM, він випущений у 2017 році. Пабліксейл токена тривав менше півгодини, і вже після раунду користувачі купили близько 75% випущеної на той момент крипти. При запуску монета коштувала лише 10 центів, а сьогодні її курс зріс у сотню разів. Токен входить у перші 50 монет за популярністю та капіталізацією, в оборот випущено 277 мільйонів монет.

Криптовалюта Cosmos – далеко не єдиний гучний проект на основі блокчейну компанії. На його базі випущені Binance Smart Chain, Sandblock Chain, OKEx Chain та ще кілька відомих проектів. Сьогодні Cosmos можна вважати справжнім децентралізованим блокчейном, адже він має велику кількість валідаторів, одним з яких є Binance staking. Блокчейн має найвищий рівень безпеки.

Крипта ATOM – це токен управління. Хаб не має єдиної системи управління, але є набір законів. Власники можуть вибирати, в який бік рухатися проекту, голосувати за запропоновані варіанти розвитку платформи. Власників токена досить багато, тож на платформі вже пройшло понад 50 масових голосувань.

На відміну від інших популярних монет

Однією з основних особливостей Cosmos Hub є застосування cross-chain. Ця опція дозволяє будь-якому запущеному в системі Cosmos блокчейну вступати у взаємодію з іншими в рамках мережі, а також із зовнішніми системами. Це відрізняє криптовалюту ATOM Cosmos від альтернативних систем. Працює вона так:

  1. Є блокчейн «А» та блокчейн «В» усередині екосистеми.
  2. При переведенні монет з «А» в «В» токени блокуються в першому, звідки перекладаються, і створюються в другому, куди перекладаються.
  3. Монети в “В” стають активними і можуть використовуватися власником, а монети в “А” залишаються заблокованими, поки не будуть повернуті з “В”.

Ця система нагадує смарт-контракти Ethereum. Але, на відміну від Ethereum, вона діє між кількома блокчейнами, а не всередині одного.

Прогноз для криптовалюти Cosmos

Сьогодні токени мережі Cosmos торгуються на великих біржах, а сам проект активно розвивається і не має аналогів через свої технічні особливості. Порівняти його можна з Polkadot, на базі якого створюються парачейни, окремі незалежні блокчейни з певним набором функцій. Капіталізація Polkadot у кілька разів вища, ніж у Cosmos, проте прогноз для крипт ATOM від експертів позитивний. Не виключено, що компанія Cosmos зможе наблизитися або навіть обігнати показники Polkadot.

Де купити токен?

Поточний курс криптовалюти ATOM – $9,75. Токен пройшов лістинг на всіх великих і популярних біржах, тому інвестори і трейдери мають великий вибір майданчиків, де можна купити монету. Токен продається на централізованих та децентралізованих біржах. Один із найпростіших способів купити цю монету – використовувати біржу Binance, де можна розплатитися банківською карткою або оформити покупку через P2P.

Хочете знати більше про популярні та перспективні крипто монети? Приєднуйтесь до ком’юніті Crypto Crew. Регулярно публікуємо огляди токенів, вартих вашої уваги, багато корисної та важливої ​​інформації для заробітку на цифрових валютах, навчальні матеріали.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали