Диверсифікація як метод управління ризиками

Диверсифікація як метод управління ризиками

Зміст цієї статті:

Диверсифікація як метод управління ризиками допомагає зберігати капітал або значну частину у разі рецесії та інших криз. Ця стратегія важлива для інвесторів і трейдерів, особливо на криптовалютному ринку, що має високу волатильність. Нехтуючи правилами диверсифікації, інвестор ризикує втратити депозит за різкого обвалу курсу обраного активу.

Як працює диверсифікація?

Диверсифікація ризиків як метод управління ними полягає у розподілі коштів між декількома інвестиційними інструментами, які не пов’язані один з одним, або зв’язок між ними мінімальний. Збалансований інвестиційний портфель – це не лише криптовалюта, а й акції, облігації, опціони та інші типи активів.

Наприклад, вкладаючи гроші у цінні папери однієї компанії, інвестор може втратити їх несподівано собі, коли вартість компанії різко впаде під впливом зовнішніх чи внутрішніх чинників. Розподіливши капітал між акціями різних компаній, бажано з різних секторів економіки, інвестор зазнає лише часткових збитків у разі обвалу акцій однієї з них, але завжди залишається шанс покрити збитки прибутком від інших цінних паперів.

У той самий час диверсифікація як метод управління фінансовими ризиками передбачає наявність взаємозв’язку від ризиків та прибутку. Чим вища прибутковість портфеля, то вище потенційні ризики.

Плюси та мінуси диверсифікації

Диверсифікація як метод управління ризиками належить до найкращих інструментів захисту капіталу від падінь курсу. Її основні переваги:

  • Скорочення потенційних збитків зниження вартості активу.
  • Різноманітність інвестиційного портфеля, можливість отримувати прибуток від зростання курсу нових та перспективних проектів.
  • Зростання капіталу у довгостроковій перспективі, поступове збільшення вартості активів різних груп.

Як у багатьох методів управління фінансовими ризиками, диверсифікація має і недоліки. Одним із них є зниження потенційного прибутку. Вибравши активи з низькими ризиками, інвестор зазвичай втрачає можливість отримати прибуток у короткостроковій перспективі. Диверсифікація передбачає покупку різних активів, і що більше покупок зробив інвестор, то більше йому доведеться витратити на оплату комісії за скоєні операції. Ще одним недоліком є ​​складність самої стратегії. Правильно диверсифікувати портфель непросто, для цього потрібно вивчати тему детально, складати план інвестицій та розподіл активів.

Які ризики загрожують при інвестиціях у криптовалюту?

Вкладаючи гроші в криптовалюту та інші цифрові активи, інвестор може мати справу з кількома видами ризиків. Основні з них:

  • висока волатильність та нестабільність активів;
  • провал конкретного криптовалютного проекту;
  • банкрутство та закриття використовуваної біржі (якщо актив зберігається на ній);
  • хакерські атаки та технічні збої на торгових майданчиках, неможливість отримання доступу до активів.

Види диверсифікації як методу управління інвестиційними ризиками

Диверсифікація як метод управління ризиками передбачає розподіл активів за кількома групами та параметрами. До основних видів диверсифікації можна віднести:

  • Розподіл за класами активів. Купівля криптовалюти різних видів, акцій компаній із високою, середньою та низькою капіталізацією, облігацій та інших активів.
  • Розподіл по галузям. Це більше застосовується до акцій. Якщо інвестор вкладає гроші у цінні папери, варто вибирати акції з різних секторів економіки, які бажано не залежать один від одного.
  • Транзитна. Варто передбачити кілька способів виведення прибутку на випадок, якщо один буде недоступний для використання.

Використовуючи диверсифікацію та хеджування як методи управління ризиками, вкладаючи в активи з різною капіталізацією та функціоналом, обираючи перспективні фінансові інструменти для довгострокового інвестування та спекуляцій у короткостроковій перспективі, можна не лише зберегти, а й примножити кошти. Керувати ризиками непросто, але ви навчитеся контролювати та обмежувати збитки, приєднавшись до ком’юніті Crypto Crew!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали