Ф’ючерси у криптовалюті – що це

Ф’ючерси у криптовалюті – що це

Зміст цієї статті:

Криптовалютні ф’ючерси з’явилися порівняно недавно, але вже стали популярними серед трейдерів. Вони відкривають широкі можливості інвестицій та заробітку. Перш ніж починати торгувати ф’ючерсами криптовалюти, необхідно розібратися в їх особливостях, перевагах та недоліках, про які ми розповімо.

Що таке ф’ючерси на біржі криптовалюти?

На фондовому ринку ф’ючерси існують багато десятиліть, а на криптовалютному з’явилися лише кілька років тому. Сьогодні це ефективний інструмент для контролю над ризиками та отриманням прибутку. Простими словами, ф’ючерси криптовалют – це контракт на купівлю крипт не зараз, а в майбутньому за прописаною в контракті ціною.

Ф’ючерси часто порівнюють із індексами на фондових ринках. Використовуючи цей інструмент, інвестор приймає він ризики вартості активу. Відповідно до контракту, трейдер не торгує криптою у звичному розумінні. Простими словами, у криптовалюті ф’ючерсний контракт – це договір про купівлю або продаж монети за встановленою на момент угоди ціною, заздалегідь визначеною датою. Наприклад, трейдер очікує, що за місяць курс Біткоіна підвищиться, він купує ф’ючерсний контракт на BTC з місячним терміном придатності, відкриваючи лонг-позицію. Після закінчення терміну, зазначеного в контакті, сторони договору розраховуються, і прибуток отримує той, прогноз якого виправдався.

Особливістю ф’ючерсної торгівлі є можливість захистити свій актив від екстремально високої волатильності монети. Ф’ючерси застосовуються для досягнення двох цілей:

  • одержання спекулятивного прибутку на різниці курсів;
  • хеджування ризиків.

За допомогою ф’ючерсів інвестори реалізують кілька сценаріїв хеджування ризиків. Якщо трейдер вважає, що ціна активу скоро знизиться, він може відкрити ф’ючерс на продаж крипти за поточною вартістю. Таким чином, він не втратить кошти, якщо курс монети справді впаде. Або він може створити дві протилежні позиції, щоб зменшити розмір збитку, якщо прогноз не виправдається.

Кредитне плече – одна з переваг ф’ючерсної торгівлі

Ф’ючерсна торгівля є привабливою для трейдерів через можливість користуватися кредитним плечем, чого не можна зробити на спотовому ринку. Для покупки цілого BTC на спотовому ринку потрібно витратити кілька десятків тисяч доларів (залежить від курсу зараз). Вибираючи ф’ючерсний ринок, трейдер може створити контракт на покупку цілого BTC, заплативши при цьому лише частину його вартості. Чим більший розмір кредитного плеча, тим менша сума власних коштів, яку доведеться витратити трейдеру.

Кредитне плече – співвідношення депозиту із лотом. Наприклад, депозит становить 1000 $, а лот – 10 000 $. Кредитне плече в даному випадку становитиме 1 до 10. Це брокерська послуга, позика, яку надає трейдеру для забезпечення обраної угоди.

Плюси та мінуси ф’ючерсів у криптовалюті

Скільки заробляють на ф’ючерсах криптовалют, сказати точно неможливо, все залежить від суми угоди. Але точно можна стверджувати, що торгівля на ф’ючерсному ринку прибутковіша, ніж на спотовому.

Основні плюси:

  • Дає можливість грати проти тренду ринку. Отримати прибуток можна і за зростання, і за падіння курсу активу, головне – зробити максимально точний прогноз.
  • Можливість торгувати з кредитним плечем, збільшуючи розмір очікуваного прибутку.
  • Зменшення ризиків. Ф’ючерсні контракти дозволяють знизити ризики інвестиційного портфеля.
  • Як і більшість способів трейдингу на крипторинку, ф’ючерсні контакти мають недоліки:
  • Волатильність. Не всім вдається правильно визначити динаміку курсу, а через різку зміну ціни завжди можна втратити частину коштів.
  • Ризикованість під час використання кредитного плеча. Одночасно кредитне плече є і перевагою, і недоліком. Воно збільшує розмір можливого прибутку, але й збільшує розмір збитків, якщо трейдер помилився у прогнозі.

Чи плануєте торгувати ф’ючерсами на криптовалютній біржі? Проходьте курс від Crypto Crew та навчайтеся заробляти ефективно та без ризиків! На курсі ви дізнаєтеся, як торгувати ф’ючерсами криптовалют, а також про інші прибуткові способи заробітку на крипті.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали