Маніпулятор – хто це у криптовалюті

Маніпулятор – хто це у криптовалюті

Зміст цієї статті:

Курс криптовалюти формується попитом та пропозицією, і цим користуються маніпулятори. Криптоіндустрія ідеально підходить для маніпуляцій, адже ринок різко реагує на них і маніпуляторам вдається непогано заробити. Розповімо про найпоширеніші маніпуляції і про те, як їх уникати.

Хто маніпулює на криптовалютному ринку?

Маніпуляція на криптовалютному ринку – це навмисна дія, спрямована на штучне завищення чи заниження ціни цифрового активу для отримання зиску. Залежно від цілей маніпуляції курс криптовалюти може за кілька годин значно вирости чи впасти. Якщо маніпулятор планує купити більше крипти, він працюватиме на зниження курсу, і навпаки.

Маніпулюють на крипторинці великі трейдери. Для маніпуляцій вони поєднуються один з одним, маніпулюють у змові з біржами, розробниками криптовалюти або ЗМІ. Іноді за маніпуляціями стоїть сама біржа.

Поширені види маніпуляцій

Розглянемо кілька популярних способів штучної зміни курсу криптів, якими користуються маніпулятори. Один найпоширеніших видів – памп та дамп. Запускаючи фейкові новини про швидке зростання курсу монети, великі гравці ринку створюють штучний ажіотаж навколо неї, і трейдери починають активно скуповувати крипту. Ініціатори пампа (роздування курсу) попередньо купують актив за низькою ціною, а коли курс на нього досягає піку, продають – це називається дамп. Зазвичай після того, як організатори скидають велику кількість монет за роздутим курсом, ціна на актив повертається до колишньої або падає нижче, ніж була до пампу та дампи. Досвідчені трейдери, що помітили памп відразу, можуть приєднатися до схеми і спробувати заробити, а новачкам не варто втягуватися в гру.

Вош-трейдинг. Ще один спосіб створити штучний ажіотаж довкола крипти. Ініціатори створюють велику кількість ордерів на купівлю конкретної монети, створюючи ілюзію активних торгів нею. Трейдери, помічаючи інтерес до активу, поспішають скупити його. На відміну від пампа та дампа вош-трейдинг підходить для бірж з невисокою торговельною активністю, оскільки на популярних та затребуваних платформах такі схеми менш помітні.

Крос-трейдинг – це схема маніпуляції, коли він угоди фактично здійснюються, але з реєструються на біржі. В результаті операції проводяться, але вони не впливають на вартість продажу криптовалюти. Така маніпуляція можлива лише у випадку, коли сама біржа діє у змові з великими гравцями ринку та дозволяє крос-трейдинг.

Що робити трейдеру, щоб не стати жертвою маніпуляторів?

Інструментів, які б на 100% запобігали маніпуляціям на ринку криптовалюти, не існує. Завдання трейдера, який не бажає стати жертвою маніпуляцій та втратити частину коштів – стежити за тренами та станом ринку, не здійснювати імпульсивних дій, усвідомлено відкривати кожну угоду, заздалегідь прорахувавши можливі ризики.

Що допоможе уникнути маніпуляцій:

  • Стратегії довгострокових інвестицій. Ринкові маніпуляції майже завжди спрямовані на трейдерів, які обирають короткострокову торгівлю. Якщо ви тільки починаєте занурюватися в криптоіндустрію, дотримуйтесь стратегії купівлі та утримання крипти, не поспішайте відразу ж розпочинати активну торгівлю.
  • Спостереження за співвідношенням шорт та лонг позицій. Якщо ж ви все-таки вважаєте за краще активно торгувати криптовалютою, захистити активи і себе від маніпуляцій можна, уважно стежачи за торгами. Якщо співвідношення між шорт і лонг позиціями вище, ніж зазвичай, то висока ймовірність пампа.
  • Диверсифікація. Не варто фокусуватись на одному активі. Для зниження ризиків інвестувати потрібно в різні монети, бажано з високою, середньою та малою капіталізацією. Збалансувавши інвестиційний портфель, ви значно знижуєте ризик втрати коштів при різкому падінні курсу будь-якого активу.

Найкращий спосіб уникнути маніпуляцій – навчитися вчасно розпізнавати їх. Проходьте курс навчання трейдингу в Crypto Crew, освоюйте навички торгівлі на криптобіржі та інвестуйте безпечно! Ми навчимо аналізувати стан ринку та розпізнавати тренди, а також правильно реагувати на дії маніпуляторів.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали