
Зміст цієї статті:
Нові криптовалютні проекти можуть бути представлені на ринку за допомогою ICO та IDO. Це дві популярні криптовалютні ініціативи, які сприяють швидкому запуску та розвитку проектів, а інвесторам допомагають вигідно вкласти гроші. Ми розповімо, що це і навіщо проводяться такі ініціативи, розглянемо різницю між ними.
Введення в ICO та IDO: що це, в чому різниця
ICO або Initial Coin Offering – це первинний продаж токенів. Як правило, через ICO продаються монети, які використовуватимуться для оплати послуг проекту. Це один із варіантів краудфандингу, де компанія на початковому етапі розвитку продукту збирає гроші для його вдосконалення та масштабування. Захід проводять самі розробники, їхня мета – привернути увагу до нового проекту, отримати інвестиції для розвитку платформи.
IDO або Initial DEX Offering – це початковий продаж активу на децентралізованій біржі, запуск токена для збору коштів та розвитку проекту.
Під час проведення ICO учасники купують нові токени до того, як пройдуть лістинг на криптовалютній біржі. У IDO купівля токенів першими інвесторами та лістинг проходять практично одночасно, при цьому інвесторам не доводиться проходити перевірку з боку торгового майданчика.
Різниця полягає в тому, що для проведення ICO розробники токенів самостійно шукають платформу і за проведення первинного продажу активу відповідає переважно команда розробників. IDO проводиться децентралізованими торговими біржами, і токени, виставлені для первинного продажу, автоматично набувають ліквідності. Після проведення IDO децентралізована біржа сама створює пул ліквідності токена.
Обидва варіанти дозволяють інвесторам заробити. Купивши нові токени за найнижчою ціною, вони можуть продати їх у майбутньому, коли курс активу суттєво зросте.
Які переваги та недоліки мають ICO та IDO?
ICO та IDO – це варіанти криптовалютних інвестицій, вони обидва мають переваги та недоліки.
Плюси ICO:
-
Низький поріг входу для інвесторів.
-
Після придбання кошти не заморожуються на рахунку.
-
Токени можна дробити при покупці.
Мінуси ICO:
-
Права інвестора не захищені через відсутність регулювання.
-
Не можна заробити дивіденди.
-
Низькі вимоги до безпеки проект може виявитися лавкою.
Плюси IDO:
-
Інвестор не взаємодіє із проектом безпосередньо, купує токени на біржі.
-
Одразу після продажу актив отримує ліквідність.
-
Організатори IDO часто вживають заходів проти китів (великих трейдерів), обмежуючи кількість токенів, які може купити один інвестор.
Мінуси IDO:
-
Немає перевірки KYC та AML, які могли б забезпечити безпеку проекту та інвесторів.
-
Мінімальна перевірка проекту. Продати токени через IDO можуть навіть компанії із сумнівною чи скандальною репутацією.
Враховуючи плюси та мінуси обох варіантів, можна зробити висновок, що участь в IDO безпечніша для інвестора, оскільки продаж токенів здійснюється за допомогою криптовалютної біржі, і сам актив одразу стає ліквідним. Популярні та великі біржі цінують свою репутацію, тому в більшості випадків пропонують користувачам безпечні варіанти інвестицій. Однак через недостатньо ретельну перевірку інвестору все одно необхідно самостійно знаходити інформацію про проект.
Як безпечно інвестувати через ICO та IDO?
Отже, щоб знизити ризики для інвестицій, користуйтеся цими простими порадами за участю в ICO або IDO:
-
Не лінуйтеся самостійно шукати дані про розробників та вивчати історію проекту.
-
Перевіряйте надійність торгової платформи, де проводиться первинний продаж токенів.
-
Переходьте лише за оригінальними посиланнями проекту, перевіряйте сервіси, на яких проходять передпродаж токенів.
-
Вивчайте умови інвестицій перед покупкою активу.
Для кращого розуміння ICO та IDO, а також різниці між ними приєднуйтесь до спільноти Crypto Crew! Ми створили найпопулярніше крипто ком’юніті в Україні, де ви дізнаєтеся про всі актуальні новини криптоіндустрії, перспективні проекти та прибуткові способи заробітку на цифрових активах. Ставайте частиною команди та вчитеся заробляти на крипті з мінімальними ризиками!