
Зміст цієї статті:
Інвестиції в криптовалюти прибуткові та перспективні, але заробіток на віртуальних активах забирає багато часу. Необов’язково цілий день проводити за монітором, стежачи за ринком та відкриваючи десятки угод на купівлю чи продаж крипти. Є чимало варіантів пасивного заробітку на криптовалюті.
Ми розповімо про популярні пасивні способи заробітку на криптовалюті, які досить прості, і розібратися в них зможуть навіть криптоінвестори-початківці.
Постачання ліквідності
Один із варіантів заробляти на криптовалюті пасивно – стати постачальником ліквідності на децентралізованій біржі. Торгові платформи надають відкрите джерело ліквідності багатьом криптовалют. Ліквідність активу забезпечують користувачі платформи, вони дають згоду блокування частини своїх коштів у пулі. Торгуючи монетами через пул ліквідності, трейдери використовують заблоковані кошти. Торгівля здійснюється автоматично через маркет-мейкер, на відміну від централізованих бірж з лімітними ордерами, учасникам пулу ліквідності не потрібно виставляти ордер і чекати, коли його буде виконано. Маркет-мейкер автоматично обчислює вартість токенів, врівноважуючи кількість обох монет у торговій парі.
Цей варіант пасивного заробітку на криптовалютах може приносити високий дохід, якщо криптоінвестор має велику частку в пулі ліквідності, і обсяг торгів у цьому пулі високий.
Участь у прибутковій фермі
Інвестор може вибрати один варіант пасивного заробітку на крипті або поєднувати відразу кілька. Наприклад, одночасно бути постачальником ліквідності та брати участь у прибутковій фермі. Це платформа, де користувачі вирощують монет. Як правило, у фермі потрібно принести існуючі токени постачальника ліквідності (LP).
Залишаючи свої токени в пулі доходності, власник отримує винагороду пропорційну частці вкладу. Нагорода нараховується щодня, раз на тиждень чи місяць, залежить від платформи. Наприклад, внісши 5% пулу, інвестор заробить 5% від загального прибутку.
Ризики полягають у волатильності активів. Зазвичай прибуткові ферми платять винагороду монетами із високою волатильністю. Це означає, що при різкому зниженні курсу активу дохід буде низьким, водночас при значному зростанні курсу дохідність підвищується.
Стейкінг криптовалюти
Стейкінг – це пасивний заробіток на криптовалюті, який можна порівняти з майнінгом, але для нього не потрібне потужне обладнання. Як і майнінг, стейкінг забезпечує безпеку мережі, перевіряє достовірність транзакцій. Але, на відміну від майнерів, які працюють на високопродуктивному обладнанні, стейкери просто блокують свої монети на певний термін, і за це отримують винагороду. Поки монети заблоковані, не можна розпоряджатися, як і грошима, які лежать на депозиті в банку.
Винагороду за стейкінг можуть отримувати власники Ethereum, Solana, Cardano, Polkadot та інших популярних монет. Заблокувавши певну кількість токенів, власнику не потрібно більше докладати будь-яких зусиль для отримання доходу, винагорода нараховуватиметься регулярно, а прибутковість залежить від заблокованої суми та комісій, заробити можна в середньому від 5 до 15% річних.
Інвестиції в криптофонди
Ще один спосіб пасивного заробітку на криптовалюті – інвестиції у фонд. Криптовалютні фонди надають низку фінансових послуг, вони роблять інвестиції та зберігають активи від імені клієнтів. Деякі криптофонди працюють лише з однією криптовалютою, наприклад, з Bitcoin, інші відкривають інвесторам доступ до венчурного капіталу, вкладають у ліквідні токени та інші активи.
Інвестиції в криптофонд не можна назвати найкращим пасивним заробітком на криптовалюті для новачків, оскільки поріг входу до цієї сфери зазвичай високий. Однак для тих, хто готовий вкласти велику суму, фонди стають зручним та простим джерелом пасивного доходу.
Не може бути пасивного заробітку на криптовалюті без вкладень. Щоб отримувати дохід, нічого не роблячи, спочатку треба заробити актив. Як правильно скласти інвестиційний портфель та збільшити депозит, ви дізнаєтесь у ком’юніті Крипто Крю та на нашому навчальному курсі.