Розуміння публічно-приватного ключа в криптовалюті: простий посібник

Розуміння публічно-приватного ключа в криптовалюті: простий посібник

Зміст цієї статті:

Відкритий та закритий ключі – два обов’язкові елементи, без яких неможливо отримати доступ до криптовалюти. Вони захищають цифрові активи користувача та забезпечують його конфіденційність. Розкажемо, що являють собою публічні та приватні криптовалютні ключі, як безпечно їх зберігати.

Що означає відкритий та закритий ключ?

Віртуальні валюти зберігаються на криптогаманцях. Вони бувають гарячими і холодними, працюють при підключенні до інтернету або без підключення. Щоб мати доступ до активу, що зберігається в гаманці, проводити обмін криптовалюти та інші операції, необхідно два ключі шифрування – публічний і приватний. Тримачі крипт завжди мають обидва варіанти, тільки так вони зможуть повною мірою розпоряджатися своїм активом. Без ключів не вдасться відкрити доступ до реєстру блокчейну та перекласти крипту іншій людині.

Публічний або відкритий ключ – це адреса, куди надсилаються цифрові валюти. Його можна порівняти з номером банківської картки. Відкритий ключ використовується для створення транзакції, його можна сміливо розголошувати, якщо очікуєте переказу коштів на рахунок.

Приватний або закритий ключ – інструмент підтвердження перекладу, аналог цифрового підпису. Без цього ключа власник криптогаманця не зможе розпоряджатися його вмістом. Приватний ключ можна порівняти з паролем від банківської картки, його не можна розголошувати.

Відмінність між публічним та приватним ключем полягає в тому, що перший є відкритою інформацією, і він не дає доступу до криптовалюти, а другий – це конфіденційні дані, які дозволяють користувачеві перевозити свої активи на інші рахунки або витрачати їх.

Принципи публічного та приватного ключів від криптовалюти полягають у захисті засобів користувача. Обидва ключі – це унікальні комбінації з цифр та букв. Наприклад, закриті ключі для Біткоін гаманців створюються за допомогою алгоритму SHA-256. Це означає, що генерується 256-бітове число. Щоб працювати з таким ключем шифрування було площе, генерується ланцюжок із 64 символів.

Як працюють публічний та приватний ключі від криптовалюти

Застосування публічного та приватного ключів від криптовалюти різне. Перший не тільки забезпечує конфіденційність, а й ідентифікує користувача. Він використовується так:

  1. Власник гаманця передає відкритий ключ іншому користувачеві, який планує відправити криптовалюту на цей гаманець.
  2. Відправник монет вводить відкритий ключ до системи, створюючи шифрування транзакції.
  3. На вказаний криптогаманець надходять монети.
  4. Отримавши переклад, власник гаманця вводить свій закритий ключ для розшифровки перекладу.

Важливо! Знаючи публічний ключ, один користувач може переказати свої монети на рахунок іншого. Але без приватного ключа адресат не може авторизувати переклад і отримати доступ до крипті.

Як безпечно зберігати публічні та приватні ключі від криптовалюти?

Перевагою публічного та приватного ключів у криптовалюті є надійність у захисті коштів. Але при неправильному зберіганні легко назавжди втратити доступ до криптогаманця. Щоб убезпечити капітал, важливо обрати найбільш захищений спосіб зберігання.

Головний принцип безпеки – мінімізувати ризики доступу до гаманця через інтернет. Варто віддавати перевагу апаратним сховищам. Це «холодні» криптогаманці, для роботи яких не потрібне підключення до мережі. Вони є невеликим пристроєм, що нагадує флешку, оснащені механізмом захисту даних. З такого гаманця можна надіслати транзакції або розшифрувати вхідний переклад.

Закритий ключ генерується за допомогою спеціалізованих сервісів, а деякі моделі криптогаманців самі створюють надійні ключі. Не варто зберігати секретну комбінацію цифр та букв на хмарних сервісах. Незважаючи на технологічність криптовалюти, зберігати ключ від неї краще на фізичних носіях, наприклад у блокноті або окремому аркуші паперу, який знаходиться в надійному місці.

Для кращого розуміння приватного приватного ключів у криптовалюті, приєднуйтесь до Crypto Crew! У нас ви дізнаєтесь, як максимально убезпечити гаманець та не втратити свої інвестиції.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали