P2P – що це в криптовалюті

P2P – що це в криптовалюті

Зміст цієї статті:

P2P-платформи вибирає той, хто хоче торгувати криптовалютою на децентралізованих майданчиках. Такі торгові майданчики часто порівнюють із маркетплейсами, вони відрізняються від криптовалютних бірж, мають низку переваг. Ми розповімо, що таке P2P-платформа криптовалюти, як вона влаштована.

Що таке P2P-торгівля криптовалютою?

P2P у криптовалюті – це платформа, де користувачі розміщують оголошення про купівлю або продаж токенів. Деякі майданчики виконують не просто роль маркетплейсу, а й гаманців для зберігання ключів від цифрових активів. Зареєструвавшись на такій користувач може створювати оголошення або відгукуватися на вже існуючі. Майданчики використовуються для продажу Біткоїна та інших популярних монет, як правило, мають кілька основних монет для торгівлі.

Купивши криптовалюту на P2P, вивести її можна на банківську картку чи рахунок. Існує безліч таких обмінників, одні з найпопулярніших – Binance P2P, LocalBitcoins, Hodl Hodl, Cryptolocator.

Як працює P2P-платформа криптовалюти?

P2P-торгівля криптовалютою – це угода на піринговій платформі, де користувачі обмінюються цифровими активами. Після відгуку одного користувача на оголошення та підтвердження угоди іншим транзакція виконується автоматично, платформа стягує невисоку комісію не вище 1% від суми угоди.

Іноді у взаємодію двох користувачів платформи можливе втручання третьої сторони – технічної підтримки чи незалежного арбітражу. Це потрібно в спірних ситуаціях, коли один із учасників угоди намагається обдурити іншого.

Від біржі криптовалют P2P відрізняється декількома параметрами:

  • Час здійснення транзакцій. Біржі дозволяють купувати чи продавати криптовалюту у брокерів чи адміністрації, тому операція займає мінімум часу, що часто виконується миттєво. На P2P транзакція здійснюється між двома користувачами, операція проходить після того, як один користувач ініціює угоду, а другий погоджується на неї, тому часу на це йде більше.
  • Гнучкість. Оскільки заявки на P2P приймаються не автоматично, а вручну (користувач сам вибирає або публікує замовлення, вибирає другого учасника угоди), трейдер отримує більше свободи для вибору відповідного курсу обміну та способу оплати.
  • Низькі комісії. P2P, на відміну від традиційних криптовалютних бірж, пропонують невисокі комісії за здійснення транзакцій.
  • Конфіденційність. В історії операцій користувача не фігурує платформа, тоді як дані про купівлю чи продаж цифрового активу на традиційній централізованій біржі можуть бути відомі банку користувача.

Переваги та недоліки P2P

Одна з головних переваг P2P – це простота використання. Платформа забезпечує учасникам угоди високий рівень безпеки, пропонує більш гнучкі умови, ніж звичайна біржа. Безпека угоди гарантована її механізмом: після підтвердження обміну сторонами криптовалюта з гаманця продавця потрапляє на рахунок депонування, у гаманець покупця вона надходить лише після того, як покупець відправляє фіатну валюту, а продавець підтверджує її отримання. Якщо покупець не переказав оплату, крипта повертається на рахунок продавця.

Інші плюси P2P:

  • швидка та проста реєстрація;
  • надійна система захисту операцій за рахунок депонування;
  • великий вибір варіантів оплати, включаючи готівку (при особистій зустрічі продавця та покупця).

Мінуси у P2P теж є:

  • обмежений функціонал для заробітку (немає методів пасивного заробітку, як у звичайних біржах);
  • ручний режим виконання угод, що потребує більше часу;
  • необхідність контактувати з продавцем чи покупцем криптовалюти безпосередньо.

Приєднуйтесь до однієї з найпопулярніших крипто спільнот в Україні Crypto Crew та навчайтеся заробляти на біржах та P2P! Ми розповімо докладніше, що таке P2P-майданчик криптовалюти, як торгувати активами на ньому, як правильно інвестувати та керувати ризиками. Працюємо не лише з новачками, а й досвідченими трейдерами, які планують покращити торгову стратегію та підвищити свою ефективність.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали